بلیط هواپیما

ببینید این خانواده چطور با نوزادشان به طبیعت گردی می روند!

سفر و طبیعت گردی با نوزاد

همیشه اولین ها می توانند الهام بخش کارهای مشابه باشند. ترس ها را از شما دور کنند و زندگی بهتری را برای شما به ارمغان بیاورند. اگر به دنبال تجربه های هیجان انگیز هستید، اگر متأهل هستید، اگر عاشق سفر هستید، اگر از زندگی کارمندی خسته شده اید، اگر زندگی و شرایط خود را مانعی برای سفر می دانید. حتما داستان امروز مجله الی گشت را بخوانید. در این مطلب با خانواده معروف اینستاگرامی به نام خانواده د مون The Moon Family همراه می شویم و از زبان آن ها سفرها و طبیعت گردی با نوزاد تازه متولد شده شان را می خوانیم.

آشنایی با خانواده د مون The Moon Family - الی گشت

آشنایی با خانواده د مون | The Moon Family

مطالب مرتبط:
ویژگی های یک کوله پشتی مناسب برای سفر
توصیه های سفر با کودکان ۳ تا ۶ ساله

جیکوب مون Jacob Moon و همسرش ناتاشا مون زوجی هستند که عاشق سفر و بک پکری هستند. با آمدن اولین فرزندشان زویی به زندگی مشترک آن ها، به جای اینکه به زندگی عادی خود همانند دیگر آدم ها در شهر برگردند، با نوزاد خود به طبیعت گردی با نوزاد پرداختند. حتی بعد ها به سفرهایی با ماشین ونی که جدید خریدند، ادامه دادند. در ادامه سخنان جیکوب را بخوانید و با چالش هایی که در این زمینه گذرانده اند و مکان هایی که به آن ها سفر کرده اند، بیشتر آشنا شوید.

این زوج دلیل این کار خود را آشنایی فرزند خود با طبیعت و سفر معرفی می کنند. تجربیات، چالش ها، داستان ها و موفقیت های پرورش کودک در خارج از منزل و شهر از مطالبی هستند که این خانواده با دیگران به اشتراک می گذارند. مسلماً روش زندگی این خانواده شما را به یاد عشایر سرزمین ما ایران می اندازد اما باید به یاد داشته باشید که این خانواده زندگی به نسبت مدرن تر و راحت تری را، به نسبت عشایر دارند. با این حال می توانند الهام بخش زندگی بسیاری از افراد باشند.

سفر و طبیعت گردی با نوزاد

با تجربه جدید این خانواده به شیوه سفر با ون ناتاشا در صفحه اینستاگرام خود این گونه می نویسد: “ما برای اولین بار زندگی در ماشین ون را پس از دو ماه پیاده روی در سفر جاده ای نیوزیلند شروع کردیم. من از فرهنگ سفر با ون در نیوزیلند شگفت زده شدم و می توانم بگویم که این بهترین راه برای سفر خواهد بود مخصوصاً اگر یک کودک داشته باشید.”

این خانواده پس از تولد فرزند خود دوباره کمپینگ های خود را شروع کرده و به طبیعت گردی با نوزاد خود، در کنار دریاچه رفتند. از سوار کردن کودک خود بر روی قایق نمیترسند و او را همه جا همراه خود می برند. ناتاشا می گوید که دخترشان از خوابیدن در قایق بادی و شنیدن صدای آب بسیار لذت می برد و آرام است.

فواید نور خورشید - طبیعت گردی

جیکوب در رشته پرستاری درس خوانده و پس از تمام کردن درس خود شروع به سفر و کمپینگ در کوه ها نموده است. برای مستند کردن سفرهای خود ابتدا عکاسی را شروع کرد و سپس کم کم عکاسی برای او تبدیل به کاری تمام وقت شد.

ناتاشا در اوکراین به دنیا آمد و برای ادامه تحصیلات خود در رشته اقتصاد به یوتای آمریکا نقل مکان کرد. در آنجا به دنبال تجربیاتی همچون کمپینگ و سفرهای ماجراجویانه پرداخت و در ادامه با جیکوب آشنا شد. این دو نفر حتی مراسم ازدواج خود را نیز در کوهستان گرفتند. ۳ سال پس از ازدواجشان دخترشان زویی به دنیا آمد و ماجراجویی آن ها را بیشتر کرد. چرا که همچنان با سفرهای طبیعت گردی با نوزاد خود ادامه می دهند.

اولین هایکینگ و پیاده روی این خانواده - الی گشت

وسایل مورد نیاز برای طبیعت گردی با نوزاد

اولین طبیعت گردی با نوزاد این خانواده، بیشتر از ۴ روز و مسافتی در حدود ۲۱ مایلز (چیزی در حدود ۳۳ کیلومتر) بود که تمام وسایل مورد نیاز خود را در کوله پشتی شان با خود حمل کردند.  تعدادی از وسایل مربوط به کودک که خانواده د مون در سفرهای خود استفاده می کنند را نام می بریم.

۱- کاریر front carrier: به دلیل اینکه گهواره و کاریر در جلوی بدن بسته می شود، احساس امنیت بیشتری را در طبیعت گردی با نوزاد خواهید داشت.

۲-جی پی اس: برای امنیت بیشتر و موقعیت های اضطراری وجود یک جی پی اس الزامی است. جی پی اس نه تنها، موقعیت شما را از طریق ماهواره ها مشخص می کند بلکه می توانید به خانواده و دوستان خود پیام داده و با دیگران در ارتباط باشید.

۳-یک زیرانداز بسیار نرم و مناسب: از این زیرانداز، برای خواباندن کودک بر روی پاهایتان استفاده کنید.

۴-یک کاپشن سرهمی گرم و سبک بچگانه: از این لباس به عنوان یک لباس سبک در طول روز یا یک لباس گرم در طول شب می توان استفاده کرد.

۵-یک لباس عرق گیر برای جلوگیری از عرق: به دلیل اینکه کودک خود را با کاریر حمل می کردند، در روزهای گرم و آفتابی وجود یک لباس عرق گیر برای کودک همراه داشته باشید.

۶- یک کلاه گرم پشمی

۷-پوشک بچه: توصیه می شود که از پوشک های یک بار مصرفی که در طبیعت تجزیه می شوند استفاده کنید. در این صورت هم بار کمتری را حمل خواهید کرد و هم به طبیعت آسیب نمی زنید.

۸-چادرخواب کوچک نوزاد: وجود چادر خواب برای کودک بسیار عالی است. چرا که به او اجازه تکان خوردن می دهد. از طرفی هم اون را در مقابل نور شدید آفتاب، حشرات و … مراقبت می کند.

۹-فیلتر تمیز کننده آب

۱۰-حوله تمیز کننده سبک مسافرتی و… .

تمام وسایل مورد نیاز دیگر را می توانید در عکس زیر ببینید.

وسایل طبیعت گردی با نوزاد

متنی که جیکوب در یکی از پست های خود درباره طبیعت گردی با نوزاد گذاشته است را عنوان می کنیم: ” … سرعت سفر به مراتب کندتر می باشد. به عنوان مثال من، گاهی در راه متوقف می شوم تا به دخترم غذا دهم و یا پوشک او را عوض کنم، اما تجربیات فوق العاده ای را به همراه دارد. معرفی او به این دنیای زیبا و همچنین همراه بودن همسرم و کودکم در سفرهای من به جای اینکه آن ها را در خانه ترک کنم، تجربه شگفت انگیزی است. بچه ها، حداقل برای ما دو نفر، هرگز به عنوان بهانه ای برای نرفتن به فضای باز و طبیعت نخواهند بود.”

جیکوب در ادامه می گوید: ” طبیعتگردی با نوزاد آسان نیست. کودکان نمی توانند چیزی را حمل کنند یا راه بروند در نتیجه شما باید آن ها را و هر چیزی که نیازشان است، حمل کنید. آنها نمی توانند برای زندگی در طبیعت آماده باشند و آموزش ببینند. در نتیجه یکی از وسایلی که حجم زیادی از کوله پشتی شما را می گیرد، پوشک می باشد. فکر می کنم ۱۵ بسته پوشک در پایان یک سفر ۵ روزه استفاده کرده بودیم.  آن ها نیاز به زمان زیادی برای غذاخوردن، بازی کردن و لباس عوض کردن دارند، به همین خاطر گاهی به نظر میرسد که زمان کافی برای انجام این کارها در کمپینگ و طبیعت گردی با نوزاد در کوهستان نداشته باشید و مهم تر از همه اینکه، کودکان هیچ کدام از این ها را به یاد نخواهند آورد. پس چرا با کودک خود به سفر و کمپینگ در کوهستان می روم؟

طبیعت گردی با نوزاد در ون

جواب برای من ساده است.

  • من و همسرم بیرون آمدن از خانه و رفتن به کوه و کمپینگ را برای سلامت جسمی و روحی خود بسیار مهم می دانیم.
  • مکان ها و طبیعت وحشی برای من بسیار مهمتر از مناظر زیبا و خاطرات است. به نظر من در این مکان ها، نیروی نامرئی جریان دارد که روح ها را درمان می کند. من دوست دارم اینطور فکر کنم که اگر چه دخترم ممکن است این تجربه را هرگز به یاد نیاورد، اما او می تواند این قدرت طبیعت را احساس کند و این موضوع به رشد و پرورش او کمک خواهد کرد.
  • در این زمان ها ما به او آموزش می دهیم که چگونه به اردو و پیاده روی برود، کمپ کند و این موضوع برای ما بسیار مهم است. چرا که این موضوع کار ماست. ما می خواهیم که او اینگونه رشد کند تا راحت تر با این فعالیت ها کنار بیاید.
  • پیاده روی و کمپینگ در کوهستان بعضی از اوقات، برای توسعه روابط آدم ها بسیار کمک کننده است. چرا که ما را مجبور می کند تا زندگی خود را با به حداقل رساندن وسایل ضروری هماهنگ کنیم، ذهن خود را رها کنیم و از موانع حواس پرتی زیادی که زندگی در خانه ها با خود به همراه دارد، دور شویم. کمپینگ در کوهستان همواره برای من بسیار مهم بوده است در نتیجه به همراه داشتن دخترم در این لحظات می تواند لحظات باارزشی را برای من به وجود آورد.
پیاده روی و کمپینگ در کوهستان - The Moon Family

این خانواده سه نفره هم اکنون به سفرهای خود ادامه می دهند. برای آشنایی بیشتر با این خانواده می توانید سری به صفحات اینستاگرامی آن ها بزنید و زندگی آن ها را دنبال کنید.

ماجراجویی در طبیعت هفت آبشار سوادکوه
ماجراجویی در طبیعت هفت آبشار سوادکوه
کویر کاراکال در یزد، زیستگاه گربه سیاه گوش
کویر کاراکال در یزد، زیستگاه گربه سیاه گوش
با آفریقای کوچک ایران آشنا شوید، پارک ملی کویر
با آفریقای کوچک ایران آشنا شوید، پارک ملی کویر
آشنایی با جزیره خارکو اثر ملی جنوب ایران
آشنایی با جزیره خارکو اثر ملی جنوب ایران