بلیط هواپیما

بهترین مسیرهای طبیعت گردی در کامبوج

طبیعت گردی در کامبوج

از آن جا که کامبوج به طبیعت فوق العاده زیبا و مناظر بکرش شهرت دارد، مقصدی ایده آل در جهان برای طبیعت دوستان است. اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که عاشق طبیعتند و از هر فرصتی استفاده می کنند که کوله بار سفر را ببندند و به یکی از طبیعت های ناب دنیا سفر کنند پس شانس با شما یار است! در این جا سعی کرده ایم تا بهترین مسیرهای طبیعت گردی در کامبوج را برای شما آماده کنیم و باید بدانید که برای انتخاب یکی از آن ها نه تنها باید از نظر فیزیکی و سلامت آماده باشید، بلکه باید از نظر زمانی هم وقت کافی را به آن اختصاص دهید و در این مورد هم منعطف باشید. با الی گشت همراه شوید:

طبیعت گردی در کامبوج
  • پیاده روی در جنگل کالای

مطالب مرتبط:
۶ جاذبه دیدنی کامبوج
آنگکور وات، هزار توی اسرار آمیز کامبوج

اگر سفر به کامبوج کردید و به دنبال مسیر طبیعت گردی ای در کامبوج بودید که هم راحت باشد و هم در از نظر زیبایی و چشم انداز، درجه یک باشد، جنگل کالای انتخابی عالی است. این مسیر از روستای اقلیت Kreung شروع می شود و در استان راتاناکایری با مسیرهای جنگلی ادغام می شود و شما را غرق در صدای حشرات و زیبایی های گل های با طراوت می کند. بهترین چیزی که درباره ی  این مسیر، جدای از طبیعت خیره کننده و جادویی و نهرهای کوچک و زیبایی که می توانید در آن ها آب تنی کنید، وجود دارد، مردم محلی این منطقه است. در این منطقه، مردم Kreung زندگی می کنند آن ها برای توریست ها غذاهای خوشمزه ای مثل سوپ بامبو درست می کنند و به گرمی تمام از آن ها مهمان نوازی می کنند.

مسافت این مسیر: ۱۶ کیلومتر

درجه ی سختی: راحت

پیاده روی در جنگل کالای
  • پیاده روی در رودخانه هزار لیگاز

اگر از آن دسته طبیعت دوستانی هستید که عاشق تاریخ هم هستند پس این یکی برای شماست. خود پیاده روی واقعا آسان است اما به خاطر شیبی که دارد پر از مسیرهای پیچیده است و همین ها مانند موانعی در راه هستند که از نظر بعضی ها ممکن است باعث سختی مسیر شوند. وقتی که بعد از یک ساعت به بالای کوه برسید، به رودخانه ای به نام هزار لینگاس برمی خورید که همان جایی است که تاریخ از آن سرچشمه می گیرد جایی که تاریخ و طبیعت با هم پیوند خورده اند. در این منطقه می توانید اسطوره های تاریخی و مذهبی ای که در بستر رودخانه حکاکی شده اند را ببینید و درست مثل وقتی که وارد یک مکنا مذهبی و منحصر بفرد می شید و احساسی خاص را پیدا می کنید، خودتان را برای همان احساس شگفت انگیز آماده کنید.

مسافت این مسیر: ۶ کیلومتر

درجه ی سختی: متوسط

  • کوه های کاردامم

بهتر است به جای کوه به آن ماجراجویی مردافکن بگویید! اگر دوست دارید تا کلمه ی دوردست را به معنای واقعی کلمه درک کنید و از طرفی طعم زندگی های ابتدایی و اولیه را بچشید پس احتمالا پیاده روی در بزرگ ترین جنگل بارانی جنوب شرقی آسیا را دوست داشته باشید. مسیر رسیدن به این کوه به اندازه ای حیرت آور و سوررئال است که فکر می کنید وارد یکی از فیلم های تخیلی نارنیا شده اید! پس همین گفته کافی است تا متوجه شوید که حیات وحش این منطقه تا چه اندازه بکر و دست نخورده است، پر از گیاهان و جانوران عجیب و کمیاب. این کوه هم از چشم اندازهای مختلفی پوشانده شده است از جنگل ها گرفته تا مناطق سر سبزی که با آبشارها و علفزارها گره خورده است! و از مواردی که پیش از پیش این مسیر طبیعت گردی در کامبوج را هیجان انگیز می کند، این است که پروژه های خوبی در این منطقه برگزار شده است و این پروژه آن است که تمام تورهایی که به این منطقه برگزار می شود را فقط و فقط خود محلی ها اجرا و کنترل می کنند.

توصیه: اگر که مسیر طبیعت گردی کاردامم را انتخاب کردید پیشنهاد می کنیم که حتما یک راهنما هم برای خودتان انتخاب کنید. این پیاده روی شما را به اعماق جنگل می برد که در آن هیچ مسیر مشخصی وجود ندارد و در نتیجه مطمئنا به راهنمایی که به محل آشنا باشد نیاز دارید.

مسافت این مسیر: از ۳ تا ۷ روز

درجه ی سختی: خیلی سخت

کوه های کاردامم کامبوج
  • پارک ملی ریم Ream

مسیرهای پیاده روی در پارک ملی ریم را می توان از مشهورترین راه های طبیعت گردی در کامبوج دانست. جایی که پر از است از گیاهان شاه پستند، چشمه های آب شیرین، جنگل، سواحل، صخره های مرجانی و جزایر! حتی حیات وحشی که در این پارک ملی هم وجود دارد به اندازه ی همان چشم اندازها متنوع است. از آن جایی که در اینجا چیزی حدود ۲۱۰ کیلومتر مربع حیات وحش خالص آن که در بهترین نوع خود مواجه اید، پس می توانید راحت تصور کنید که چرا پیاده روی در این جا تا این اندازه دوست داشتنی است و در این فهرست قرار گرفته است.

مسافت: ۷ کیلومتر

درجه ی سختی: راحت

  • پارک ملی ویراشی کامبوج

یکی از بزرگ ترین مناطق حفاظت شده ی کامبوج از نظر مساحت، پارک ملی ویراشی نام دارد که آن را هم می توان معادل عبارت طبیعت گردی در کامبوج دانست! این پارک در منطقه ای به وسعت ۳۳۲۵ کیلومتر مربع تا ویتنام در شرق، لائوس در شمال و استان استونگ ترنگ در غرب گسترده شده است و از آن دست مناطقی است که خیلی از جاهای آن ناشناخته مانده است و به طور کامل کشف نشده است! و ترکیبی از مسیرهایی با درجه ی سخت تا مسیرهای ساده است. این پارک ملی همچنین خانه ی تعداد زیادی از پستانداران نایاب هم هست پس اگر فرصت این را داشتید تا در این پارک به پیاده روی برید حتما چشم هایتان را تا حد ممکن باز کنید  دنبال حیواناتی مثل فیل ها، لئوپاردها، ببرها و خرس ها بگردید اگر چه تعدادی از این حیوانات به اندازه ای بزرگ هستند که نیازی به داشتن چشم باز ندارند!

پارک ملی ویراشی کامبوج

توصیه: از آن جا که ویراشی از مناطق محافظت شده ی کامبوج است، هر عملی در آن باید در اطلاعات اکوتوریسمی پارک ملی ویراشی ثبت شود.

مسافت این مسیر: از ۲ تا ۸ روز

درجه ی سختی: معمولی تا سخت

منبع: trekkingcambodia.com

پناهگاه‌ حیات وحش دشت ناز کجاست؟
پناهگاه‌ حیات وحش دشت ناز کجاست؟
مقصدی عالی برای سفرهای زمستانی، کوه فو چی فاه چیانگ رای تایلند
مقصدی عالی برای سفرهای زمستانی، کوه فو چی فاه چیانگ رای تایلند
سفر به اعماق غار سون دونگ، بزرگ ترین غار جهان
سفر به اعماق غار سون دونگ، بزرگ ترین غار جهان
آبشار نیاگارا یخ زد! تصاویری نفس گیر از آبشار نیاگارا در زمستان
آبشار نیاگارا یخ زد! تصاویری نفس گیر از آبشار نیاگارا در زمستان