عاشقان سفر از تجارب و آرزوهایشان می گویند!

سفر فقط بودن در یک مکان نیست.

این کار چیزی بالاتر از تعداد مهرهای پاسپورت ‌تان است. سفر یعنی تجربه کردن فرهنگ های جدید ، کاوش نعمت ‌های موجود در طبیعت و اینکه، کیلومتر ها از کنج راحتی تان فاصله بگیرید.

با این اوصاف، لذت بخش است  که حساب ماجراجویی ‌هایمان را داشته باشیم تا قدردان این مسیر طولانی‌ که آمده ایم باشیم. با الی گشت همراه باشید تا از ماجراجویی تعدادی از عاشقان سفر بشنویم.

مطالب مرتبط:
با سفر جذابیت خود را بیشتر کنید
چطور تعطیلات خوبی در سفر بگذرانیم؟

عاشقان سفر

جیمز کی (James Kay)- سردبیر مجله (lonelyplanet.com)

تعداد کشورهایی که بازدید کرده ام: ۴۷

کشورهای مورد علاقه : کاستاریکا، نیوزلند، هند

چرا سفر می کنم… با سفر ذهنم آزاد و رها می شود. با بودن در محیطی همیشگی ، گویی مغز در حالت خلبان خودکار قرار می گیرد. فکر می کنم مغز ما به این صورت طراحی شده است. مطمئنا سفر، تنها راه اینکه خودمان را به حالت خلبان دستی برگردانیم، نباشد اما می تواند لذت بخش ترین روش باشد.

بهترین بخش سفر در سال ۲۰۱۶:  گشت زدن در میان جزایرکوچک در بوهوسلن (Bohuslän) در غرب سوئد، در رقابتی سخت کمی بالاتر از سایر مکان‌هایی که دیده ام، در صدر لیستم قرار می گیرد. حقیقتا عاشق فضای پر از آرامش این منطقه هستم که از ساحل گوتنبرگ (Gothenburg ) شروع و تا مرز نروژ ادامه دارد. اینجا یک نمایش باشکوه از ردیف دهکده های ماهیگیری به علاوه پاتوق های تابستانی- همچون لیسکیل (Lysekil) اسموگن (Smögen) و فجل باکا (Fjällbacka ) – است که احساس و نمایی منحصر به فرد را با گردشگران سهیم می شود؛ کلبه های چوبی قرمز ، سنگ های گرانیتی صورتی و دریای عمیق آبی از جمله این زیبایی هاست.

در نزدیکی مرز ، می توانید با یک قایق به جزیره عاری از ماشین کوستر (Koster) بروید که در مرکز کوسترهاوت (Kosterhavet) ، تنها پارک ملی دریایی سوئد است. من در غروب به تور کایاک مجمع الجزایر ملحق شدم ، زمانی بی نظیر از روز که مناسب برای کاوش در جزیره های کوچک و خلیج های مخفی است، که هیچ صدایی جز پارو زدن در آب زلال نقره ای و صدای گاه به گاه بال مرغان دریایی در مسیر رفتن به لانه، مزاحم این لحظات نخواهد شد.

مقصد بعدی در لیست آرزوها: نامبیا، ماداگاسکار، آلاسکا

عاشقان سفر

اورلا توماس (Orla Thomas) سردبیر مقاله اصلی مجله لونلی پلنت تراولر (Lonely Planet Traveller)

تعداد کشورهایی که بازدید کرده ام : ۳۴

کشورهای مورد علاقه: ایالات متحده ، اسپانیا، ژاپن

چرا سفر می کنم…وقتی از خانه دور می شوی، از علامت های جاده گرفته تا خوراکی هایی که مردم می خرند،  ناگهان همه چیز پر از جذابیت می شود. اینکه هر روز برای تان یک سلسله از ماجراجویی های ریز و درشت  باشد، فوق العاده سرگرم کننده است.

بهترین بخش سفر در سال ۲۰۱۶: من از مرکز کشور لتونی ؛ ریگا در اوج سرمای زمستان بازدید کردم، زمانی که خیابان ذ‌های سنگ فرش شده اش از برف پوشیده شده بود. به راستی هوای بسیار سردی بود، اما در یک بعدازظهر، بهترین مکان را برای گرم شدن، در شهر یافتم، یک رستوران سنتی  به نام فلکلابز آلا پاگرابز که در زیرزمین قرار دارد و هر هفته میزبان برگزاری موسیقی زنده است.

مقاصد بعدی در لیست آرزوها: اتریش و کنیا

عاشقان سفر

جما گراهام- سردبیر مقاصد گردشگری در اروپای شمالی

تعداد کشورهایی که بازدید کرده ام: ۲۵

کشورهای موردعلاقه :نروژ، لیتوانی و روآندا

چرا سفر می کنم…سفر برای من بهترین راه رهایی از استرس زندگی در یک شهر پرازدحام است. مقاصد گردشگری محبوبم، مکان هایی است که در آن توسط طبیعت احاطه شوم و لازم نیست که این طبیعت در یک سرزمین پرت و دور افتاده باشد ( هرچند این‌گونه مکان‌ ها بیشتر ماجراجویانه به نظر می رسند). سفر برای من می تواند یک سفرکوتاه یک روزه به اطراف شهر باشد که از خانه تا آنجا تنها چند ساعت با قطار فاصله است.

بهترین بخش سفر در سال ۲۰۱۶:  من تجربه سافاری هوایی در یک هواپیمای شش نفره بر فراز کلاهک یخی گرینلندی (Greenlandic) را بهترین تجربه تمام عمرم به حساب می آورم. روز قبل از این کوه یخ بالا رفته بودم و تحت تاثیر وسعت آن که تحولی در نگرشم ایجاد کرده بود، قرار گرفتم، اما مشاهده این زیبایی از بالا حقیقتا نفس گیر است. این وسعت سفید دندانه دار بی انتها، فراتر از افق ها امتداد پیدا کرده است، برای کیلومترها ادامه دارد و تنها وقفه در میان آن، دریاچه های ناشی از یخ ذوب شده با آبی زلال و به شفافیت کریستال است. با نگاه کردن به پایین،  در یک لحظه هم حس یک موجود غول پیکر و هم یک موجود کوچک کم اهمیت را داشتم. بعد از تجربه مکانی این چنین در دوردست ها، پیاده شدن از هواپیما در شهر پر از ازدحام هیثرو(Heathrow) بسیار برای گروه تکان دهنده بود.

مقصد بعدی در لیست آرزوها: ژاپن ، کانادا، ایران

بزرگترین جزیره دنیا کجاست؟
۱۱ مرکز خرید وسوسه کننده در دهلی
نمونه ای از لذتبخش ترین تجربه ها در قایق سواری
سفر در جاده های آفریقای جنوبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code