چطور تعطیلات خوبی در سفر بگذرانیم؟

نکاتی برای داشتن تعطیلاتی فراموش نشدنی

چند روزی از هیاهوی کار بیرون آمدن و به فکر خود بودن و رفتن در دل طبیعت یا بازدید از یک مکان تازه نه تنها باعث آرامش روحی می شود بلکه انرژی بیش از اندازه ای را برای انجام کارها بعد از تعطیلات را هم به انسان تزریق می کند. اگر می خواهید سفر کنید، برای داشتن یک تعطیلات خوب حتما لازم نیست هزینه ی زیادی کنید. در واقع سفر کردن چند قاعده ی اصلی دارد که با رعایت آنها می توان تجربه ی سفر را به یاد ماندنی کرد و تعطیلاتی فراموش نشدنی برای خود رقم زد. با الی گشت همراه باشید تا این قواعد را به شما معرفی کنیم:
مطالب مرتبط:
۴ سفر ماجراجویانه در دل طبیعت برای فرار از روزمرگی
حرفه ای سفر کنید بدون اینکه توریست باشید

نکات سفر

– هدفتان این باشد که هر روز چیزی جدید یاد بگیرید

این مورد اصلا سخت نیست چون به هر حال وقتی به یک کشور یا شهر دیگر سفر کنید، چیزهای زیادی برای یاد گرفتن وجود دارند. اگر بتوانید از پس این مورد بر بیایید، وقتی به خانه تان برگردید علاوه بر خاطرات خوش، چیز مهمی هم در کوله بار سفرتان با خود برده اید. چیزی که می توانید آن را با بقیه هم تقسیم و کنید و در تمام سفرهایتان همراهتان داشته باشید.

– سعی کنید حداقل یک کار ترسناک انجام دهید

البته نه هر کاری! برای اینکه ببینید آیا آن کار را درست انتخاب کرده اید یا نه کافیست از خودتان بپرسید «می دانم که دیگر شانس انجام این کار را حالا حالاها ندارم، اگر انجامش ندهم پشیمان می شوم؟» برای مثال انجام کاری مثل بانجی جامپینگ یا امتحان کردن زیپ لاین و….

– سرعتتان را کم کنید

مطمئنم که همه تا بحال این مورد را تجربه کرده اند. وقتی در سفر هستیم، عجله داریم که همه ی کارها را انجام دهیم و همه جا را ببینیم و بعد به جای دیگری برویم. اما این اشتباه ترین کار ممکن است و شما آن را مرتکب نشوید. نفس عمیقی بکشید و بگذارید سفرتان کمی آرام پیش برود و در این مورد تا جایی که می توانید زیاده روی کنید! ممکن است یک یا دو مکان دیدنی دیگر را از دست بدهید اما در عوض تمام جاهایی که به خوبی و سر صبرو وحوصله دیده اید تا ابد در ذهنتان باقی می مانند و در نتیجه همیشه از آن لذت خواهید برد…

تمدد اعصاب در سفر

– قسمتی از سفر را تنها بگذرانید

توریست های حرفه ای همگی بر این عقیده هستند که سفر تک نفره چیزی است که همه باید حداقل برای یکبار هم که شده آن را تجربه کنند. ما نمی خواهیم به شما بگوییم که افراد دیگر را نادیده بگیرید و تعطیلات سفرتان را خودتان به تنهایی بگذرانید؛ اما اگر با خانواده یا دوستانتان سفر می کنید هم اجازه ندهید که این مورد شما را متوقف کند و کمی از زمانتان را صرف خودتان کنید. انجام این کار به مستقل بودنتان کمک می کند و یکی از بهترین راه هایی است که به شما کمک می کند تا خودتان را بیشتر بشناسید.

– در لحظه زندگی کنید

این مورد سخت تر از آن چیزی است که تصور می کنید. دلتان برای خانواده یا دوستانتان در سفر تنگ می شود و دوست دارید بدانید که الان چه کار می کنند. در مورد پروژه ی تمام نشده تان نگران می شوید و به فکر زمانی هستید که باید دوباره به محل کار خود برگردید. اما باید همه ی اینها را از ذهنتان بیرون بیندازید. تا جایی که می توانید از موبایل و لپ تاپتان دور باشید و تلویزیون نبینید و روزنامه نخوانید. الان وقت استراحت است و باید همه ی اینها را فراموش کنید. شما مستحق این آرامش هستید و در ضمن با این کار از زندگی دوری نکرده اید، در لحظه زندگی کرده اید.نکات سفرمنبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code