بلیط هواپیما

!عجیبترین کارهایی که از مسافران هواپیما سر میزند

۱۱ کار عجیب در هواپیما که مهمانداران را شوکه یا ناراحت می‌کند!

پدیده مشابهی نیز هنگام سوار شدن به هواپیما اتفاق می افتد. مهمانداران هواپیما در بین خود یک جمله معروفی دارند که می گویند “شما وقتی کیف های خود را تحویل می دهید، مغزتان را نیز تحویل می دهید!” و اگرچه این جمله اغراق آمیز است، ولی مردم در هواپیما گاهی وقت ها واقعا کارهای عجیبی انجام می دهند که موجبات ناراحتی و یا تعجب مهمانداران را فراهم می‌سازند. مثال هایی که در اینجا می آید توسط تعدادی از خدمه پرواز ارائه شده اند که به طور واقعی شاهد این رفتارهای عجیب و غریب افراد در هواپیما بوده‌اند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

وانمود می کنند که زبان دیگری را صحبت می کنند!

مسافرانی که از مسافرت آفتابی جنوبی شان باز میگردند، به کرّات از خدمه پرواز می پرسند : “una cerveza por favor”! یا عبارتی مشابه که نشان می دهد آنها فکر می‌کنند همچنان در کشور دیگری به سر می برند. ما متوجه هستیم که شما ممکن است زمان خوشی را در تعطیلات سپری کرده باشید، ولی اینکه به عنوان مثال، شما یک هفته را در کنکون سپری کرده باشید، لزوما شما را دو زبانه نمی‌کند. وقتی سوار هواپیما می شوید، از همان زبان اول خود استفاده کنید.

مسافران هواپیما1

خودشان را آرایش می کنند!

اگر این اتفاق در دستشویی می افتاد بیشتر قابل قبول بود، ولی مشکل این است که گاهی مسافران هنگامی که در صندلی هایشان نشسته اند، شروع به آرایش کردن خود می‌کنند. گاهی حتی مردم را در حالی مشاهده کرده ایم که ناخن انگشتان دست یا پای خود را کوتاه می کنند، و سپس ناخن های خود را بر روی میز سینی ها رها می کنند و یا در حالیکه خود را آرایش می کنند. هواپیما که چشمه آب گرم یا سالن زیبایی نیست!

مسافران هواپیما 5

از کابین هواپیما مانند واگن بار استفاده می کنند

اگر بدانید چه تعداد از مسافران، اشیای بزرگ را با خود به محیط هواپیما می آورند – به جای اینکه آنها را به عنوان بار و اثاثیه تحویل دهند – تعجب خواهید کرد. این مخصوصا برای کسانی اتفاق می افتد که خانواده شان در کشوری دیگر زندگی می کند و می خواهند بدون اینکه پول حمل بار بدهند، چیزهایی را برایشان ارسال کنند. از اشیایی که در محیط هواپیما مشاهده شده است، می توان به پنکه، تلویزیون، سینک ظرف شویی، کیف و حتی حیوانات (!) اشاره کرد. گاهی افراد اشیایی را با خود می آورند که آنقدر سنگین است که خودشان نمی توانند آن را بلند کنند. برخلاف باور عمومی، در این موارد، خدمه پرواز با اینکه جزو وظایفشان نیست، برای رعایت ادب و نزاکت، به مسافران در این زمینه کمک می کنند.

مسافران هواپیما

ادب را فراموش می کنند

مشابه حالتی که مردم اعصابشان خرد می شود، به نظر می رسد که گاهی نیز ادب خود را فراموش کرده و از تمام دنیا انتظار دارند. بسیاری از خدمه پرواز می گویند که مسافران برای اینکه توجه آنها را جلب کنند، به کرّات با شدت به آنها سقلمه می زنند. مردم، همچنین در ارتفاعات دچار بی حوصلگی و بی صبری می شوند که این را در رفتارشان با مهمانداران و مسافران دیگر، بروز می دهند. می دانیم که صدای نوزادانی که مدام گریه می کنند، خوشایند نیستند، ولی مهمانداران برای این مشکل نمی توانند کاری بکنند و احتمالا، والدین نوزاد نیز از این قضیه خرسند نیستند.

مسافران هواپیما 7

اعصابشان خرد می شود

شاید دلیل اینکه مردم در ارتفاعات، صبر و حوصله خود را از دست می دهند، این است که در صورت ناموجود بودن چیزی، خشمگین می شوند. مثلا تعداد منابع خوراکی در هواپیما محدود است و همه ساندویچ ها و نوشیدنی های خدمه، به احتمال زیاد تمام می شود. ولی اینکه نمی توانید آنچه را می خواهید داشته باشید دلیل نمی شود که یک فنجان یخ را به سمت مهماندار پرتاب کنید (چیزی که در واقع اتفاق هم افتاده است). یکی دیگر از مسائلی که مسافران را خشمگین و عصبانی می کند، خرابی سیستم سرگرمی ها و تفریح هاست. خدمه پرواز، تنها مقداری کار فنی می توانند انجام دهند و معمولا برای حل این مساله، محل صندلی شما را عوض می کنند یا اینکه برای رفع این ناراحتی، به شما غذا یا نوشیدنی تعارف می کنند… البته مادامی که شما نیز با آنها با احترام رفتار کنید.

مسافران هواپیما 8

برای طول مسیر بر میدارم!

ظاهرا این مورد خیلی اتفاق می افتد: مردم هواپیما را در حالی ترک می کنند که جیب های خود را از اسنک و  نوشیدنی که از مهمانداران درخواست کرده، پر کرده‌اند. خدمه پرواز از این موضوع گلایه دارند که تعداد این اسنک ها و نوشیدنی ها، خیلی زیاد نیست و در واقع برای آسایش مسافران در طول سفر و در هواپیما فراهم شده است. نه اینکه آنها بخواهند با این خوراکی ها، شکم خود را برای ساعات پس از فرود و ادامه مسیر با هواپیماهای دیگر سیر کنند! پس از فرود هواپیما، زمان مناسبی برای پر کردن جیب هایتان با این چیزها نیست! در فرودگاه، همیشه مغازه های زیادی وجود دارد که میتوان حاجت شکم را در آنها برآورده کرد.

مسافران هواپیما 3

زباله های زشت و زننده

خدمه پرواز، مسوول تمیز نگه داشتن فضای هواپیما می باشند، که شامل جمع آوری زباله های مسافران نیز می شود. ولی در موارد بسیاری، مردم بدون هیچ گونه هشدار قبلی، آشغال های تهوع آور و زشتی را به خدمه تحویل می دهند که شامل مایعات حاصل از بدن (استفراغ و پوشک های خیس نوزادان) می شود. برای احترام به خدمه پرواز، باید قبل از اینکه آشغالی را به آنها تحویل دهید که مخصوصا زشت و قبیح می باشد، آنها را مطلع کنید تا بتوانند دستکش بپوشند یا اینکه وسیله مناسبی برای دور ریختن آن فراهم کنند.

مسافران هواپیما 4

رفتار در اتاق شست و شو

بسیاری از اتفاقات عجیب و شگفت درون و حوالی اتاق شست و شو رخ می دهند. مثلا گاهی اوقات، افراد بدون بستن درب توالت، به دستشویی می روند، یا حتی با دیدن علامت “پر است” بر روی دست شویی، باز هم با خشونت وارد توالت می شوند! گاهی وقت ها نیز مردم کاملا توالت را نادیده می گیرند. یکی از مهمانداران به یاد می آورد که یک بار، یکی از مسافران وارد دست شویی شد، و اندکی بعد، یک جریان مایع به طور پیوسته از توالت به سمت راهروی هواپیما خارج شد. پس مطمئن شوید که در بسته است و از توالت به درستی استفاده نمایید!

مسافران هواپیما 6

عوض کردن پوشک بچه در محلی غیربهداشتی

تعویض پوشک بچه در طول پرواز، البته که ضروری است. و اگر این کار را در اتاق شست و شو، یا بر روی یک ملحفه تمیز انجام دهند، کاملا صحیح و قابل قبول است. ولی آنچه غیر قابل قبول (و بلکه غیربهداشتی) است، این است که پوشک بچه را درست بر روی میز سینی ها، یا در صندلی خالی کناری –که هیچ حفاظی هم ندارد- انجام دهید. به احتمال زیاد، پس از پرواز شما نیز پرواز دیگری در کار خواهد بود و این خیلی بد است که غذاها یا صندلی مسافران، آلوده به کثیف کاری های کودکان باشد.

مسافران هواپیما 2

لباس های عجیب می پوشند

در حالیکه بسیاری از مردم دوست دارند که هنگام پرواز، خوش پوش باشند، تعداد زیادی هم مایل هستند که لباس های راحت تری بپوشند. ولی بعضی ها هم لباس های خیلی نامناسبی می پوشند: مثلا بزرگسالانی که پیژامه می پوشند، خانم هایی که کفش های با پاشنه های بلند می پوشند و نمی توانند با آنها راه بروند، لباس های کوتاه و حتی در مواردی نیز لباس های نامتعارف اجتماع.

از هواپیما به عنوان باشگاه بدنسازی استفاده می کنند

بر اساس منابع ما، این امر بیشتر از آنچه فکرش را بکنید اتفاق می افتد: مسافران در طول راهرو یا فضای پشتی هواپیما، سعی می کنند تمرین یوگا کنند. درست است که دراز کردن پاهایتان –مخصوصا در طول پروازهای طولانی- کاملا قابل قبول است، ولی اینکه در هواپیما ورزش و نرمش کنید، کار درستی نیست.

منبع: escapehere.com

راهنمای سفر به آروبا در جزایر کارائیب
راهنمای سفر به آروبا در جزایر کارائیب
چگونه مسئولانه سفر کنیم؟
چگونه مسئولانه سفر کنیم؟
در وارنا به کجاها سر بزنیم؟
در وارنا به کجاها سر بزنیم؟
دنیای شگفت انگیز دیزنی لند در شانگهای
دنیای شگفت انگیز دیزنی لند در شانگهای