بلیط هواپیما

عجیب و غریب ترین رستوران های دنیا! + تصویر

عجیب ترین رستوران های دنیا

خودتان را آماده کنید تا از عجیب و غریب ترین رستوران های دنیا برایتان بگوییم! بر خلاف رستوران های معمولی که در محیطی آرام و شیک به سرو غذا می پردازند، در این رستوران ها خون آشام ها و حتی میمون ها وظیفه پذیرایی از شما را بر عهده دارند. عجیب نیست؟! در این مطلب یکسری از این رستوران های عجیب و غریب را برایتان معرفی خواهیم کرد. در ادامه با مجله گردشگری الی گشت همراه شوید.

عجیب ترین رستوران های دنیا
مطالب مرتبط:
رستورانی که بال مرغ «طلا» سرو می کند!
رستورانی در برزیل که از مواد بازیافتی ساخته شده است!

همه می گویند که رستوران مکان امنیست که شما با خانواده یا دوستان برای صرف غذا به آنجا می روید. اما اگر بر عکس رستوران های خسته کننده همیشگی، رستورانی را پیدا کنید که در آن امنیت ندارید و در محیطی عجیب یا ترسناک غذا میل کنید چه؟! آیا حاضرید به این نوع رستوران ها بروید؟ برای آشنایی با عجیب و غریب ترین رستوران های دنیا با ما همراه باشید.

رستوران کایابوکیا تاورن | Kayabukiya Tavern

ژاپن کشور عجایب هاست! کشوری که هر لحظه در آن چیز تازه و عجیب و غریبی را تجربه خواهید کرد. در رستوران کایابوکیا تاورن در شهر توکیو، دو میمون باهوش با نام های ماکاکو (Macaque) و یات چان (Yat-Chan) وظیفه سرو نوشیدنی و پذیرایی از شما بر عهده دارند! هر دوی این میمون ها کارمندان حرفه ای هستند که دستمزد خود را به صورت دانه های سویا دریافت می کنند. صرف غذا در همچین محیط عجیبی قطعا تجربه ای به یاد ماندنی را برایتان رقم خواهد زد.

رستوران کایابوکیا تاورن

رستوران ضیافت انسانی | The Human Banquet

احتمالا برخی از شما با رستوران هایی در ژاپن که بر روی بدن انسان سوشی سرو می کنند آشنایی دارید. ژاپن این بار پایش را از این هم فراتر گذاشته است. در این رستوران، به جای آنکه بر روی بدن انسان سوشی میل کنید، خود بدن انسان را خواهید خود! البته اصلا نگران نباشید. ما درباره بدن های واقعی صحبت نمی کنیم. بدن های این رستوران توسط سرآشپز حرفه ای آن و از مواد کاملا خوراکی تهیه می شود. بر روی میزتان یک چاقوی تیز کالبد شکافی و یک بشقاب قرار گرفته است.

اکنون باید شروع کنید به خوردن بدن این جنازه! بهتر است از عضلات آن شروع کنید که طعم بهتری دارد! این بدن طوری طراحی شده است که با بریدنش خونریزی هم می کند. بنابراین، در هنگام دیدن چیزی شبیه به خون زیاد تعجب نکنید! رستوران ضیافت انسانی، یکی از عجیب و غریب ترین رستوران های دنیا محسوب می شود.

رستوران ضیافت انسانی

رستوران خوش شانس جدید | New Lucky Restaurant

شاید در ایالات متحده چیز کثیف و مضری به نظر برسد، ولی در هندوستان که بیش از ۱ میلیارد نفر جمعیت دارد، قبر و گورستان ها چیزهای معمولی هستند که از جامعه زیاد دور نیستند. بنابراین، وقتی کرسیهان کوتی (Krishan Kutti) یک چایخانه سنتی را در قبرستانی در احمد آباد احداث کرد، به سرعت رونق گرفت. تنها کاری که کرسیهان انجام داد این بود که فاصله بین قبرها را به رنگ سبز در آورد.

رستوران خوش شانس جدید

یک شام موقت | The Pop-Up Diner

شهر فرارا (Ferrara) در ایتالیا، به تازگی نوع جدیدی از رستوران را به دنیا معرفی کرده است! با حدود ۶۰ یورو می توانید یک شام برای دو نفر در یک رستوران نسبتا شیک خریداری کنید. عصر آن روز برایتان اس ام اسی خواهد آمد که در آن به شما گفته شده است این رستوران به محل دیگری منتقل شده است. رستوارن های موقت شهر فرارا، کیفیت غذای مناسبی هم دارند و اگر از قبل ندانید که به صورت موقت دایر شده اند، نمی توانید آن را تشخیص دهید.

رستوران های موقت فرارا

رستوران ربات ها (توکیو) | Robot Restaurant (Tokyo)

باز هم می خواهیم به شهر عجایب جهان یعنی توکیو پای بگذاریم. اگر به دنبال مکانی هستید که به غیر از صرف غذا نمایش و چیزهای تازه ای هم تجربه کنید، پیشنهاد ما به شما رستوران ربات ها در شهر توکیو است. در این رستوران ربات های خانم برای شما در محیطی پر زرق و برق به اجرای نمایش می پردازند. رستوران ربات ها، یکی دیگر از عجیب و غریب ترین رستوران های دنیا در کشور ژاپن است.

رستوران ربات ها

توالت های مدرن | Modern Toilet

این رستوران های زنجیره ای معروف در کشور تایوان، لذت بی پایان خوردن غذا بر روی کاسه های توالت را برایتان فراهم می کنند! غذایتان بر روی یک کاسه توالت قرار دارد و خودتان هم بر روی کاسه دیگری نشسته اید! نوشیدنی ها هم در چیزی شبیه به سیفون سرو می شوند! البته نگران بهداشت رستوارن نباشید. چرا که این زنجیره رستوران ها، از تمیز ترین و با کیفیت ترین رستوران های تایوان هستند. مدیر این مجموعه رستوارن ها هدف از ساخت این نوع رستوران را وارد کردن شوک به میهمان و گیج کردن او می داند. بدون شک رستورانی که میز و صندلی اش شبیه به کاسه توالت باشد، از عجیب و غریب ترین رستوران های دنیا به حساب می اید!

رستوران توالت های مدرن

یک وعده شام در آسمان | Dinner in the Sky

این رستوران هوایی در کشور بلژیک قرار گرفته است. البته شرکت این رستوران در ۴۵ کشور دیگر دنیا نیز شعبه هایی دارد. وعده های غذایی بر روی یک میز که با جرثقیل به آسمان می رود، چیده می شوند و یک کارمند مسئول پذیرایی از هر میز است. این رستوران تجربه ای لذت بخش و در عین حال ترسناک را برای مشتریانش ایجاد می کند.

یک وعده شام در آسمان

رستوران فورتزا مدیکا | Fortezza Medicea

این ستوارن که یکی از عجیب و غریب ترین رستوران دنیا به حساب می آید، در نزدیکی برج پیزا در کشور ایتالیا قرار دارد. این مجموعه در حقیقت یک قله نظامی ۵۰۰ ساله است که امروزه به عنوان یک زندان امنیتی بزرگ و البته یک رستوران مجلل فعالیت می کند! به منظور صرف شام در این رستوران، مردم از ماه ها قبل میز خود را رزرو می کنند و در نهایت با تدابیر شدید امنیتی پلیس ایتالیا پای در این رستوران می گذارند. میهمانان در این رستوران، توسط دزدها، قاتلان و دیگر تبهکاران حرفه ای پذیرایی می شوند.

رستوران فورتزا

یک وعده شام در کابین | Dinner in a Gondola

تا به حال در کابین های تله کابین ناهار خورده اید؟! قطعا این رستوران یکی از عجیب و غریب ترین رستوارن های دنیا و یکی از مرتفع ترین آن هاست.

یک وعده شام در کابین

در این رستوران سیار، در حالی که در یک کابین ۴ نفره از مناظر اطراف کو های سوییس لذت می برید، وعده غذایی خود را میل می کنید.

منبع: list25.com

باکو و غذاهای خوشمزه اش
باکو و غذاهای خوشمزه اش
۶ رستورانی که قبل از مرگ باید امتحان کنید
۶ رستورانی که قبل از مرگ باید امتحان کنید
بهترین رستوران های ارزان قیمت در محله بی‌اوغلو استانبول
بهترین رستوران های ارزان قیمت در محله بی‌اوغلو استانبول
غذاهای بینظیر در بهترین رستوران های مسکو
غذاهای بینظیر در بهترین رستوران های مسکو