باورنکردنی ترین مکان ها در کشور بلغارستان

عجیب ترین نقاط بلغارستان

بلغارستان یک کشور کوچک در شبه جزیره بالکان است که به دلیل موقعیت قرارگیری خود در کنار دریای مدیترانه و دریای سیاه و همچنین به عنوان دروازه ای میان قاره آسیا و اروپا دارای آثار تاریخی بسیاری است. سالانه گردشگران بسیاری از سراسر دنیا برای سواحل زیبا با شن های طلایی و یا آثار تاریخی به جا مانده از هزاران سال پیش در این کشور حضور پیدا می کنند. علاوه بر تمامی مکان های دیدنی که در مورد این کشور گفته شده برخی از عجیب ترین نقاط بلغارستان وجود داشته که در اثر پدیده های شگفت انگیز طبیعی و یا به دست انسان ساخته شده باشند. شما تنها کافی است تا کمی مسیر حرکت خود را از مسیرهای توریستی همیشگی تغییر دهید تا این نقاط عجیب را مشاهده کنید. ما نیز در این مطلب قصد داریم تا عجیب ترین نقاط بلغارستان و شگفتی های این کشور را به شما معرفی کنیم پس با الی گشت همراه شوید.

عجیب ترین نقاط بلغارستان ، افسانه های این کشور

اهرام استاب بلغارستان (Stob)

مطالب مرتبط:
زیباترین کلیساهای بلغارستان، تاریخ مذهبی این کشور
اکتشافات باستان شناسی شناخته شده در بلغارستان
حقایقی از وارنا، شهر تاریخی و ساحلی بلغارستان

اگر از شهر صوفیه پایتخت بلغارستان تنها یک ساعت به سوی صومعه ریلا (Rila) حرکت کنید، در طول مسیر خود با تپه ای پوشیده شده از اهرام سنگی مواجه خواهید شد. هر کدام از این هرم ها بین ۷ تا ۱۰ متر ارتفاع داشته و در بالای برخی از آن ها نیز کلاه طبیعی قرار گرفته است. برخی از اهرام استاب به شکل انسان های سنگی بوده و بر این اساس است که افسانه ای عجیب در این خصوص شکل گرفته است. در افسانه ها گفته می شود که در یک شب عروسی، پدر داماد نگاهش به عروس افتاده و عاشق او شده است. در همین لحظه همه چیز شروع به خراب شدن کرده، زمین تکان می خورده و تمامی افرادی که در عروسی حضور داشتند تبدیل به سنگ شدند. این افراد همان هرم هایی هستند که بر روی تپه قابل مشاهده است.

اهرام استاب بلغارستان

قارچ های سنگی

قارچ های سنگی یکی دیگر از عجیب ترین نقاط بلغارستان می باشد که بازدید و دسترسی به آن حتی برای گردشگران بلغاری نیز سخت می باشد. دسترسی به قارچ های سنگی از طریق جاده ای در جنوب بلغارستان امکان پذیر می باشد که به ندرت در آن رفت و آمد صورت می گیرد. این جاده در نزدیکی شهر کاردژالی (Kardzhali) قرار گرفته است. زمانی که شما در این مکان قرار گرفته و با قارچ های افسانه ای ۳ متری از جنس سنگ رو به رو می شوید احتمالا شوکه خواهید شد.

قارچ های سنگی بلغارستان

قلعه بلاگرادچیک (Belogradchik)

بلاگرادچیک محلی در کشور بلغارستان است که در آن شما می توانید شگفتی طبیعت را مشاهده کنید. اینجا یکی از عجیب ترین نقاط بلغارستان با سنگ های قرمز بزرگ و همچنین یک قلعه قرون وسطایی در میان آن می باشد. این سنگ ها مدت های زیادی زمان برده تا توانسته اند افسانه هایی را به سوی خود جلب کنند. بسیاری از این سنگ ها نام های مخصوص به خود را دارند. دانش آموز، سنگ زنبور عسل، سنگ عقاب، آدم و حوا، اسب سوار و بسیاری دیگر از جمله نام هایی است که به این سنگ ها نسبت داده شده اند. قلعه نیز زمانی که قصد بازدید از آن را دارید احساس بسیار عجیب و وحشنتاکی را القا می کند.

قلعه بلاگرادچیک بلغارستان

قلعه زاروتز (Tsarevets)

زاروتز یکی از زیباترین قلعه های کشور بلغارستان است. این قلعه بی نظیر بر روی یک تپه در شهر ولیکو تارنوو (Veliko Tarnovo) واقع شده است. به نظر می رسد که در هر لحظه از دروازه های اصلی این قلعه یک شوالیه اسب سوار عبور می کند. این تپه که از عجیب ترین نقاط بلغارستان می باشد محلی است که پادساه برای یکبار در آن زندگی کرده و علاوه بر این یکی از بهترین گزینه ها برای عکاسی پانوراما در Veliko Tarnovo می باشد.

قلعه زاروتز بلغارستان

صحرای سنگ ها یا پابیتیت کامانی (Pobitite Kamani)

بر اساس افسانه هایی که درباره این منطقه گفته می شود برخی از غول ها این ستون های عظیم از سنگ طبیعی را در زمین این ناحیه فرو برده اند. این صحرا که یکی از عجیب ترین نقاط بلغارستان می باشد یک منطقه بزرگ از سنگ های ایستاده عجیب بوده که امروزه نیز همچنان اختلافاتی علمی در خصوص نحوه به وجود آمدن آن ها وجود دارد. کویر سنگ که در زبان بلغاری به آن پابیتیت کامانی گفته می شود در فاصله ای کوتاه از شهر ساحلی وارنا در این کشور قرار گرفته است.

صحرای سنگ ها یا پابیتیت کامانی

دریاچه اتاناسووسکو (Atanasovsko)

دریاچه اتاناسووسکو که در حومه ساحلی شهر بورگاس قرار گرفته است با نورهایی جادویی توانایی شفادهی آب و گل و لای آن وجود دارد. این دریاچه به طور شگفت انگیزی به رنگ صورتی می باشد به خصوص زمانی که گل و لای در آن شناور است. محلی ها و گردشگران خود را به این دریاچه آب گرم رسانده و از آن به عنوان گزینه ای درمانی استفاده می کنند. آن ها پس از مدتی غوطه ور شدن در این دریاچه و شستشوی خود با گل و لای کف دریاچه از خاصیت درمانی آن بهره مند می شوند.

قبری که گنج طلای چند کیلویی در آن پیدا شد!
جاذبه های دیدنی صوفیه در بلغارستان + تصویر
معرفی هتل ۵ ستاره ملیا گراند هرمیتیج در وارنا
بهترین مراکز خرید وارنا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code