بلیط هواپیما

۵ مورد از عجیب ترین نقاط گردشگری در دنیا

نقاط  گردشگری عجیب و غریب جهان

جاذبه های توریستی قاعدتا ویژگی های عجیبی دارند که قادرند افراد را به صرف هزینه های هنگفت سفر ترغیب نمایند. سواحل دریا و جنگل های سرسبز پتانسیل بالایی در جذب توریست و روانه کردن گردشگران به خود دارند. با الی گشت همراه باشید تا در این مطلب ۵ جاذبه توریستی جالب توجه جهان را به شما معرفی نماییم.

مطالب مرتبط:
ناشناخته ترین و دیدنی ترین شهرهای جنوب شرق آسیا
برترین بناهای تاریخی جهان

۱٫ «آبشار خون» در قطب جنوب

در سال ۱۹۱۱ در قطب جنوب آبشاری کشف شد که آبی سرخ رنگ داشت و ارتفاعش به یک ساختمان ۵ طبقه می رسید. در نگاه اول، به نظر می رسد از بالای کوه، خون پایین می ریزد و به صورت آبشار درمی آید. البته این‌آبشار ظاهر وحشتناکی ندارد بلکه بسیار چشم نواز است. دلیل سرخی این آبشار وجود اکسید آهن در آب آن است. هنگامی که آب آهن‌دار به اکسیژن برخورد می کند دچار زنگ ‌زدگی می شود و در نتیجه به رنگ سرخ در می آید.

آبشار خون

۲٫ «دریاچه حبابی متان» در کانادا

حباب های یخ زده گاز متان در دریاچه در «پارک ملی بنف» کانادا یکی از عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان می باشد. حباب های گاز متان معمولا به سطح آب می آیند اما در فصل زمستان قبل از رسیدن به سطح آب یخ می زنند. این حباب های یخ زده مناظر جالبی را در دریاچه به وجود می آورند. این گازها از نوعی باکتری در کف دریاچه بیرون می آیند. این حباب‌های عجیب با اینکه منظره دریاچه را بسیار زیبا کرده‌اند اما به نوعی بمب بالقوه هستند طوری که بازدید از این دریاچه در فصل بهار که حباب ها ذوب شده و گاز متان آزاد می شود بسیار مرگ بار خواهد بود.

دریاچه حبابی متان

۳٫ «سنگ های متحرک» در دره مرگ

سنگ های متحرک در دره مرگ در ایالت کالیفرنیای آمریکا نیز از عجایب دیدنی دیگری در جهان به شمار می آید. این سنگ های سنگین وزن، خود به خود در بستر دریاچه خشک شده به حرکت در می آیند و ردی از خود به جا می گذارند.

سنگ های متحرک

۴٫ «دریاچه کاواه ایجن» در اندونزی

این دریاچه که در دهانه آتشفشانی با گدازه های آبی رنگ قرار دارد درواقع اسیدی ترین دریاچه جهان محسوب می شود. اسیدی که در این دریاچه وجود دارد باعث می شود آب ذخیره شده در آتشفشان سبز رنگ جلوه کند.

دریاچه کاواه ایجن

۵٫ «ساحل مخفی» در مکزیک

یک ساحل مخفی می تواند برای سفر بسیار هیجان انگیز باشد. این بهشت گمشده که در سواحل مکزیک قرار گرفته است در واقع در اوایل دهه ۹۰  با انفجار یک بمب به این شکل درآمده. با گذشت سالها، این حفره با سبزه و آب پوشیده شده و منظره ای بی بدیل را خلق کرده است. ساحل مخفی در حال حاضر یکی از مکان های مشهور گردشگری در جهان می باشد.

ساحل مخفی
سنت کاترین، طولانی ترین خیابان خرید در اروپا
سنت کاترین، طولانی ترین خیابان خرید در اروپا
اولین مجموعه زمستانی تفریحی ایران در کیش ساخته می شود
اولین مجموعه زمستانی تفریحی ایران در کیش ساخته می شود
سفر به دامغان، شهر صد دروازه اشکانیان
سفر به دامغان، شهر صد دروازه اشکانیان
کتابخانه و اپرا هاسکل، محلی برای ملاقات خانواده های ایرانی
کتابخانه و اپرا هاسکل، محلی برای ملاقات خانواده های ایرانی