بلیط هواپیما

عجیب ترین های طبیعت دنیا

طبیعت گردی

عجایب دنیا زمانی که در گستره طبیعت قرار می گیرد، شگفت انگیزی بیشتری دارد.

گاهی شما با دیدن این عجایب دهانتان از حیرت باز می ماند. در همان لحظه با خود این فکر را می کنید که چه نیروی فرازمینی و با چه قدرتی توانسته این شگفتی را پدید آورد. در همین زمان بدون شک با هر مذهب و اسلوبی که باشید به قدرت پروردگارتان ایمان می آورید. در این مطلب دو جاذبه از عجایب طبیعی جهان را به شما معرفی می کنیم. پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
با عجایب طبیعی و فوق العاده دنیا آشنا شوید
عجایب هفتگانه جهان این بار از نوع طبیعی

رودخانه زیرزمینی پی پی |  PP Underground River

رودخانه زیرزمینی پی پی ( PP Underground River ) در ۳۵ کیلومتری شمال شهرستان پورتو در پارک ملی پورتو فیلیپین جاری می باشد. این رودخانه در قسمت زیرین کوه کارست ( karst )، کوهی با سنگ های آهکین، قرار گرفته است. نمای رودخانه پی پی به گونه ای است که انگار از میان غاری تو در تو بیرون می آید. باد جریان این رودخانه را به سمت دریاهای جنوب چین که قسمت های انتهایی آن هم تا حد زیادی تابع جز و مد است، می برد.

این رودخانه طولانی ترین رودخانه سرپوشیده جهان است و در اطرافش حیوانات گوناگونی از جمله میمون، سوسمار، سنجاب و … زندگی می کنند.

دلیل شگفت انگیزی : این رودخانه بلندترین رودخانه زیرزمینی جهان است. این پدیده در سراسر جهان بسیار نادر است.

 

کوه های تیبل |  Table Mountain

کوه تیبل ( Table Mountain ) به کوه هایی اطلاق می شود که قله شان صاف و تخت باشند. این کوه تیبل با ۱٬۰۸۷ متر ارتفاع در آفریقای جنوبی قرار گرفته است.

پهنای زیاد قله این کوه و همچنین وجود تفریحات بسیار زیاد بر فراز آن، موقعیت مناسبی برای گردشگران به وجود آمده است. نکته جالب در رابطه با این کوه، مه و ابرهای غلظی است که دور تا دور آن را فرا گرفته. این ابرهای متراکم با عنوان رو میزی روی قله ها مشهور شده اند.

این کوه دو قله فرعی و کم ارتفاع تر هم دارد که سر آن ها نیز تخت می باشد. آب و هوای مناسب این منطقه باعث شده است، گیاهان انبوهی بر فراز کوه تیبل برویند. این کوه برای میزبانی گردشگران از ۳۵۰ مسیر مختلف و تله کابین های مستحکم آماده می باشد.

دلیل شگفت انگیزی: ظاهر کاملا مستطیل شکل و قله صاف این کوه و همچنین مکان قرار گیری آن در سرزمینی بسیار خوش آب و هوا دلیل اصلی انتخاب کوه تیبل به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان می باشد.

۹ مورد از بهترین سواحل سیشل
۹ مورد از بهترین سواحل سیشل
تماشایی ترین کوه های جهان که بی‌ شک عاشقشان خواهید شد
تماشایی ترین کوه های جهان که بی‌ شک عاشقشان خواهید شد
نگاهی بر طبیعت ازبکستان
نگاهی بر طبیعت ازبکستان
درخت عجیبی که تبدیل به فواره می شود!
درخت عجیبی که تبدیل به فواره می شود!