عجیب ترین چاشنی های غذا در دنیا

۵ سس متفاوت از دور دنیا

احتمالا راجع به عجیب ترین غذاهای دنیا زیاد شنیده اید. غذاهایی که برای شما ممکن است شبیه به یک کابوس باشند اما در کشور دیگری طرفداران زیادی داشته باشند! اما در این مطلب قصد داریم شما را با عجیب ترین سس ها و چاشنی های دنیا آشنا کنیم. این سس ها شاید به اندازه ی غذاهای ترسناکی که تاکنون دیده و شنیده اید بد نباشند، اما طعم های جدید و کاملا منحصر به فردی دارند که توصیه می کنیم در سفرتان به این کشورها خودتان را به این تجربه های جدید مهمان کنید. با الی گشت همراه باشید تا با ۵ چاشنی متفاوت دنیا آشنا شوید.

چاشنی

سس خاویار

مطالب مرتبط
فرانسوی ها چه غذاهایی را دوست دارند؟
در بوداپست چه غذاهایی بخوریم؟

لازم نیست به یک رستوران لوکس یا هتل ۵ ستاره در سوئد رفته باشید که بخواهید از این چاشنی استفاده کنید. استفاده از سس خاویار در سوئد به حدی رایج است که از آن برای طعم دادن به تخم مرغ استفاده می کنند. این سس از ترکیب خاویار، سس مایونز و چربی حیوانی تشکیل شده است. این سس آنقدر جلب توجه کرد که در سال ۲۰۱۵ یک روزنامه ی خارجی، مقاله ای کامل را به کمپین تبلیغاتی این سس در سوئد اختصاص داد!

خاویار

کچاپ فیلیپینی

بر خلاف اسم این سس، کچاپ فیلیپینی از گوجه فرنگی درست نمی شود. این سس از موز تهیه می شود! در حال حاضر این سس را که ظاهری شبیه کچاپ دارد، می توانید از مغازه های مختلف با عنوان سس موز بخرید. از این سس در رستوران ها برای درست کردن سس مخصوص غذاهای سرخ کرده استفاده می شود. از زمانی که متقاضیان سس کچاپ و تولیدات گوجه در این کشور بسیار کم شد، سس موز با ظاهری شبیه به کچاپ، در دل خانواده های فیلیپینی جا باز کرد!

کچاپ

سس تمشک و خردل

در تهیه این سس از تمشک و گیاه واسابی (از خانواده خردل) استفاده می شود. احتمالا این سس یکی از عجیب ترین طعم ها را در بین گزینه های دیگر این لیست دارد. تصور کنید شیرینی تمشک را با تندی عجیب واسابی ژاپنی روی استیک تان حس کنید، احتمال دارد طعمش آنقدر گیج کننده باشد که متوجه نشوید دقیقا در حال خوردن چه چیزی هستید!

چاشنی خردل

سس تند ریپر

فلفل کارولینا به تندترین فلفل دنیا معروف است. این فلفل آنقدر تند است که حتی عشق فلفل ها هم نمی توانند تندی آن را زیاد دوام بیاورند! یکی از تندترین سس هایی که می توانید در تمام زندگی تان امتحان کنید، بدون شک ریپر اسلینگ بلید (Reaper Sling Blade) است که از این فلفل در ترکیباتش استفاده کرده است. اگر هوس امتحان کردن این سس به سرتان زد، بهتر است خودتان را برای یک آتش سوزی داخلی آماده کرده باشید!

سس تند

وجمیت 

شاید این مورد کمتر از سایر گزینه ها عجیب و غریب باشد، اما همچنان در این لیست جا دارد. وجمیت (Vegemite) نوعی چاشنی کرمی است که از مخمر جو تهیه می شود. این چاشنی مثل کرم شکلاتی روی نان استفاده می شود و در تولید آن از گیاهان معطر و ادویه هم استفاده می شود.

وجمیت

منبع:‌ www.tripsavvy.com

باورتان می شود خیلی ها برای شکم گردی سفر می کنند؟!
باورتان می شود خیلی ها برای شکم گردی سفر می کنند؟!
آشنایی با کافه بازی های ایران، جایی برای دورهمی های هیجان انگیز
آشنایی با کافه بازی های ایران، جایی برای دورهمی های هیجان انگیز
هر آنچه در مالزی می توان نوش جان کرد(بخش دوم)
هر آنچه در مالزی می توان نوش جان کرد(بخش دوم)
فرق بین دو نان خوشمزه هندی: روتی پاراتا و روتی کانای
فرق بین دو نان خوشمزه هندی: روتی پاراتا و روتی کانای

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code