فرانسوی ها چه غذاهایی را دوست دارند؟

غذاهای فرانسوی

اگر تا حالا حتی یکبار سفر به فرانسه داشته اید، پس احتمالا شانس این را داشته اید تا متوجه شوید که یک طعم اصیل در غذاهای خارجی چه معنایی می دهد. فرانسوی ها بسیار به خورد و خوراکشان اهمیت می دهند و خوردن غذای خوب در فرهنگ آن ها اهمیت زیادی دارد، خیلی بیشتر از چیزی که فکرش را می کنید. این اهمیت دادن به غذا ریشه در فرهنگ آن ها دارد و آن ها قرن ها زمان را صرف این موضوع کرده اند که بهترین غذاها را بتوانند ارائه کنند. حتی در دولت این کشور، برای بهترین آشپزهایی که بتوانند خودشان را ثابت کنند و چیز جدید و خوشمزه ای برای ارائه داشته باشند هم مزایای زیادی در نظرمی گیرد. اگر قصد دارید تا در آینده با تور پاریس و یا تور هر شهر دیگری به فرانسه بروید، حتما قبل از آن این لیست راکه الی گشت در مورد بهترین غذاهای فرانسوی تهیه کرده بخوانید تا در زمان سفر، بدانید که چه غذاهایی را حتما باید در این کشور امتحان کنید.

غذاهای فرانسوی

Soupe a l’oignon (سوپ پیاز)

مطالب مرتبط:
تخم مرغ ۱۰۰ ساله، غذای نفرت انگیز اما پر طرفدار چینی ها!
بهترین جشنواره های غذایی دنیا + تصویر

بسیاری از ما تا حالا سوپ پیاز فرانسوی را در خانه درست کرده ایم و یا در رستوران خورده ایم و مطمئنا همگی متفق القول هستیم که هیچ چیز به اندازه ی نوشیدن یک لیوان آب بعد از این سوپ نمی چسبد! سوپ پیاز را هم می توان نمکی و هم شیرین درست کرد اما سوپ فرانسوی اصلی، طعمی بین این دو دارد. در نوع فرانسوی این سوپ، باید در بالای آن از پنیر کباب شده استفاده کرد که پنیر موزارلا انتخاب خوبی است. البته فرانسوی ها خودشان از موزارلا استفاده نمی کنند و از پنیری به نام Comte استفاده می کنند. سوپ پیاز یکی از خوشمزه ترین پیش غذاهای فرانسوی است که در تمام رستوران های این کشور سرو می شود.

سوپ پیاز | غذاهای فرانسوی

Escargots (حلزون)

البته خوردن حلزون از زمان های بسار دور در رم باستان رواج داشته است و آن را نمی توان یکی از غذاهای اصیل فرانسوی دانست اما چیزی که مشخص است این است که این غذا در فرانسه طرفداران زیادی دارد. فرانسوی ها، اول حلزون را در ترکیب خوشمزه ای از سیر تند، کره و نوعی مایع طبخ می دهند و داخل آن ها را با موادی که دوست دارند پر می کنند. حلزون ها یکی از پر طرفدارترین غذاهای فرانسوی است که با چنگال خورده می شود چون فقط چنگال به اندازه ای بلند است که به داخل پوسته ی سخت حلزون برود و مواد داخل آن را به بیرون بکشد.

حلزون | غذاهای فرانسوی

sarrasin (پنکیک گندم سیاه)

پنکیک را همه ی ما تا به حال تست کرده ایم، اما وقتی با نوع خاصی از گندم به نام گندم سیاه درست می شود، طعم آن به کلی عوض می شود. اضافه کردن گندم سیاه و آرد به پنکیک، طعمی فندق مانند به آن می دهد. در روی این پنکیک می توانید از هر چیزی که خواستید استفاده کنید از سبزیجات خشک گرفته تا پنیر، لیمو، کره و یا هر چیز دیگری. به طور سنتی این غذا را با آب سیب درست می کننند شاید به نظرتان طعم عجیب و حتی وحشتناکی بگیرد اما واقعیت این است که طعم فوق العاده خوبی می گیرد.

غذاهای فرانسوی | پنکیک گندم سیاه

Ratatouille (راتاتویی)

راتاتویی را در بیشتر کتاب های آشپزی ایرانی هم دیده ایم و حتی اگر انیمیشن مشهور «موش سرآشپز» را دیده باشید، این غذا را از آنجا به یاد دارید. در راتاتویی که یکی از اصلی ترین، مهم ترین، خوشمزه ترین و محبوب ترین غذاهای فرانسوی محسوب می شود، از گوجه های ورقه ای شده، کدو سبز، بادمجان، فلفل و پیاز استفاده می شود و این مواد تا جایی با هم پخته می شوند تا کاملا حالت خورشتی پیدا کنند.

غذاهای فرانسوی | راتاتویی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد