alexaa

مردم دنیا با سیب زمینی چه غذاهایی درست می کنند؟

غذاهایی با سیب زمینی

گاهی فقط برای خوردن یک بشقاب سیب زمینی سرخ کرده هم که شده به رستوران می رویم و همین سیب زمینی ساده در رستوران انگار خوشمزه تر می شود! سیب زمینی خوراکی سالم و خوشمزه ایه که روش های زیادی برای پختش وجود دارد؛ می توانید آن را به صورت پوره در بیاورید، آب پز کنید و یا به صورت خلال در خورش بریزید. با اینکه سیب زمینی اولین بار در کشورهای پرو و بولیوی به عمل آمد اما خیلی زود در همه دنیا پخش شد. این ماده غذایی خوشمزه در خیلی از غذاها استفاده می شود و در خیلی از غذاها هم ماده اصلی است. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا ببینید مردم دنیا با سیب زمینی چه غذاهایی درست می کنند.

پاپا رلنا

پوتین (Poutine)، کانادا

مطالب مرتبط:
۱۰ غذای وسوسه کننده ی خیابانی در اروپا
ببینید در گوشه و کنار جهان با تخم مرغ چه می کنند!

این غذای سنتی اولین بار در استان کبک اختراع شد اما امروز دیگر به غذای خیابانی محبوب همه ی کانادا تبدیل شده است. این غذا در واقع همان سیب زمینی سرخ کرده به همراه سس گریوی و پنیر است،  البته پوتین تنوع زیادی دارد و بعضی از آشپزهای خوش ذوق چیزهای دیگری مثل گوشت را هم به آن اضافه می کنند تا خوشمزه تر شود.

پوتین

نوکی (Gnocchi)، شمال ایتالیا

وقتی سیب زمینی تبدیل به پاستا می شود! هیچ کس به جز ایتالیایی ها راه این کار را بلد نیست! نوکی در واقع ترکیبی از سیب زمینی، آرد و چند خوراکی دیگر مثل پنیر و تخم مرغ است. این غذا بعد از اینکه خوب پخت با سسی غلیظ پوشیده و خوشمزه و خوشرنگ می شود. با اینکه اولین بار در شمال ایتالیا اختراع شد اما در شهرهای دیگر هم درست می شود البته به شیوه ای  متفاوت!

نوکی

گامجا-جئون (Gamja-jeon)، کره جنوبی

گامجا-جئون یک جور پنکیک سیب زمینی است که برای درست کردن آن سیب زمینی را رنده و به صورت نازک در ماهی تابه پهن می کنند تا سرخ و ترد شود. در خیلی از رستوران های کره جنوبی از این پنکیک به عنوان پیش غذا استفاده می کنند و گاهی بر روی آن سبزیجاتی مثل پیازچه خرد شده، هویج، قارچ و حتی سیر گذاشته می شود. با اینکه این غذا به تنهایی هم خوشمزه است اما بعضی ها بر روی آن سس مخصوصی می ریزند؛ سسی که از ترکیب سس سویا و سرکه درست می شود.

گامجا-جئون

هش براون (Hash browns)، آمریکا

هیچ کسی پیدا نمی شود که بگوید من «هش براون» دوست ندارم. این غذای خوشمزه در همه خانه ها و سر میز صبحانه رستوران های آمریکا پیدا می شود. برای درست کردن این غذا سیب زمینی را به صورت درشت رنده و در روغن سرخ می کنند. این غذا خیلی راحت آماده می شود و معمولا در کنارش تخم مرغ و گوشت هم قرار دارد.

هش براون

آلو گوبی (Aloo Gobi)، هند

غذایی که از سیب زمینی، گل کلم و ادویه درست می شود و همه گیاهخواران هندی عاشقش هستند. در این غذا آنقدر زردچوبه ریخته می شود که رنگ زرد خوشرنگی پیدا می کند و همین رنگ فوق العاده مطمئنا اشتهایتان را چندین برابر می کند. آلو گوبی هم خوشمزه، هم ارزان و هم متنوع است و در همه شهرهای هند درست می شود.

آلو گوبی

الیگوت (Aligot)، فرانسه

اگر پنیر را هم به اندازه سیب زمینی دوست دارید الیگوت، غذای محبوب شماست. برای درست کردن این غذای سنتی، پوره سیب زمینی را با پنیر مخلوط می کنند تا ظاهری شبیه فوندو ( ترکیب چند پنیر با هم که مثل سس می شود) پیدا کند. این غذا را معمولا با گوشت می خورند تا کاملا مقوی شود پس حتما دوست دارید آن را امتحان کنید، بهترین جا برای خوردن این غذا رستوران های محله اوورنی است که آن را به خوشمزه ترین حالت ممکن درست می کنند.

الیگوت

پای چوپان (Shepherd’s Pie)، بریتانیا

پای چوپان یک جور پای گوشت است که یک لایه پوره سیب زمینی روی آن را پوشانده است. گاهی هم بر روی این غذا پنیر پیتزا می ریزند و آن را به همراه سس گریوی و سبزیجات می خوردند. این غذای خوشمزه را فقط می توانید در خانه ها و رستوران های بریتانیا پیدا کنید.

پای چوپان

سیب زمینی هاسل بک (Hasselbackspotatis)، سوئد

برای درست کردن این غذای ساده روی یک سیب زمینی درسته برش های زیادی ایجاد کنید و بگذارید بپزد. حالا باید روی سیب زمینی را با کره، خلال بادام و پودر سوخاری بپوشانید. این غذا اولین بار در سال ۱۹۵۳ اختراع شد و از آن زمان تا به حال سوئدی های زیادی آن را درست می کنند. این غذای سبک و خوشمزه را معمولا در کنار غذاهای دیگر می خورند و با سبزی تزئین می کنند.

سیب زمینی هاسل بک

کاری ماسامان (Massaman Curry)، تایلند

این غذا مثل همان آبگوشت ما ایرانی هاست اما تایلندی ها با اضافه کردن موادی مثل شیر نارگیل و انواع و اقسام ادویه ها آن را مخصوص تایلند کردنده اند. با خوردن یک کاسه از این غذا آنقدر سیر می شوید که دیگر تا چند روز دلتان غذا نمی خواهد! البته حواستان باشد چون با غذایی بینهایت تند طرف هستید!

کاری ماسامان

پاپا رلنا (Papa Rellena)، پرو

سیب زمینی اولین بار در پرو به عمل آمده پس اصلا عجیب نیست که در این کشور با این خوراکی،  غذاهای خوشمزه درست شود. این غذا در واقع یک جور کروکت است و برای درست کردن آن خمیر سیب زمینی پخته شده را با گوشت و پیاز پر و آن را  آنقدر در روغن سرخ می کنند تا  طلایی و ترد شود البته گاهی روی آن پنیر هم می ریزند.

پاپا رلنا

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد