بلیط هواپیما

ببینید در گوشه و کنار جهان با تخم مرغ چه می کنند!

خوشمزه  ترین غذاهای تخم مرغی دنیا

تخم مرغ منبع خوشمزه ای از پروتئین و یکی از غذاهایی است که به راحتی راه خودش را از روی میز صبحانه به انواع دسرهای خوشمزه باز کرده است. اگر این ماده غذایی را دوست داشته باشید می توانید آن را به شیوه های مختلف نیمرو، آب پز، املت درست کنید یا در غذاهای دیگر به کار ببرید حتی راه های دیگری هم در دنیا برای پخت تخم مرغ وجود دارد که ممکن است از آن ها خبر نداشته باشید. در این پست با روش های پخت تخم مرغ در نقاط مختلف دنیا آشنا می شوید، الی گشت را همراهی کنید.

غذای تخم مرغی

تخم مرغ اسکوچ (Scotch)

مطالب مرتبط:
بهترین جشنواره های غذایی دنیا + تصویر
بهترین بازارهای مواد غذایی در دنیا

این غذا برای بریتانیا است و از اواسط دهه ۱۷۰۰ و حتی زودتر در این منطقه درست می شود. در این غذا پوست تخم مرغ آب پز را جدا می کنند و آن را لای گوشت سوسیس می گذارند و روی آن را با آرد سوخاری می پوشانند و سرخش می کنند تا طلایی شود. این غذا پروتئین خیلی خوبی دارد و به راحتی می توانید آن را با خود به بیرون ببرید و در پیکنیک ها استفاه کنید.

تخم مرغ اسکوچ

شاکشوکا (Shakshuka)

شاکشوکا از غذاهای محبوب خاورمیانه و بخشی از شمال آفریقاست و گفته می شود که این غذا برای اولین بار در تونس اختراع شده است. در این غذا گوجه، فلفل و پیاز را با هم ترکیب و با زیره سبز مزه دار می کنند و روی آن را تخم مرغ می زنند. معمولا به هنگام صبحانه خورده می شود و می تواند شما را برای انجام کارهای روزانه پرانرژی نگه دارد.

شاکشوکا

میگاس (Migas)

میگاس در اصل غذایی اسپانیایی و پرتغالی است که از ترکیبی از نان ، سبزیجات و گوشت درست می شود اما آن میگاسی که الان می خواهیم در موردش حرف بزنیم ورژن مکزیکی میگاس است که در آن به جای نان  از تورتیلا و به جای گوشت از تخم مرغ استفاده می شود. این غذای خوشمزه معمولا با سس سالسا و پوره لوبیا خورده می شود.

میگاس

منمن (Menemen)

منمن را در شمال آمریکا به اسم املت ترکی می شناسند اما در واقع این غذا چیزی فراتر از یک املت ساده ترکی است. در این غذا سبزیجات به خوبی با روغن و ادویه پخته می شوند و بعد تخم مرغ به آن ها اضافه شده و به هم زده می شود تا کاملا با مواد دیگر ترکیب شود. به طور سنتی این غذا با پنیر، زیتون و نان خورده می شود و باید تند باشد و در داخلش فلفل قرمز زیاد پاشیده می شود.

منمن

تورتیلا اسپکنولا (Tortilla Espanola)

این غذا از غذاهای مورد علاقه مردم اسپانیاست و برای تهیه آن تخم مرغ، پیاز و سیب زمینی با هم ترکیب می شوند. سیب زمینی را پخته ورقه ورقه می کنیم بعد پیاز را به آن اضافه می کنیم و سپس تخم مرغ زده شده را در آن قاطی می کنیم و می گذاریم تا بپزد. این غذا معمولا با سالاد خورده می شود و بسیار خوشمزه ست.

تورتیلا اسپکنولا

تاماگویاکی (Tamaguyaki)

این غذا در واقع یک املت ژاپنی است. برای درست کردن یک تاماگویاکی اصیل باید از ماهی تابه مخصوص خودش استفاده شود، ماهی تابه ای مستطیلی شکل و بزرگ که به شما اجازه می دهد تا به راحتی لایه ای نازک و بزرگی از تخم مرغ را پهن کنید. برای درست کردن این املت تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته با موادی ترکیب و بهم می زنیم بعد آن را در ماهی تابه پهن و بعد از کمی پخته شدن لوله می کنیم.

تاماگویاکی

منبع: travelversed.co

سفر ماجراجویانه به فستیوال های شاد و جالب دنیا+ تصویر
سفر ماجراجویانه به فستیوال های شاد و جالب دنیا+ تصویر
اراده فولادی هم شما را به این جاذبه ها نمی رساند!
اراده فولادی هم شما را به این جاذبه ها نمی رساند!
این شماره تلفن همه صاحبان خود را کشته است!
این شماره تلفن همه صاحبان خود را کشته است!
تاریخچه گروه هتل های ماریوت
تاریخچه گروه هتل های ماریوت