بلیط هواپیما

این غذاهای خوشمزه مخصوص کریسمس اند!

خوشمزه ترین غذاهای سنتی مخصوص کریسمس

شب ۲۵ دسامبر شب کریسمس است، شبی که در کنار تزئین درخت های کریسمس و جور کردن هدایای رنگارنگ، غذاهای خوشمزه مخصوص این شب هم درست می شود. در هر جای دنیا تعطیلات کریسمس زمانی مناسب برای بودن در کنار خانواده و جشن گرفتن است. جشن باشکوه سال نو غذاهای خوشمزه مخصوص خودش را دارد که تصور جشن بدون آن ها غیرممکن است! اگر به دنبال این هستید تا منوی کریسمس امسال را خوشمزه تر کنید به لیست غذاهای زیر نگاهی بیندازید. می خواهیم تعدادی از سنتی ترین غذاهای کریسمس را در زیر معرفی کنیم تا ببینید مردم سراسر دنیا در مدت جشن های کریسمس چه غذاهایی می خورند. در ادامه الی گشت راهمراهی کنید.

غذاهای کریسمس

پای گوشت Tourtière، کانادا

مطالب مرتبط:
تاریخچه درخت کریسمس و دلیل تزئین آن
کریسمس در دبی، یک سفر و هزار خوشی

کانادا مهاجران زیادی دارد و این یعنی مردمی با فرهنگ های مختلف! اما با این حال بیشتر آن ها کریسمس را با پای گوشت Tourtière جشن می گیرند. این غذا اولین بار در استان کبک اختراع شد و برای درست کردن آن خمیری کره ای با انواع مختلفی از گوشت های چرخ کرده پر می شود. این که در تهیه این غذا از چه مواد اولیه ای استفاده می شود به شهری که غذا در آن درست می شود بستگی دارد. معلومه که در نواحی ساحلی از ماهی برای گوشت این پای استفاده می کنند اما معمولا در کبک و دیگر استان ها از گوشت های دیگر این غذا را می پزند. در شهر ساگونه به جای گوشت چرخ کرده از سبزیجات کبابی و گوشت استفاده می شود که خیلی خوشمزه است.

پای گوشت Tourtière

کیک کریسمس، بریتانیا

این کیک میوه ای از گیلاس ، پوست شیرین مرکبات، انواع آجیل و مغزها درست می شود. بعد از آماده شدن، کیک را با خامه و کاکائو تزئین می کنند و آن را در کنار هدایای کریسمس برروی میز می گذارند. برای بسیاری از خانواده های بریتانیایی شب کریسمس بدون این کیک معنی ندارد!

کیک کریسمس

کیک Panettone، ایتالیا

باز هم کیک و شرینی! ین بار به سراغ ایتالیا می رویم تا ببینیم آن ها برای شب کرسمس چه کیکی دارند. Panettone از کیک های مخصوص این شب است که برای درست شدن آن باید فرآیند پیچیده ای برای تهیه خمیر طی شود تا داخل کیک ترد و کرکی شود. چیزی که این کیک را تا این حد خوشمزه می کند کشمش و میوه های شیرینی است که در آن به کار می رود. قسمت هیجان انگیز این کیک این است که آن را با کاغذ کادوهای جذاب کادو می کنند و به دیگران هدیه می دهند. بعضی ها آن را با خامه تزئین می کنند و به همراه قهوه یا چای می خورند.

کیک Panettone

کیک کریسمس سفید (White Christmasاسترالیا

همین که کریسمس می شود این کیک را سر میز خانواده های استرالیایی می بینید. موادی که برای درست کردن این کیک استفاده می شود تقریبا مثل دیگر شیرینی های مخصوص این جشن شامل پوست شیرین مرکبات، کشمش، شکر و نارگیل است. برای تهیه این کیک مواد اولیه شیرین را با هم ترکیب می کنند سپس آن ها را با پودر شیر و روغن نارگیل می پوشانند. روغن نارگیل، کاملا مواد را با هم ترکیب می کند. حالا این مواد را در ظرف مخصوص کیک می ریزند و در یخچال می گذارند. این کیک بعد از چند ساعت از یخچال خارج می شود و به قطعات کوچک تقسیم می شود.

کیک کریسمس سفید

غذای سمالاهاو (Smalahove)، نروژ

کله پاچه نروژی ها! اگر در جشن های کریسمس به نروژ بروید باید خودتان را آماده خوردن Smalahove کنید. این غذای سنتی برای بخش های غربی کشور است و برای درست شدن آن سر گوسفند ساعت ها می پزد و به همراه پوره سیب زمینی و نوعی شلغم خورده می شود.

غذای سمالاهاو

Buñuelo، کلمبیا

این اسنک های توپی و خوشمزه خیلی بامزه به نظر می آیند. این طور نیست؟ این اسنک ها را در اسپانیا، آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی به اسم Buñuelo می شناسند. با اینکه این اسنک اولین بار در اسپانیا اختراع شده اما امروز از غذاهای معروف خیلی از جاها مثل کلمیبا است. داخل خمیرها را با موادی مثل پنیر پر و در روغن زیاد سرخ می کنند. این اسنک معمولا با کاستارد شیر یا تخم مرغ سرو می شود و نماد خوش شانسی است برای همین هم در روزهای تعطیلات کریسمس از اسنک های محبوب این منطقه می شوند.

Buñuelo

سیزده دسر، فرانسه

اگر برای جشن های کریسمس در استان پروانس فرانسه باشید از روز جشن کریسمس تا ۲۷ دسامبر غذای شما با انواعی از دسرهای خوشمزه تمام می شود. این دسرهای خوشمزه در واقع ۱۳ دسر مختلف هستند، شاید بگویید چرا ۱۳؟ عدد ۱۳ نشان دهنده حضرت عیسی و ۱۲ یار او است. ۴ دسر اول کشمش، گردو، انجیر خشک و بادام است و دسرهای بعدی بستگی به سلیقه خانواده ها دارد و انواع کیک ها، میوه های تازه و شرینی هاست.

سیزده دسر

سوپ Menudo، مکزیک

یکی از غذاهای خوشمزه ای که در سراسر شمال غربی مکزیک درست می شود Menudo است که معمولادر صبح کریسمس خورده می شود. این سوپ در واقع یک جور سیراب شیردان است و ساعت ها طول می کشد تا درست شود برای همین از شب قبل آن را روی اجاق می گذارند تا برای صبح کریسمس آماده شود.

سوپ Menudo

کیک برنجی Bibingka، فیلیپین

همین که شب کریسمس می شود در دست همه مردم فیلیپین این کیک برنجی خوشمزه را می بینید. این کیک از آرد برنج و شیر نارگیل به همراه شیر، تخم مرغ و کره درست می شود. این کیک را بر روی برگ های موز می پزنند تا طعم این برگ ها به خورد کیک برود. روی کیک را هم معمولا با کره، شکر، پنیر و نارگیل رنده شده تزئین می کنند.

کیک برنجی Bibingka

نان سرخ شده Laufabrauð، ایسلند

این نان سرخ شده مخصوص جشن های کریمس است و دیدن آن در هر وقتی از سال شما را یاد کریسمس می اندازد. برای درست کردن این نان، خمیر را گرد و نازک می کنند بعد بر روی آن طرح هایی ایجاد  و در روغن داغ سرخ می کنند.

نان سرخ شده

منبع: travelversed.co

همه چیز درباره استادیوم روستوف آرنا در شهر روستوف روسیه
همه چیز درباره استادیوم روستوف آرنا در شهر روستوف روسیه
گشت و گذار در مالدیو + ویدئو
گشت و گذار در مالدیو + ویدئو
ماجراجویی در شهری که جن ها آن را ساخته اند!
ماجراجویی در شهری که جن ها آن را ساخته اند!
تماشای تاریخ در میدان قهرمانان بوداپست
تماشای تاریخ در میدان قهرمانان بوداپست