سفره کریسمس

خوشمزه های کریسمس را بشناسیم

یکی از خوشی های جشن ها در سراسر جهان سفره های غذایی خوش رنگ و لعاب است. مردم کشورهای مختلف هم برای جشن گرفتن کریسمس سفره هایی مخصوص این جشن در نظر می گیرند، با الی گشت همراه باشید تا با خوراکی های کریسمس آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
خوشمزه ترین های جهان با طعم کریسمس ۱
۱۰ غذای ایتالیایی که در خود ایتالیا پیدا نمی کنید
شام کریسمس

ماداگاسکار

کریسمس در ماداگاسکار زمان بودن با خانواده است. کریسمس روز ۲۵ دسامبر است و خانواده ها بهترین لباس هایشان را می پوشند و کنار هم جمع می شوند تا با خوردن غذاهای مختلفی از جمله گوشت و مرغ با برنج جشن بگیرند. یکی از این غذاها آکوهو سای وآنیو( Akoho sy Voanio)  است که مرغ و خورشت نارگیل و دیگری آکوهو می سی ساکامالائو (Akoho misy Sakamalao)   که مرغ پخته شده همراه سیر و زنجبیل است. در ماداگاسکار لیچی بعنوان میوه مخصوص کریسمس محسوب می شود و در این وقت سال همه جا پیدا می شود.

شام کریسمس

برزیل

ناهار روز کریسمس در برزیل یک ضیافت واقعی است که، اواخر روز عید برگزار می شود. در این روز بوقلمون که اغلب با میوه های محلی تزیین شده است، همراه با مخلفات دیگر از جمله : ژامبون، کلم پیچ سیر دار، ماهی شور کاد، سالاد سیب زمینی همراه با کشمکش و تکه های سیب، نان فارروفا، برنج و خشکبار، سرو می شود. نان شیرین ایتالیایی که به آن پانتونه می گویند و استولن، کیک میوه آلمانی هم به عنوان دسر خورده می شود. رابانادا نیز که شامل مخلوط نان بیات، شیر و تخم مرغ سرخ شده که روی آن شکر، دارچین و مربا می ریزند، به عنوان یکی از محبوب ترین پودینگ ها در برزیل سرو می شود.

شام کریسمس

استرالیا

از آنجایی که این کشور در نیمکره جنوبی تابستان است، مردم استرالیا برای تهیه غذای کریسمس سراغ باربیکیو می روند.

غذاهای مناطق مختلف با هم فرق دارد اما اغلب، استیک، مرغ و غذاهای دریایی مانند میگو، لابستر، خرچنگ را کباب می کنند. بعضی از غذاهای سنتی نیمکره شمالی مانند بوقلمون، ژامبون و مرغ هم گاهی به صورت سرد سرو می شود. شیرینی مخصوص این روز پاولوا نام دارد که، با خامه زده شده همراه با دکور تکه های میوه مانند کیوی، توت فرنگی و پشن فروت تهیه می شود.

شام کریسمس

ایسلند

در ایسلند، کریسمس را با پختن و خوردن مقدار زیادی کیک و کلوچه جشن می گیرند. ایسلندی ها مهارت در آشپزی شان را بیشتر با پخت نان برگی (laufabrauð) که نانی به نازکی ویفر است و روی آن برش هایی ایجاد شده است، به نمایش می گذارند. غذای روز کریسمس در ایسلند گوشت بره دودی( hangikjöt) و گاهی نوعی مرغ دریایی( rjúpa) است. در سالهای اخیر گوشت گوزن شمالی هم به این لیست اضافه شده است. بوفه های کریسمس در ایسلند در این موقع سال غذاهای فصلی و سنتی مانند: ترشی شاه مای، سالمون کاری، پاته گوزن شمالی و پافین دودی سرو می کنند.

شام کریسمس

فیلیپین

در فیلیپین غذای اصلی کریسمس نوچه بوئنا (Noche Buena) است که اواخر روز عید سرو می شود. این غذا که ریشه اسپانیایی دارد شامل گوشت سرخ شده( لچون)، پنیر ادام (queso de bola)، انواع پاستاها است و انواع میوه همراه شیر غلیظ شده و کرم نارگیل به عنوان دسر سرو می شود. در سالهای اخیر هات چاکلت ( Tsokolate) و نوعی اسپاگتی شیرین همراه با سس گوجه فرنگی هم به میز ضیافت فیلیپینی ها اضافه شده است.

منبع: https://www.lonelyplanet.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code