۵ غذای خیابانی چینی که باید امتحان کنید

غذاهای خیابانی چینی

کشور چین به دلیل وسعت عظیمی که دارد به یکی از منبع های غذاهای رنگارنگ در دنیا تبدیل شده است. سفر با تور چین و گشت و گذار در خیابن های آن این امکان را به شما می دهد تا بتوانید بخشی از فرهنگ غذایی این کشور را بشناسید. همین که خورشید غروب می کند، دکه های خیابانی هم کم کم چراغ هایشان روشن می شود و بوی خوش غذا از آن ها بلند می شود، بوهایی که به طرز باورنکردنی ای خوشمزه به نظر ی رسند، درست مثل طعم هایشان. باید با این غذاهای خیابانی چینی آشنا شوید تا در سفرتان به این کشور آن ها را امتحان کنید. با الی گشت باشید:

  • دامپلینگ (Dumplings- Xi’an)

اگر کمی با غذاهای چینی آشنا باشید یا در مورد آن ها شنیده باشید، تصورتان از دامپلینگ غذاهای گردی شبیه به گردی کوفته و با رنگ سفید است اما نوع دیگری از دامپلینگ های هلالی شکل وجود دارد که آن ها را هم در تمام رستوران های  دکه های غذاهای خیابانی چینی میل کنید اما اگر نوع خیابانی آن را امتحان کنید طئ باشید طعم بسیار خوشایند و مطبوعی را تست خواهید کرد. کافیست چاپ استیکتان را در یکی از این دامپلینگ ها فرو کنید تا سویا و سس تند آ به بیرون بریزد، بعد از آن هم نوبت به سبزیجات و گوشت نرم و پر ادویه است.

دامپلینگ
  • پنکیک Xi’an

مطالب مرتبط:
۶ غذای سریلانکایی که باید امتحان کنید
شکم گردی در خیابان‌های فیلیپین

شاید این غذا کمی خشک باشد اما طعم خوشمزه ای دارد. در این غذا، گوشت و مخلفات دیگر در لا به لای ۲ خمیر نازک قرار قرار می گیرد و با کلم، زنجیبل تازه، پیاز خرد شده و کمی برنج مخلوط می شود. یکی از بهترین جاها برای خوردن این غذا در کشور چین، محله ی مسلمان نشین Xi’an است.

پنکیک Xi’an
  • پنکیک بیجینگی (jianbing)

شاید باورتان نشود اما این اسنک، قدمتی ۲۰۰۰ ساله دارد و یکی از غذاهای پر طرفدار در پایتخت این کشور است که حتما باید امتحان کرد. برای درست کرد این غذا، اول خمیر در یک ظرف پهن می شود و بعد مخلفات مختلف به همراه سس و ادویه ی آن ریخته می شود.

پنکیک بیجینگی (jianbing)
  • بائوزی (baozi)

اگر صبح در یکی از خیابان های چین مشغول قدم زدن بودید و جمعیت زیادی را دیدید که دور ظرفی پر از دود غلیظ حلقه زده اند، شما هم به آن ها بپیوندید چرا که غذایی خوشمزه انتظارتان را می کشد یعنی بائوزی! این غذا یک انتخاب عالی برای صبحانه است که از نوعی خمیر ضخیم ساخته می شود و مواد تشکیل دهنده ی آن هم از جیائوزی بیشتر است و در داخل آن از همه ی مواد می شود که گرفت از لوبیا قرمز گرفته تا گوشت چرخ کرده در آن ریخته می شود.

بائوزی
  • Cífàntuán

این غذا، بیشتر با شیر سویا سرو می شود و یکی یگر از اسنک ها و غذاهای خیابانی چینی معروف برای صبحانه است که بیشتر هم در شهر شانگهای و هنگ و کنگ سرو میشود. این غذا هم می تواند شیرین و هم کمی شور باشد. مطمئنا بهترین مکان سرو این غذا در دکه های پایین Plaza 66 در شهر شانگهای است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد