بلیط هواپیما

۴ غذای سنتی از میلان

غذاهای خوشمزه میلان

میلان همیشه یکی از شهرهای اعیانی ایتالیا بوده و با فرهنگ و جو خاصی که دارد یکی از بهترین جاهها برای امتحان غذاهای خوشمزه است. همه میلان را به مد و مراکز خریدش می شناسند اما اینجا رستوران های معروفی هم داردکه باید غذاهای خوشمزه و دلچسب آن ها را امتحان کنید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با غذاهای سنتی میلان آشنا شوید.

غذاهای میلان

ریزوتو (Risotto)

مطالب مرتبط:
۱۰ غذای معروف ایتالیایی
پاستا را به سبک ایتالیایی نوش جان کنید

این غذا با رنگ طلایی چشم نواز و تزئینات زعفرانش به شدت اشتها آور است. برای اینکه خوشمزه ترین ریزوتوی شهر را بخورید به رستوران راتانا بروید؛ در آنجا سرآشپزی هست که ریزوتوهایش حرف ندارد. او برای درست کردن این غذا از مقدار زیادی کره استفاده می کند که طعم و عطر بینظیری به غذا می دهد. در این رستوران حتما چند کاسه از این غذا را امتحان و از اینکه در شهری مثل میلان هستید احساسی خوشبختی کنید.

ریزوتو

کتلت (Cotoletta)

کتلت از غذاهای خوشمزه میلان است که با گوشت گوساله درست می شود و در منوی بیشتر رستوران های شهر پیدا می شود. برای پختن این غذا، تکه ای نازک و بدون استخوان از گوشت گوساله شیری را با کره سرخ می کنند. اگر می خواهید یکی از بهترین کتلت های شهر را امتحان کنید به رستوران تروتوریا بروید در آنجا کتلتی خوش آب و رنگ می بینید و حتی احساس می کنید که در حال خوردن یکی از غذاهای مدرن این شهر هستید.

کتلت

کاسولا (Cassouela)

برای درست کردن این غذای سنتی از کلم بروکلی و گوشت استفاده می شود. این غذا معمولا در روزهای اول ژانویه پخته می شود چون در آن زمان حیوانات خانگی برای تهیه گوشت کشته می شوند. در این غذا بیشتر از گوشت از کلم بروکلی استفاده می شود و گوشت را فقط تا حدی اضافه می کنند که غذا طعم گوشت به خود بگیرد. البته در این غذا گاهی از تکه هایی از بدن گوساله مثل گوش و بینی استفاده می شود که همین باعث می شود که امروز چندان غذای پرطرفداری نباشد!

کاسولا

پولنتا (Polenta)

احتمالا برایتان جالب است که بدانید در طول قرن ۱۷ میلادی روستاهای شمال ایتالیا بیشتر وقت ها فقط ذرت می خوردند و غذای دیگری نداشتند. چون ذرت به تنهایی نمی توانست نیازهای تغذیه ای این افراد را برطرف کند مردم این روستاها بیمار می شدند. غذای پالنتا از غذاهای به جا مانده از آن زمان است که خوشبختانه امروز نه همیشه بلکه معمولا فقط در زمستان ها خورده می شود. برای درست کردن این غذا ساعت ها آرد ذرت را می پزند تا طعم و رنگ خوبی به خود بگیرد. اگر در میلان هوس یک بشقاب پولنتای خوشمزه کردید به رستوران مسولی سان مارکو بروید و هر چه می توانید از این غذا بخورید. در این رستوران پولنتا را به همراه گوشت، زرده تخم مرغ و پنیر فوندو می خورند تا حسابی مقوی شود.

پولنتا
معرفی فرودگاه بین المللی تورین
معرفی فرودگاه بین المللی تورین
۹ جاذبه گردشگری در تورین ایتالیا
۹ جاذبه گردشگری در تورین ایتالیا
پیرترین درخت اروپا بعد از ۱۲۰۰ سال همچنان رشد می کند!
پیرترین درخت اروپا بعد از ۱۲۰۰ سال همچنان رشد می کند!
۳ روز در رم، چه ببینیم و چه نبینیم؟
۳ روز در رم، چه ببینیم و چه نبینیم؟