پاستا را به سبک ایتالیایی نوش جان کنید

پاستاهای اصیل ایتالیایی

وقتی بحث پاستا در میان باشد، کشور ایتالیا بدون شک بی رقیب است. ایتالیا بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده ی پاستا در جهان است. در این کشور هر نفر به طور میانگین، ۲۵ کیلو پاستا در سال مصرف می کند. ایتالیایی ها بیش از ۳۰۰ نوع مختلف پاستا دارند که از اسپاگتی و ریگاتونی گرفته تا اسم های عجیب و غریبی که خیلی هایشان را نشنیده ایم ادامه دارند! اگر شما هم دوست دارید پاستای ایتالیایی اصیل را امتحان کنید، این مطلب برای شماست.با الی گشت همراه باشید تا نگاهی به رایج ترین پاستاهای سنتی این کشور داشته باشیم.

پاستا ایتالیایی اصیل

اسپاگتی آگلیو (Spaghetti aglio)

مطالب مرتبط
راهنمای پنیرهای معروف ایتالیایی
لذت سفر به ایتالیا در این غذاهای خوش طعم

اسپاگتی آگلیو (سیر)، یکی از انواع کلاسیک پاستای ایتالیایی است که در تهیه ی آن هیچ گوشتی به کار نمی رود. اما با وجود ترکیب خوشمزه ای از سیر، چیلی و بهترین نوع روغن زیتون، حتما شما را راضی می کند. برای تهیه ی این پاستا، سیر را با روغن زیتون خالص تفت می دهند تا کمی طلایی رنگ بشود و مقدار کمی چیلی را به آن اضافه می کنند. در نهایت، پاستای آبکش شده را در ظرف ریخته و با مواد به خوبی مخلوط کرده و تفت می دهند. موقع سرو غذا می توانید کمی جعفری تازه هم به آن اضافه کنید.

پاستا ایتالیایی سیر

اسپاگتی آل پومودورو (Spaghetti al pomodoro)

اگر از سرآشپزهای ایتالیایی بپرسید چه غذایی بهترین گزینه برای ارزیابی مهارت یک آشپز است، قطعا انتخابشان اسپاگتی آل پومودرو (گوجه فرنگی) است. دلیلیش این است که نوع پخت گوجه در آن بسیار اهمیت دارد. در تهیه این اسپاگتی باید از گوجه های تازه و کاملا ارگانیک یا بهترین نوع گوجه ی پوست کنده استفاده بشود و میزان پختن گوجه اندازه ی مشخصی دارد و نباید بیشتر از آن پخته بشود. در این پاستا هم می توانید عطر و طعم سیر و ریحان تازه را حس کنید. سس مورد استفاده در این اسپاگتی، از سس های ساده و پایه ای در آشپزی ایتالیایی است که پختن صحیح آن نیاز به مهارت  و تجربه دارد.

پاستا ایتالیایی گوجه

پاستا پستو (Pesto)

رنگ سبز پاستای پستو یا جنووایی (Genovese) به دلیل ترکیب این پاستا با سس نرم و خامه ای ریحان است. این سس از ترکیب ریحان تازه، نمک، دانه کاج، پنیر پکورین، پنیر پارمزان و روغن زیتون خالص تهیه می شود. دستور العمل سنتی این پاستای ایتالیایی کمی پر زحمت است؛ چرا که آشپز باید مراقب میزان حرارتی که به مواد خام این غذا می رسد باشد. در نوع اصیل و محلی این غذا از سیب زمینی و لوبیا سبز هم استفاده می شود.

پاستا ایتالیایی پستو

اسپاگتی کاربونارا (Carbonara)

کاربونارا یک پاستای کلاسیک رمی است که ماده ی اصلی آن زرده ی تخم مرغ است. در بعضی موارد مقدار خیلی کمی سفیده تخم مرغ هم به آن اضافه می شود. در تهیه این نوع از پاستا پنیر پکورین و مرغ پخته شده یا بیکن و در بعضی موارد پنیر پارمزان استفاده می شود. در تهیه ی نوع سنتی و اصیل این پاستای ایتالیایی از شیر و یا خامه استفاده نمی شود. سس تهیه شده از تخم مرغ، پنیر و گوشت در حالی که پاستا کاملا داغ است روی آن ریخته می شود تا با همان حرارت کمی بپزد. کاربونارا معمولا با اسپاگتی، ریگاتونی یا پنه درست می شود.

پاستا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code