بلیط هواپیما

فردا صبح در تانزانیا از خواب بلند شوید!

جاذبه های گردشگری تانزانیا

تانزانیا یکی از کشورهای شگفت انگیز قاره ی سیاه، قاره ی آفریقا است که با کشورهای کنیا، اوگاندا، زامبیا، و مالاوی همسایه است و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در این قاره محسوب می شود. این کشور، دیدنی های شگفت انگیز کم ندارد از پارک های خیره کننده برای دوستداران حیات وحش گرفته تا رشته کوه های مرتفع برای کوهنوردان، دریاچه های پهناور برای علاقه مندان به پرندگان و مکان های تاریخی برای طرفداران فرهنگ. همراه الی گشت نگاهی به جاذبه های گردشگری این کشور طلایی می اندازیم:

۱- پارک ملی سرنگتی (Serengeti National Park)

جاذبه های گردشگری تانزانیا
مطالب مرتبط:
مومیایی حیوانات در رودخانه ناترون، تانزانیا
۴ دلیل برای سفر به آفریقا

این پارک قطعا جایی است که از دید گردشگران حرفه ای دنیا، دور نمانده است چرا که علاوه بر اینکه قدیمی ترین پارک ملی تانزانیا است، در لیست میراث جهانی یونسکو هم قرار دارد و جر هفت عجایب دنیا هم هست! هر سال، صدها هزار و بلکه میلیون ها حیوان وحشی از جمله گورخرهای وحشی به این پارک مهاجرت می کنند. در سرنگتی، گزینه های زیادی برای گشت و گذار دارید که اگر به این کشور بروید و هفته ها هم در این پارک وقت بگذرانید، باز کم است. سافاری لوکس، یکی از جذابترین بخش های بازدید از قسمت های مختلف پارک است.

پارک ملی سرنگتی

۲- زنگبار (Zanzibar)

شاید تا حالا اسم زنگبار را شنیده باشید، مجمع الجزایر خود مختاری که در نزدیکی این کشور قرار دارد و یکی از بهترین مکان های دنیا برای تماشای سواحل شنی تمیز و بی انتهای سفید است. تاریخ رنگارنگ، مساجد و معماری فوق العاده ی بناهای این منطقه، از آن یک جای بی نظیر ساخته است. آب های فیروزه ای رنگ شفاف اقیانوس هند را هم به همه ی این ها اضافه کنید.

زنگبار

۳- نونگوی (Nungwi)

دکده ای کوچک و بسیار دیدنی که در شمال زنگبار قرار گرفته است. اگر نخواهیم خیلی کلیشه راجع به آن صحبت کنیم، قایق های روان در آبهای فیروزه ای، درختان رقصان نخل و سواحل سفید رنگ، بخش کوچکی از جذابیت های این دهکده ی خوش آب و هوا است.

نونگوی

۴- قله ی کلیمانجارو (Kilimanjaro)

علاقه مندان کوهنوردی منتظر چه هستید؟ کلیمانجارو منتظر شماست! تماشای این بلنترین قله ی قاره ی سیاه، حداقل ۷ روز زمان می خواهد. موقع بالا رفتن از این قله علاوه بر مسیر کوهستانی حیرت آور، منتظر رد شدن از مزارع کشاورزی، علفزارها و برف های ترد هم باشید.

قله کلیمانجارو

۵- جزیره مافیا (Mafia Island)

اگرچه توریست های زیادی در تعطیلات به این جزیره ی بی نظیر پناه می برند اما با این حال باز هم می توان گفت که کاملا بکر باقی مانده است. تالاب های دست نخورده، حیات آبی کم نظیر و سواحل مرجانی در آب های شفاف این جزیره را مورد توجه قرار داده است.

جزیره مافیا

۶- پارک ملی رواها (Ruaha national park)

اگرچه یکی از بایدهای گردشگری در تانزانیا و بزرگترین پارک ملی تانزانیا است اما به دلیل دسترسی نه چندان راحتش، خیلی گردشگر دوست نیست، با این حال باز هم ارزش بازدید دارد. درختان عجیب بائوباب در کنار حیات وحش مملو از شیرها، پلنگ ها، زرافه ها، چیتا، شغال و گورخر و… گله های بزرگ بوفالوهای دونده را نباید نادیده گرفت، چشم انداز بی نهایت شگفت انگیزی به آن داده است.

پارک ملی رواهارا

۷- دریاچه مانیارا (Lake Manyara)

همانطور که گفتیم تانزانیا دریاچه های استثنایی ای دارد و مانیارا هم یکی از آنهاست. در فصل های پرآب می توان مهاجرت فلامینگوهای صورتی رنگ را در این دریاچه دید و بسیار جالب است که در فصل های خشک باز هم این دریاچه حرف های زیادی برای گفتن دارد چرا که جایگاه اسب های آبی، فیل ها و زرافه ها می شود.

7- دریاچه مانیارا

۸- نگورو نگورو کریتر (Ngorongoro Crater)

یکی دیگر از مناطق میراث جهانی یونسکو که بزرگترین مخروط آتشفشانی دست نخورده ی دنیا هم هست و قدمتی ۳ میلیون ساله دارد.

نگورو نگورو کریتر
دلیل تنوع گونه‌های جانوری در جزیره ماداگاسکار
دلیل تنوع گونه‌های جانوری در جزیره ماداگاسکار
دریاچه ای اسرار آمیز که یک شبه به وجود آمد!
دریاچه ای اسرار آمیز که یک شبه به وجود آمد!
همه جانوران دریاچه مرگ به یکباره سنگ شده اند! + تصویر واقعی
همه جانوران دریاچه مرگ به یکباره سنگ شده اند! + تصویر واقعی
پارک ملی کروگر در آفریقا + ویدیو
پارک ملی کروگر در آفریقا + ویدیو