راهنمای فرودگاه های پاریس

فرودگاه های پاریس

پاریس را شاید بتوان پربازدید ترین شهر دنیا دانست. شهر رمانتیکی که آوازه اش در همه دنیا پیچیده و خیلی از گردشگران را مشتاق دیدن خود کرده است. گردشگران زیادی به شوق دیدن از جاذبه هایی مثل برج ایفل و موزه لوور بی اختیار راهی پاریس می شوند پس مطمئنا شهری با این تعداد بازدید کننده باید چنیدن فرودگاه مناسب داشته باشد تا بتواند پذیرای این همه مسافر باشد. این شهر سه فرودگاه اصلی دارد که قبل از سفر به آن بهتر است که تا حدودی با این فرودگاه ها آشنا باشید. الی گشت در این پست نگاهی می اندازد به ویژگی های کلی این سه فرودگاه، ما را همراهی کنید.

پاریس

فرودگاه شارل دوگل | Charlrs de Gaulle 

مطالب مرتبط:
آشنایی با کاخ گارنیه در پاریس
آشنایی با قبرستان معروف پرلاشز در پاریس

فرودگاه شارل دوگل، دومین فرودگاه پر رفت و آمد اروپاست و در لیست ۱۰ فرودگاه پر رفت و آمد دنیا قرار دارد. فرودگاه از سه ترمینال اصلی تشکیل شده:

  •  قدیمی ترین قسمت این فرودگاه است.
  • ترمینال ۲: بزرگ ترین و مهمترین ترمینال این فرودگاه است و بسیاری از ایرلاین های معتبر، پرواز خود را از این ترمینال انجام می دهد. این ترمینال از ۷ ترمینال فرعی A2، B2،  C2، D2، E2، F2 و G2 تشکیل شده، ۶ ترمینال اول در کنار هم قرار دارند اما ترمینال G2 در فاصله ۸۰۰ متری آن ها قرار گرفته و برای رفتن به آنجا باید از اتوبوس استفاده کنید.
  • ترمینال ۳: پروازهای ارزان قیمت در ترمینال شماره ۳ انجام می شوند و فاصله آن از ترمینال شماره ۱ یک کیلومتر است.
فرودگاه شارل دوگل

دسترسی به فرودگاه شارل دوگل

برای رسیدن به این ترمینال می توانید از گزینه های مختلفی استفاده کنید. اگر سوار بر خط B قطار سریع السیر RER شوید با پرداخت ۱۰ یورو به راحتی به فرودگاه می رسید. در انتهای خط B3، دو ایستگاه برای فرودگاه در نظر گرفته شده که برای رفتن به ترمینال یک و سه باید در ایستگاه اول و برای رفتن به ترمینال دو در ایستگاه دوم پیاده شوید. برای رفت و آمد بین ترمینال های این فرودگاه می توانید از شاتل رایگان CDGVAL استفاده کنید. اگر می خواهید برای رفتن به فرودگاه از مترو استفاده کنید خوب است بدانید که در بعضی از ایستگاه ها، پله برقی و یا آسانسور وجود ندارد و این می تواند در حمل چمدان ها، شما را با مشکلاتی روبرو کند به همین خاطر بهتر است که از اتوبوس ها و شاتل هایی که فقط برای فرودگاه در نظر گرفته شده استفاده کنید. یکی از شاتل های پرکاربرد، Roissybus است که می توانید با پرداخت ۱۱ یورو سوار این شاتل ها شوید و بعد از ۷۵ دقیقه به محل برسید، این شاتل هر بیست دقیقه بین فرودگاه و اپرای پاریس رفت و آمد می کند. شاتل Easybus  هم گزینه مناسب و ارزانی است؛ برای دسترسی به این شاتل باید به نزدیکی موزه لوور بروید و با پرداخت کرایه ۲ یورو بعد از یک ساعت به ترمینال شماره ۲ فرودگاه برسید، مسیر برگشت این شاتل هم به همین ترتیب است.

شاتل Roissybus

فرودگاه اورلی | Orly

این فرودگاه که به مرکز پاریس نزدیک تر است در گذشته فرودگاه اصلی پاریس به حساب می آمد. فرودگاه از دو ترمینال جنوبی و غربی تشکیل شده و تنها ایرلاین ایرانی که به سمت این فرودگاه پرواز می کند ایران ایر است .

دسترسی به فروگاه اورلی

قطار های RER مسیری به سمت این فرودگاه ندارند و اگر می خواهید از آن ها استفاده کنید باید در ایستگاه آنتونی پیاده شوید و بقیه مسیر را با شاتل اتوماتیک Orlyval بروید که کرایه آن حدود ۹٫۵ یورو است. اگر برای آمدن به این فرودگاه از ابتدا سوار بر همین شاتل شوید باید ۱۲ یورو هزینه کنید.گزینه دیگر استفاده از اتوبوس های Les Cars Air France  است که در ۴ خط فعالیت می کنند که شما باید از خط یک آن استفاده کنید چون مسیرش بین فرودگاه اورلی و مرکز شهر است.

فرودگاه اورلی

فرودگاه باووایس- تیلی | Beauvais–Tille

همه پروازهای ارزان قیمت به سمت پاریس، مقصد اصلی شان این فرودگاه است. این فرودگاه در فاصله ۸۰ کیلومتری پاریس است و از دو ترمینال یک و دو تشکیل شده است.

دسترسی به فرودگاه باووایس- تیلی

چون فاصله تا این فرودگاه تا پاریس زیاد است نمی توانید رفت و آمد ارزانی داشته باشید و استفاده از شاتل برایتان هزینه ای حدود ۱۷ یورو دارد.

فرودگاه باووایس- تیلی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد