سفر ماجراجویانه به فستیوال های شاد و جالب دنیا+ تصویر

بهترین فستیوال های جهان

یکی از اصلی ترین دلایل خیلی از افراد برای سفر کردن این است که سفر باعث می شود تا بتوان فرهنگ ها و سنت های مختلف را دید و حتی آن ها را امتحان کرد. سفر کردن به یک کشور خارجی یک موضوع و شرکت در فستیوال هاو جشن های آن ها اما موضوع دیگری است و یکی از بهترین راه های فهم فرهنگ های کشورهای دیگر است. در هر گوشه ی جهان هر ساله جشنواره های مختلفی برگزار می شود که اگر بخواهیم تمام آن ها را معرفی کنیم، چند روز زمان می برد! به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا بهترین فستیوال های جهان را معرفی کنیم که پیشنهاد می کنیم در سفرهایتان تا جای که ممکن بود در آن ها شرکت کنید. با الی گشت همراه شوید:

بهترین فستیوال های جهان

فستیوال سونگکران، بزرگ ترین جشن ابی دنیا (Songkran)

مطالب مرتبط:
فستیوال نورافشانی لیون
نگاهی به فستیوال ها و جشن های باشکوه سیدنی

محل برگزاری: تایلند (چیانگ مای و بانکوک)

تاریخ برگزاری: ۱۳ آپریل هر سال (معمولا ۳ روز طول می کشد)

جشن آب سونگکران در کشور تایلند و بعضی از کشورهای آسیایی دیگر برگزار می شود و البته از آن دست جشن هایی است که حسابی سرگرمتان می کند. در واقع این جشن یک باور و یک فرهنگ  قدیمی است که طبق آن، تایلندی ها با شروع سال جدید و پاشیدن آب روی یکدیگر سعی می کند تا خودشان را از تمام اتفاقات و پلیدی هایی که در سال گذشته اتفاق افتاده پاک کنند و به این وسیله، خودشان را برای سال جدید که در حال از راه رسیدن است، آماده کنند. البته شاید از نظر خارجی ها و توریست هایی که در این فستیوال پیاده روی می کنند، سونگکران فقط یک آب بازی بزرگ باشد اما برای آن هایی که در مراسم شرکت می کنند و در بطن آن هستند، مراسم و آیین های مذهبی ای هم وجود دارد که باید رعایت کنند. چیانگ مای و بانکوک ۲ شهری هستند که این فستیوال در آن ها برگزار می شود.

فستیوال سونگکران

فستیوال هولی، جشن رنگ ها (Holi)

محل برگزاری: هند و نپال

تاریخ برگزاری: هفته ی اول ماه مارس

جشن هندوها یکی از رنگارنگ ترین و از بهترین فستیوال های جهان است که در دو کشور هند و نپال برگزار می شود و پیشنهاد می کنیم اگر زمانی شانس این را داشتید تا به هند سفر کنید و در این فستیوال شرکت کنید، تحت هیچ شرایطی آن را از دست ندهید. معمولا مردم در این جشن لباس های سفید می پوشند و شروع به رژه رفتن در خیابان می کنند و خیلی زود این رژه ی معمولی به یک جشن تمام عیار تبدیل می شود و مردم شروع به ریختن پودرهای رنکارنگی روی هم یممی کنند که این رنگ ها نشانه ی رسیدن فصل بهار و پیروزی بر شیطان و نیروهای بد است.

در بعضی از شهرهای هند، جدای از پاشیدن رنگ، مردم از تفنگ ها و بالن هایی پر از آب هم استفاده می کنند. اگر چه هولی جشن هندی ها است اما حال حتی بعضی از کشورهای دیگر هم آن را برگزاری می کنند و البته بیشتر تم سرگرم کننده ی آن را در نظر می گیرند.

فستیوال هولی

فستیوال لا توماتینا، جنگ تمام عیار گوجه فرنگی (La Tomatina)

محل برگزاری: اسپانیا (بونول)

تاریخ برگزاری: آخرین چهارشنبه ی ماه آگوست هر سال

در سال ۱۹۴۴، ۲ مرد برای نشان دادن اعتراضشان به سیاست آن دوران شروع به پرتاپ گوجه کردند و از آن زمان به بعد بود که سنت این یکی از بهترین فستیوال های جهان نهادینه شد! البته با این تفاوت که امروزه فقط به قصد سرگرمی و تفریح برگزار می شود و به خاطر محبوبیت فراوانی که دارد، گردشگران زیادی از گوشه و کنار جهان در ماه آگوست به بونول در اسپانیا سفر می کنند تا بتوانند در این جشن شرکت کنند . جنگ گوجه فرنگی ۱ ساعت طول می کشد اما در طول آن یک ساعت تمام میدانی که این جشن در آن برگزار می شد پوشده از رنگ قرمز گوجه ها می شود و نمی توان یک جای خالی پیدا کرد! بعد از آن یک تانکر آب به خیابان ها می آید تا گوجه ها را از سطح زمین بشورد اما بعد از آن باز هم جشن ادامه دارد.

فستیوال لا توماتینا

فستیوال یی پنگ، جشن فانوس ها (Yi Peng)

محل برگزاری: تایلند (چیانگ مای)

تاریخ برگزاری: اواسط ماه نوامبر هر سال

یی پنگ را می توان نه تنها بهترین فستیوال های جهان بلکه زیباترین فستیوال دنیا دانست که در شهر چیانگ مای تایلند برگزار می شود. اگر دوست دارید تا ببینید که این فستیوال دقیقا چه شکلی است خودتان را در قسمت تاریخی شهر چیانگ مای تایلند تصور کنید که در سیاهی شب در حال نگاه کردن به هزاران فانوس طلایی رنگی که آرام آرام بالا می روند هستید. این جشن دقیقا همزمان با جشن Loi Krathong که آن هم جشن رها کردن اشیایی روی آب است برگزار می شود که هر دوی آن ها در کنار هم به معنای دور کردن احساس مریضی، احساسات بد و بدشانسی است.

فستیوال یی پنگ

فستیوال یخی هاربین، بزرگ ترین فستیوال یخی دنیا (Harbin Ice)

محل برگزاری: چین (هاربین)

تاریخ برگزاری: پنجم ژانویه تا پنجم فوریه هر ماه (حدود ۱ ماه طول می کشد)

هاربین به عنوان بزرگترین فستیوال برف و یخ جهان هم شناخته می شود و هر  سال در مدت زمان  برگزاری اش در زمستان، هزاران توریست و گردشگر را به دیدن خود می کشاند. این جشن در ابتدا یک جشواره ی محلی بود که کم کم به یک جشنواره ی بین المللی از مجسمه های یخی در جهان تبدیل شد. اگر از دیدن مجسمه ها و تندیس های بزرگ و کوچکی که از یخ ساخته شده اند لذت می برید، هاربین از آن هاست که باید بروید!

فستیوال یخی هاربین

فستیوال روز سنت پاتریک (St. Patrick’s Day)

محل برگزاری: ایرلند (بسیاری از کشورها جهان)

تاریخ برگزاری: روز هفدهم مارس هر سال

هر ساله مردم ایرلند این روز به یاد ماندنی را جشن می گیرند روزی که به افتخار سنت پاتریک یکی از قدیس های ایرلند نام گذاری شده است و توانست مسیحیت را در ایرلند گسترده کند. در این روز مردم دور هم جمع می شوند، لباس های سبز رنگ می پوشند و غذاهای سبز رنگ می خورند!

فستیوال روز سنت پاتریک

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد