فهرست خطرناک ترین کشورهای دنیا برای سفر فاش شد

خطرناک ترین کشورهای دنیا برای سفر

آیا در حال برنامه ریزی بار سفر بعدی تان هستید؟ اگر جوابتان بله است بهتر است قبل از اینکه دست به هر اقدامی بزنید، نگاهی به نقشه ی زیر که توسط SOS بین المللی منتشر شده است بیندازید تا ببینید آیا در صورت سفر، زنده برمی گردید یا خیر. فاجعه هایی که در دنیا در حال اتفاق افتادن است مثل ویروس کشنده ی زیکا و یا تروریسم، باعث شده تا مردم به این فکر بیفتند که آیا سفر کردن ایده ی عاقلانه ای است یا خیر. حتی خیلی ها بر این باورند که اوضاع هر سال بدتر می شود و سال ۲۰۱۸، سال خطرناک تری نسبت به ۲۰۱۷ خواهد بود. در ادامه همراه الی گشت باشید تا با لیست خطرناک ترین کشورهای دنیا برای سفر آشنا شوید:

خطرناک ترین کشورهای دنیا در سفر
مطالب مرتبط:
چطور در سفر بیشترین استفاده را از زمان ببریم؟
با سفر به این ۳ مکان دنیا دچار شوک فرهنگی می شوید!

بعد از تحقیقان زیادی که درباره ی این موضوع انجام شد، این نقشه در طی اتحقیقات Ipsos Mori منتشر شد، که بر اساس تجریبات مسافرانی و گردشگران سرتاسر دنیا است. طبق نظر سنجی هایی که از توریست ها شده است، حملات تروریستی بزرگترین نگرانی های آنها را در سفر تشکیل می دهد (حدود ۵۱ درصد) اما چیزی که واقعیت نشان می دهد این است که بیشتیرین خطرات مربوط به ناامن بودن جاده هاست.

با توجه به تحقیقاتی که انجام گرفته است، خطرناک ترین کشورهای دنیا شامل سوریه، افغانستان، یمن، لیبی، سومالی و سودان جنوبی است. از طرف دیگر، کشورهای نروژ، سوئد، فنلاند، ایسلند، دانمارک، سوییس و اسلوونی، امن ترین کشورهای دنیا برای سفر هستند.

به تصویر زیر دقت کنید  و بعد توضیحات زیر آن را بخوانید:

خطرناک ترین کشورهای دنیا برای سفر

سبز (ریسک ناچیز)

نرخ جرم در کشورهایی که به رنگ سبز نشان داده شده اند، بسیار ناچیز است. هیچ خشونت سیاسی و یا اجتماعی قابل توجهی در آن وجود ندارد. حملات نژاد پرستانه ضد توریست ها  و افراد خارجی در آن بسیار کم و نزدیک به صفر است. امنیت و خدمات اورژانسی در آن کارآمد و با سرعت نسبتا بالایی است. سیستم حمل و نقل از استاندار و امنیت بالایی برخوردار است.

زرد (ریسک کم)

نرخ جرم در کشورهای به رنگ زرد ناچیز است و خشونت در آن مرسوم نیست. اگر تروریسم در این کشورها یک تهدید باشد، امکان بسیار کمی برای عملی شدن کارهایشان وجود دارد. امنیت و خدمات اورژانسی در این شور کافی است و تداخل های حمل و نقلی در آنها نادر است.

نارنجی (ریسک میانه)

اعتراض های خشونتی، دستگیری های سیاسی و حملات تروریستی در آنها اتفاق می افتد. توریست هایی که به این کشورها سفر می کنند امکان دارد تا با ریسک های مثل حمله های نژاد پرستانه روبرو شوند. تداخلات حمل و نقلی در این کشورها می تواند اتفاق بیفتد.

قرمز (ریسک بالا)

سطح اعتراض و خشونت در این کشورها مرسوم و بالاست بطوریکه می تواند باعث مختل کردن مسافران شود. جرم و جنایت و موارد خشونتی باعث بوجود آمدن خطراتی برای گردشگران می شود. حملات نژادپرستانه در این کشورها مرسوم است و ممکن است گردشگران مستقیما مورد هدف باشند. بخش های خاصی از کشور غیر قابل دسترس هستند و یا با محدودیت هایی برای دسترسی گردشگران همراهند.

قرمز تیره (ریسک بسیار بالا)

کنترل دولت در این کشورها بسیار کم است و در مناطقی اصلا هیچ کنترلی وجود ندارد. تهدید جدی حملات خشونت بار همیشه گردشگران را تهدید می کند. دولت و خدمات حمل و نقل به ندرت کارآمد هستند و قسمت های وسیعی از کشور برای افراد خارجی غیر قابل دسترس است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد