alexaa

فیلتر؛ راهی برای رهایی از ایمیل های اسپم

spam email

چگونه ایمیل های اسپم را حذف کنیم؟

ایمیل‌ های اسپم  به عنوان مزاحم هایی روزانه به سراغ ما آمده و ما را به حالی ناخوش و ناراضی پس از بازدید از ایمیل هایمان می‌رسانند و از آن جایی که فرستادن ایمیل هم بدون سربار شدن هزینه برای فرد یا سازمان است، هر فردی حتی اگر آدرس ایمیل ما از راه غیب هم به گوشش رسیده باشد ، می‌تواند به فرستادن انبوه ایمیل های اسپم مشغول شود، به طوری که در برخی از مواقع ما را به ستوه برساند. با الی گشت همراه باشید تا در ادامه بیشتر از این موضوع بدانید.

مطالب مرتبط:
بازاریابی با ۱۰ راه ساده از طریق ایمیل 
اپلیکیشن های سفری
ایمیل های اسپم

یکی از راه ‌هایی که شما میتوانید به عنوان بازدارنده ای در برابر ورود اسپم ‌ها به اینباکس (inbox) از آن بهره ببرید، استفاده از سرویس جیمیل به جای یاهو است، زیرا فیلترهای یاهو نسبت به جیمیل از سستی بیشتری برخوردار بوده و بنابراین اگر فیلترینگ تهاجمی برای اسپم ‌ها را می‌خواهید، می‌توانید راه خود را به سمت جیمیل کج کنید. یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از اسپم‌ ها، به کار بردن فیلتر است. تمامی فیلترهای ایمیل نیازمند آموزش هستند و این کار مدت زمانی به طول می‌ انجامد. برای ایمیل‌ هایی که شما آنها را اسپم در نظر می ‌گیرید، این موضوع یک اقدام اصولی به شمار می رود، بنابراین شما باید تمامی ایمیل ‌های اسپم را که وارد صندوق ورودی ‌تان (اینباکس) می‌شوند، گزارش دهید.
با این حال، نباید این موضوع مهم را فراموش کنید که هرگز این ایمیل‌ ها را باز نکنید که ببینید چه محتوایی دارد، زیرا ایمیل‌های اسپم معمولا ممکن است حاوی چراغ ‌هایی نامرئی باشند که به فرستنده این اطلاع را ارسال می‌کند شما ایمیل را باز کرده ‌اید. پس حسابتان، یک حساب فعال محسوب شده و در نتیجه این موضوع، اسپم‌ های بیشتری را به سوی شما سرازیر خواهد کرد. در مقابل، روش صحیح برای رسیدگی به ایمیل‌ های ناخواسته اما مشروع – مانند خبرنامه ‌ها، پیشنهادهای بازاریابی و غیره- این است که ایمیل را باز کنید و در بخش تنظیمات، عضویت خود را لغو کرده و تنها آنها را در پوشه اسپم قرار ندهید. شما همچنین می‌توانید فیلترهای خود را برای جلوگیری از ایمیل‌هایی از فرستندگان خاص و یا موضوعات خاص راه ‌اندازی کنید. بدین ترتیب شما ‌قادر هستید لغات خاص مورد نظر خود در آدرس فرستنده، موضوع ایمیل یا متن آن فیلتر کرده و با استفاده از تنظیمات، آنها را مستقیما وارد اسپم کنید. البته متاسفانه هیچ راهی برای جلوگیری از فرستندگان خاص وجود ندارد، زیرا اسپم نویسان از میلیون‌ ها آدرس که به راحتی جعل می ‌شوند استفاده می‌کنند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد