بلیط هواپیما

قابلیت جدید گوگل ترنسلیت در خدمت مسافران

قابلیت جدید گوگل ترنسلیت

بدیهی است که یکی از مهمترین مشکلات همیشگی در سفر ارتباط برقرار کردن با افرادی هستند که در شهر مقصد می خواهیم داشته باشیم و همچنین این که در برخی اوقات در سفر این مشکل وجود دارد که نیاز به ترجمه کردن متون چاپ شده، راهنماها، تابلوها از قبیل منوی رستوران، نقشه مترو و… داریم. در این وضعیت که قرار می گیریم، اگر بخواهیم برای ترجمه آنچه که نمیدانیم تلاش کنیم شاید وقت زیادی از ما بگیرد و عملا ما را به دردسر بیندازد ولی این مشکل را قابلیت جدید گوگل ترنسلیت حل کرده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا در این خصوص بیشتر بدانیم.

ویژگی های جدید گوگل ترنسلیت

جدیدترین به روز رسانی گوگل ترنسلیت

مطالب مرتبط:
معرفی اپلیکیشن گوگل تریپس؛ یک برنامه ریز سفر واقعی | Google Trips
ورود گوگل به حوزه گردشگری با معرفی ابزار تراول ترندز
راهنمای کامل استفاده از گوگل مپ

گوگل ترنسلیت در روزهای گذشته و در به روز رسانی جدیدش یک ویژگی اضافه کرده که با استفاده از این قابلیت جدید گوگل ترنسلیت امکان ترجمه از طریق دوربین موبایل را برایتان فراهم می کند و هر متنی را برایتان ترجمه می کند و به شما این اجازه را می دهد تا معنی صحیح جملات به هر زبانی را متوجه شوید.

نحوه استفاده از قابلیت جدید گوگل ترنسلیت به صورتی است که ابتدا با دوربین موبایل خود از نوشته ای یا تابلویی که مد نظر است عکس بگیرید و سپس بخشی از جمله ای که نیاز به ترجمه آن دارید را انتخاب کنید تا ترجمه آن را به سرعت بر روی صفحه موبایل خود مشاهده نمایید.

لیست کامل زبان ها از این قسمت مشاهده کنید.

گوگل ترنسلیت

در این قابلیت جدید گوگل ترنسلیت ترجمه بسیاری از زبان ها از قبیل عربی، تایلندی، ویتنامی، هندی، بنگالی، گجراتی، کانادی، مالایالامی، مارتی، نپالی، پنجابی، زبان تامیل و تلوگو قابل دسترسی است و این اپلیکیشن آنها را پشتیبانی می کند.

بد نیست این امکان جدید را یک بار آزمایش کنید، برای این منظور ابتدا اپلیکیشن گوگل ترانسلیترا دانلود کنید و زبانی مبدا و مقصد که منظور همان زبانی که برای شما آسان تراست را انتخاب کنید. بر روی گزینه دوربین کلیک کنید یا آن را لمس کنید، پس از انتخاب بخش مورد نظر باید اندکی تامل کنید تا ترجمه در اختیار شما قرار گیرد. در حال حاظر استفاده از این قابلیت جدید گوگل ترنسلیت و اپلیکیشن آن بر روی سیسم عامل های “اندروید” و “آی او اس” برای موبایل ها امکان پذیر است.

قابلیت های جدید گوگل ترنسلیت

اما از منظر دیگری اگر به این قابلیت های جدید که مثل گوگل در اختیار ما قرار می دهند بنگریم، شاید بد نباشد از این اپلیکیشن جدیدی که معرفی شد در جهت یادگیری برخی از کلمات عامیانه و پرتکرار مانند “سلام”، ” خدانگهدار” و یا پرسیدن آدرس و … در یکی از زبان ها بهره ببریم که این مسئله را می توانید در بین زمان های فراغت و خالی خود جای بگیرد و برای بالا بردن اطلاعات و همچنین شروع یادگیری یک زبان مورد علاقه بسیار مفید است.

این برنامه های مترجم می توانند به شما کمک کنند تا بعد از مدتی کار کردن با آنها بتوانید در سفر غذا سفارش دهید، تاکسی بگیرید و با محلی‌ها یک مکالمه ابتدایی داشته باشید و بدین گونه از سفر خود لذت ببرید.

قابلیت جدید گوگل ترنسلیت

کاربردهای دیگر گوگل ترنسلیت

به کمک برنامه گوگل ترنسلیت به سادگی می توان متنی خارجی را به زبان موردنظر ترجمه کرد. برای این کار کافی است وارد گوگل شوید و گوگل ترنسلیت را جستجو کنید یا خیلی ساده از پنل میانبری که در گوگل و در قسمت سمت چپ صفحه قرار گرفته و در آن گزینه های مختلفی از جمله جی میل و… وجود دارد، انتخاب گوگل ترنسلیت را انتخاب کنید. سپس دو جعبه را در صفحه روبروی خود مشاهده خواهید کرد و بدین صورت شما می توانید متن مورد نظر خود را در جعبه سمت چپ نوشته و زبان‌ مبدأ را هم از گوشه سمت چپ در بالای همین جعبه انتخاب نمایید

قابلیت جدید گوگل ترنسلیت

بعد از آن سراغ جعبه سمت راست بروید و زبان مقصد خود را انتخاب کنید. در عرض چند ثانیه، متن یا لغتی که تایپ کرده اید، توسط گوگل ترنسلیت ترجمه می گردد. این کاربرد که یکی از رایج ترین کاربردهای گوگل ترنسلیت می باشد، بسیاری از کاربران با آن آشنایی دارند.

ویژگی جدید گوگل ترنسلیت

امکان گفتن کلمه یا جملات هم علاوه بر نوشتن، در این سرویس ترجمه گوگل امکانپذیر است. شما قادرید همچنین با فشار دکمه ای که شبیه میکروفون است، لغتی را که دنبال یافتن ترجمه آن هستید، بگویید و ترجمه آن را در جعبه سمت چپ مشاهده نمایید. همچنین ترجمه تصویر هم از دیگر خدماتی است که در بالا نفصل به آن پرداخته ایم.

قابلیت جدید ردیابی لحظه ای در گوگل مپز
قابلیت جدید ردیابی لحظه ای در گوگل مپز
چه کسی اولین عکس تاریخ را به نام خودش ثبت کرد؟
چه کسی اولین عکس تاریخ را به نام خودش ثبت کرد؟
چین و کشف عمیق ترین حفره جهان; حفره اژدها
چین و کشف عمیق ترین حفره جهان; حفره اژدها
آیا تلفن همراهتان برای سفر آماده است؟!
آیا تلفن همراهتان برای سفر آماده است؟!