طبیعتگردی در پارک کو تاروتائو، تایلند

قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو

پارک ملی دریایی کو تاروتائو Ko Tarutao  در استان ساتون در جنوب تایلند قرار دارد. این پارک در سال ۱۹۷۴ به عنوان پارک ملی دریایی تاسیس شد. این پارک مساحتی به وسعت ۱۴۹۰ کیلومتر مربع دارد و از شرق به دریای اندام ارتباط دارد. این منطقه شامل ۵۱ جزیره است. این پارک ملی در سال ۱۹۸۲ به عنوان میراث و ذخایر ملی اعلام شد و در سال ۱۹۹۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. در این پارک ملی دریایی یک مساله باعث نگرانی مسئولان این پارک شده و آن اینکه حفاظت از رودخانه ها و جنگل های این منطقه با چالش هایی مواجه شده و به ویژه در مناطقی که دارای تمساح ها است این نگرانی بیشتر است و مسئولان مربوطه بر این باورند که جمعیت کروکودیل ها در این پارک ملی و همچنین در تایلند در حال انقراض است. این پارک ملی یکی از مکان هایی است که به خاطر زیبایی فوق العاده اش مشهور است. امروز در معرفی جاذبه های طبیعی و طبیعت گردی الی گشت شما را به قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو Ko Tarutao دعوت می کند تا با این منطقه زیبا بیشتر آشنا شوید.

کو تاروتائو

تاریخچه کو تاروتائو Ko Tarutao

مطالب مرتبط:
کمپینگ و پیاده روی در دوی پوی، روستایی در چیانگ مای تایلند
اطلاعات پرواز ایران به تایلند با شرکت هواپیمایی تای

پیش از اینکه شما را به قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائوKo Tarutao  ببریم بد نیست قدری درباره ی تاریخ این سرزمین زیبا صحبت کنیم. همانطور که گفتیم این پارک به خاطر زیبایی های طبیعی آن مشهور است و جزایر این منطقه هم تاریخ مبهم و تاریکی دارند و گذشته آن چندان روشن و واضح نیست. در اواخر دهه ۱۹۳۰ جزیره کو تاروتائو برای نگهداری زندانیان سیاسی در این مکان مورد استفاده بوده است. اولین گروه از این زندانیان که حدود ۵۰۰ تن زندانی بودند در سال ۱۹۳۸ وارد این جزیره یا بهتر بگوییم وارد زندان خود شدند و این تعداد آرام آرام به ۳۰۰۰ تن افزایش یافت.

هنگامی که جنگ جهانی دوم شروع شد حمایت کشوری که به این جزیره توجه داشت و زندانیان را به اینجا انتقال می داد قطع شد و در نتیجه همین مساله باعث کمبود مواد غذایی و مرگ بسیاری از زندانیان شد. نگهبانان و زندانیان برای زنده ماندن و فرار از شرایط موجود به کشتی های قایقرانی اطراف جزیره متوسل شدند. دو مامور امنیتی زندان که بریتانیایی بودند به قتل رسیدند و تحت تاثیر این مساله تنش و درگیری بین کشورهایی که خواهان دستیابی به این جزیره بودند، بوجود آمد.

قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو Ko Tarutao

هدف اصلی در این جنگ بدست آوردن ثروت این سرزمین بود. درگیری ها ادامه یافت و چون نیروهای بریتانیایی نتوانستند در جنگ پیروز میدان باشند بسیاری از زندانیان کشته شدند. تا زمانی که زندان بکلی بسته شد تقریبا یک سوم از محکومینی که به شکل های مختلف متهم شناخته شده بودند و در این زندان به سر می بردند به دلایل مختلف از جمله ظلم و ستم نگهبانان، گرسنگی و مالاریا جان خود را از دست دادند.

بعد از جنگ، کشاورزان و ماهیگیران در این جزیره بصورت عادی زندگی خود را شروع کردند، تا سال ۱۹۷۳ جمعیت روستاییان به ۱۰۰۰ تن در این منطقه رسید که این روستاییان از طریق کشاورزی و ماهیگیری زندگی خود را می گذراندند اما پس از آنکه این جزیره به عنوان پارک ملی اعلام شد جمعیت این منطقه به ۱۷ خانواده کاهش یافت.

بعضی از روستاییان این جزیره گاوها و احشام خود را رها کرده و آنجا را ترک کردند در نتیجه این گاوها حیات وحش این منطقه را تعدیل کرده و در دهه های گذشته جمعیت گاوها افزایش یافته اند و در این جزیره بصورت گله دیده می شدند. در ادامه قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو Ko Tarutao  با آب و هوا و دیگر ویژگی های این منطقه آشنا می شوید.

پوشش گیاهی کو تاروتائو

آب و هوای کو تاروتائو و دیگر ویژگی های آن

بطور کلی آب و هوا در تایلند در بسیاری از فصول گرم و مرطوب است و در نواحی جنوب و مناطق ساحلی تایلند که این جزیره هم جزء آن است هوا گرم و بارانی است. در این جزیره انواع گونه های جانوری دیده می شود. برخی از گونه های موجود در پارک ملی کو تاروتائو گوزن، موش و انواع مارها هستند. گاوهای اهلی هم در این جزیره وجود دارد که در سال های اخیر تعداد آن ها افزایش یافته و باعث تعدیل حیات وحش این منطقه شده است، همچنین در پارک ملی کو تاروتائو ۱۰۰ گونه از گونه های مختلف پرندگان وجود دارد.

در این جزیره خانه های ییلاقی وجود دارد که برای اسکان گردشگران در نظر گرفته شده است. همچنین چادر و کیسه خواب برای اجاره هم در این مکان وجود دارد. در کنار بسیاری از سواحل زیبای سفید این جزیره و  در قسمت دریایی پارک نقاط زیادی برای غواصی وجود دارد.

این جزیره به جز بعضی مناطق آن در تمام طول سال برای بازدید باز است و آماده پذیرش گردشگران است.

متاسفانه به علت توسعه نامنظم و بیش از حد در سراسر این جزیره ساخت و سازهایی صورت گرفته که حیات وحش و زیبایی های بکر جزیره را در معرض خطر قرار داده است با این حال هنوز یکی از مکان هایی است که مورد توجه گردشگران است. در قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو Ko Tarutao  مسیر دسترسی به این جزیره زیبا را می گوییم.

طبیعت زیبای کو تاروتائو

مسیر دسترسی به کو تاروتائو Ko Tarutao  

برای گشت و گذار در کوتاروتائو باید به بندر پاک بارا در کشور تایلند بروید و از آنجا با قایق برای قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو Ko Tarutao   به این جزیره رویایی بروید.

نقشه کو تاروتائو Ko Tarutao

دیگر جاذبه های کو تاروتائو Ko Tarutao   

علاوه بر قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو Ko Tarutao ، در این جزیره دیدنی ها و جاذبه های دیگری هم وجود دارد که شامل موارد زیر است:

  • آبشار کوچک در کو تاروتائو
  • سرگرمی با قایق های بادبانی در کوتاروتائو
  • غواصی در کو تاروتائو
  • پیاده روی در جنگل های همیشه سبز کو تارو تائو
  • گردش ماجراجویانه در قسمت های مختلف کو تارو تائو
  • قدم زدن در ساحل زیبای کو تارو تائو
  • پارک ملی و حیات وحش کو تارو تائو
  • دیدن خلیج های کوچک اطراف کو تاروتائو
  • اقامت در خانه های زیبای ییلاقی کو تارو تائو

منبع: nomadicboys.com

kohlipe.net

thainationalparks.com

معروف ترین و بهترین جزایر تایلند
معروف ترین و بهترین جزایر تایلند
دانستنی هایی از تاریخ و فرهنگ تایلند
دانستنی هایی از تاریخ و فرهنگ تایلند
هزینه های سفر به پاتایا
هزینه های سفر به پاتایا
تایلند یا بالی؟ به کدام یک سفر کنیم؟
تایلند یا بالی؟ به کدام یک سفر کنیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code