قایق سواری در این رودخانه ها را حداقل یکبار امتحان کنید!

قایق سواری هایی که باید آن ها را امتحان کرد

سفر با قایق می تواند راهی عالی برای گشت و گذار در یک کشور جدید باشد. بعضی وقت ها غیرممکن است که بشود برای بازدید از روستایی که در وسط یک جنگل یا جزیره ای کوچک قرار دارد از هواپیما استفاده کرد و گاهی تنها راه رسیدن به جایی فقط این است که بر روی یک قایق سوار شوید و سفری متفاوت را تجربه کنید. بسته به شهری که می خواهید بروید می توانید کروز لوکس و یا قایقی سبک را انتخاب کنید و دل به رودخانه ها و دریاچه ها و شاید هم دریاها بزنید. در ادامه الی گشت  را همراهی کنید تا از لذت بخش ترین سفرهای قایقی برایتان بگوییم.

قایق سواری

قایق سوای در رودخانه آمازون، برزیل| پرو

مطالب مرتبط:
جشنواره قایق اژدها در سنگاپور را دیده اید؟ + تصویر
قایقرانی در کانال‌های زیبای آمستردام + ویدیو

یکی از زیباترین سفرهای آبی در آمریکای جنوبی قایق سواری در طول رودخانه آمازون از پرو تا برزیل است. اگر وقت کافی برای سفر در کل این مسیر را ندارید می توانید بخشی از آن را قایق سواری کنید و غرق زیبایی های چشم اندازهای اطراف شوید. وقتی در حال قایق سواری در این رودخانه هستید دولفین ها به شما نزدیک می شوند و با هر بار توقف در روستاهای کوچک اطراف شانس این را دارید تا میوه ها و غذاهای محلی بخورید.

قایق سوای در رودخانه آمازون

قایق سواری در دریاچه اینله، میانمار

دریاچه اینله دومین دریاچه بزرگ میانمار است و با مناظر رویایی، قایق سواری لذتبخشی رابرایتان می سازد. برای قایق سواری باید به شهر کوچک Nyaungshwe بروید چون بیشتر قایق ها از این شهر راه می افتند. این سفر یک روز طول می کشد و در آن ماهی گیران سنتی، خانه های چوبی و عبادتگاه های زیبا می بینید.

قایق سواری در دریاچه اینله

قایق سواری در رودخانه دانوب، اروپا

دانوب یکی از طولانی ترین رودخانه های اروپاست. رودخانه از آلمان شروع می شود و در مسیر از کشورهای زیادی می گذرد و در آخر هم به رومانی می رسد. محبوب ترین مسیر قایق سواری در این رودخانه وین تا بوداپست  است که در آن از میان جاذبه هایی مثل دره واخائو در اتریش، جنگل Gemenc در مجارستانو حفاظتگاه طبیعی Kopački Rit در کرواسی می گذرید.

قایق سواری در رودخانه دانوب

قایق سواری در دلتای مگونگ، ویتنام

اگر به ویتنام بروید و از دلتای مکونگ دیدن نکنید انگار سفرتان واقعا یک چیزی کم داشته است. این ناحیه ۳۹ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و در سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ بیش از هزار گونه حیوانی در آن زندگی می کردند. قایق سواری در اینجا یک روز کامل طول می کشد و در این سفر طرز تهیه نودل را یاد می گیرید و از غذاهای دریایی که محلی ها درست کرده اند لذت می برید.

قایق سواری در دلتای مگونگ، ویتنام

قایق سواری در آبراه های کرالا، هند

کرالا برای هزاران سال منطقه مهم هند بوده است. با اینکه اینجا حدود ۳ هزار سال قبل از میلاد، صادرکننده ادویه بود اما امروز بیشتر اقتصادش از آبراه های باشکوهش تامین می شود. این آبراه ها شبکه ای از کانال ها هستند که آب آن ها از ۳۸ رودخانه مختلف می آید. در اینجا بر روی قایق های خانه ای شکل می نشینید و از تماشای مناظر اطراف لذت می برید.

کرالا

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد