قبرستانی که شبیه شهر است!

زندگی با مرده ها، ساکنان قبرستان مانیل

وقتی برای اولین بار به قبرستان مانیل پایتخت فیلیپن می روید با صحنه هایی عجیب و غریب روبرو می شوید! اینجا شبیه شهری کوچک است و در آن ها خبری از سکوت ترسناک قبرستان های دیگر نیست! مطمئنا از دیدن مغازه ها و غذاخوری هایی که در لابلای قبرها هستند تعجب می کنید و می پرسید اینجا چه خبر است؟ مگر مرده ها احتیاج به همچین امکاناتی دارند! اما جالب است که این امکانات برای مرده ها نیست بلکه برای زنده هاست! الی گشت را همراهی کنید تا بفهمید چرا قبرستان مانیل با دیگر قبرستان های دنیا فرق دارد!

قبرستانی عجیب در فیلیپین
مطالب مرتبط:
معروف ترین غذاهای مانیلا، فیلیپین
اگر شکلات دوست دارید به این تپه ها بروید!

هزاران بی خانمان در مانیل قبرستان را تبدیل به خانه های دائمی خود کرده اند و بزرگ ترین قبرستان پایتخت فیلیپین با ۱۰ هزار نفر جمعیت شبیه دهکده ای کوچک شده است. در اینجا همه چیز عجیب  است؛ مردمی که در میان قبرها به زندگی روزمره خود مشغولند! مغازه هایی که کنسرو ماهی، نودل، شکلات، شمع و دیگر اجناس ضروری می فروشند و رستوران هایی در میان قبرها که می توانید به داخل آن ها بروید و غذاهای خوشمزه بخورید.

قبرستان مانیل

در اینجا حتی مدرسه و سیستم حمل و نقل هم وجود دارد! و با قدم زدن در آن احساس می کنید که در دنیای دیگری هستید؛ قبرهای سنگی همه جای این شهر را به احاطه خود در آورده اند اما در اطراف همین سنگ ها مردم خانه ها و مغازه های خود را ساخته اند و در محیطی غیرعادی زندگی عادی روزانه را می گذرانند؛ کودکان با بازی هایی مثل فوتبال و بستکبال خود را سرگرم می کنند و زنان در حال آشپزی، لباس شستن و دیگر کارهای روزمره اند.

قبرستان فیلیپین

بیشتر جمعیت این قبرستان کسانی هستند که از شهرهای کوچکتر به شهر بزرگ مانیل آمده اند و چون نمی توانستند از عهده خرج و مخارج خود بربیایند قبرستان را برای زندگی انتخاب کرده اند. این مردم به غیر از اینکه مغازه و غذاخوری دارند از قبرها و مردگان هم پول در می آورندند. جوانان در تشییع جنازه ها تابوت را در ازای ۵۰ سنت حمل می کنند، مردها قبرها را نگهداری و تعمیر می کنند، زن ها مقبره ها را تمیز نگه می دارند و بچه ها آشغال ها، پلاستیک و آهن قراضه ها قبرستان را جمع و می فروشند.

قبرستان عجسب در مانیل

با اینکه مسئولان بارها با پیشنهاد خانه تلاش کردند تا آن ها را از قبرستان بیرون کنند اما خیلی از این خانواده ها دوست دارند تا همچنان در خانه های ترسناک خود در قبرستان بمانند چون امکانات قبرستان را به مکان های کوچکی که دولت در اختیارشان می گذارد ترجیح می دهند. برای آن ها این قبرستان مکان امنی است که امکان کار کردن را هم برایشان فراهم کرده است. در این قبرستان برق نیست و دیوار بزرگی در اطرافش وجود دارد که آن را از دو قبرستان دیگر جدا می کند.

منبع: odditycentral.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد