قبرستان هایی که قبل از مرگ باید از آن ها دیدن کنید

قبرستان های عجیب

شاید اینکه در سفر به شهری برای دیدن جاذبه ها به قبرستان ها برویم کمی عجیب باشد اما در دنیا قبرستان هایی هستند که با معماری های جذاب و آثار هنری خود همانند موزه ای، فرهنگ و هنر شهر را به نمایش گذاشته اند و برای خیلی از گردشگران به مانند جاذبه های معروفی هستند که حتما باید از آن ها دیدن کرد. البته ممکن است دیدن از این قبرستان ها کمی ترسناک به نظر بیاید و در آن کمی طعم ترس را هم تجربه کنید اما برای گردشگران ماجراجو این ترس جذاب است. در ادامه الی گشت را هراهی کنید تا تعدادی از معروف ترین و جالب ترین قبرستان های دنیا را به شما معرفی کنیم.

قبرستان عجیب

مقبره خانوادگی اوستل در قبرستان اوکلند، آمریکا

مطالب مرتبط:
چه داستانی پشت قبرستان صخره ای پانتالیکا در سیسیل وجود دارد؟
این قبرستان پر از خانه های لوکس است!

اگر به شهر آتلانتا در ایالت جورجیا رفتید دیدن از این مقبره خانوادگی را از دست ندهید. البته اگر بدانید برای این مقبره چه هزینه ای شده و برای چه کسی ساخته شده بیشتر رغبت می کنید تا برای دیدن معماری گوتیک و آثار مرمر و گرانیتی اش این مقبره را ببینید. این مقبره در سال ۱۸۸۳ با هزینه ۱۶ هزار دلار برای یکی از ژنرال های پولدار و موفق این شهر درست شد. این قبرستان در جریان جنگ داخلی برای دفن سربازان به سرعت بزرگ و بزرگ تر شد و امروز مسیرهای پیچ در پیچ آن پر از معماری های جذاب و آثار هنری است.

مقبره خانوادگی

قبرستان Xoxocotlan، مکزیک

این قبرستان در ۳۱ اکتبر (۹ آبان) هر سال حال و هوای دیگری به خودش می گیرد چون مکزیکی ها یک رسم جالبی دارند و در این روز به قبرستان ها می روند و یاد مرده هایشان را زنده می کنند. در این روز که به روز مرگ معروف است همه مردم قبر آشناهای خودشان را با شمع، گل و غذا تزئین می کنند و تصاویر دیدنی ای را به وجود می آورند. چراغانی نور شمع  در این روز در قبرستان چشم اندازهای جالبی را رقم می زند.

قبرستان Xoxocotlan

قبرستان ویورلی (Waverleyسیدنی

ساکنان این قبرستان با وجود این ساحل زیبا و آرام در خواب ابدی آرامش بخشی فرو رفته اند. در این قبرستان علاوه بر چشم اندازهای خیره کننده ساحل و دریا بناهای جذاب ویکتوریایی هم می بیینید.

قبرستان ویورلی

قبرستان پونتا آرناس (Punta Arenas)، شیلی

این قبرستان یکی از زیباترین قبرستان های دنیاست و در آن در مسیر کنار قبرها ردیفی از درختان سرو را می بینید که به زیبایی هرس و تزئین شده اند. قبرستان در سال ۱۸۹۴ افتتاح شده و در قسمت ورودی شهر قرار دارد.

قبرستان پونتا آرناس

قبرستان Okunoin، ژاپن

در این قبرستان افراد مقدس زیادی دفن هستند و برای همین تزئیانات و معماری های قابل توجهی را در آن پیدا می کنید. برای دیدن این قبرستان باید به کوه کویا در استان واکایاما بروید و در آن مقبره بیش از ۲۰۰ هزار پیشوای مذهبی را ببینید.

قبرستان Okunoin

قبرستان مری (Merry)، رومانی

این قبرستان به داشتن سنگ قبرهای آبی و شاد معروف است و در آن بر روی همه سنگ ها نقاشی ها و شعرهایی به زبان طنز می بینید که فرد فوت شده را معرفی می کند.

قبرستان مری

قبرستان پرلاشز، پاریس

شاید در بین قبرستان های این لیست پرلاشز از همه معروف تر باشد چون در شهر دوست داشتنی پاریس است و معمولا خیلی از گردشگران پرشمار این شهر از این قبرستان هم دیدن می کنند. پرلاشز پربازدید ترین قبرستان دنیاست و اگر به هنرمندان علاقه داشته باشید تحت هیچ شرایطی در سفر به پاریس بازدید از این قبرستان را از دست نمی دهید چون در آن هنرمندان بسیاری از شاعر و نویسنده گرفته تا آهنگساز و نوازنده دفن هستند.

قبرستان پرلاشز

صخره یادبود نپتون، فلوریدا، آمریکا

نظرتان با قبرستانی در زیر آب چیه؟ احتمالا یک همچین ایده ای را تا به حال نشنیده اید اما در فلوریدا می توانید از قبرستانی در زیر آب دیدن کنید. نمونه این قبرستان منحصربفرد در هیچ جای دنیا پیدا نمی شود  برای همین بازدید از آن می تواند جالب توجه باشد البته برای دیدن این قبرستان باید غواصی کنید چون همانطور که گفتیم در اعماق اقیانوس قرار دارد. این صخره نه تنها بزرگترین صخره دست ساز دنیاست بلکه تنها قبرستان زیر آب هم هست. در این قبرستان که درسال ۲۰۰۷ افتتاح شده بقایای سوزانده شده اجساد با سیمان ترکیب و به شکل بتون های صخره ای در آمده و بر روی آن هم یک پلاک قرار گرفته که مشخصات فرد فوت شده روی آن نوشته شده است.

صخره یادبود نپتون، فلوریدا، آمریکا

قبرستان بوناونچر، ایالت جوجیا، آمریکا

با رفتن به این قبرستان انگار به عصر ویکتوریایی رفته اید؛ در اینجا در کنار بیشتر قبرها مجسمه های زیبایی را می بینید که زینت بخش محوطه قبرستان هستند. این قبرستان با به تصویر در آمدن در یکی از فیلم های محبوب به شهرت جهانی رسید.

قبرستان بوناونچر

قبرستان سنت لوئیس، نیو اورلینز، آمریکا

جایی که این قبرستان قرار دارد باران و سیل زیاد می آید و به خاطر اینکه مرده ها در معرض سیل قرار نگیرند آنها را در مقبره هایی بالاتر از سطح زمین خاک می کنند برای همین اینجا یکی از منحصربفردترین قبرستان های دنیاست. شاید یکی از معروف ترین مقبره های این قبرستان قبر Marie Laveau باشد که گردشگران بر این باورند که با کشیدن سه تا X بر روی قبر آرزویشان برآورده می شود.

قبرستان سنت لوئیس

قبرستان گرین وود، نیویورک

 این قبرستان با تپه های زیبا و چمن های سرسبز به همراه معماری های جذاب یکی از دیدنی ترین و خاص ترین قبرستان های دنیا است. در اینجا بناهای تاریخی زیای مثل مجسمه ها و بناهای یادبود وجود دارد که بازدید از آن ها آنقدر جالب است که می توانید ساعت ها راه بروید و تماشا کنید.

قبرستان گرین وود

قبرستان South Park Street، هند

 این قبرستان که در کلکته هند قرار دارد شاید یکی از بزرگ ترین قبرستان های مسیحی در خارج از اروپا و آمریکا در قرن نوزدهم باشد و دلیل معروف شدنش این است که یکی از قدیمی ترین قبرستان های بدون کلیسای دنیاست. این قبرستان درسال ۱۷۶۷ باز و تا حدود سال ۱۸۳۰ دفن مرده ها در آن انجام می شد. امروز این قبرستان به یک مرکز میراثی تبدیل شده است.

قبرستان هند

منبع: nypost.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code