بلیط هواپیما

قبرس یا یونان، کدام برای تعطیلات بهتر است؟

مقایسه قبرس و یونان

قبرس و یونان، سرزمین های افسانه ایی که هر دو برای تعطیلات عالی هستند و همیشه بین توریست ها بر سر اینکه کدام یک از آنها بهتر است، اختلاف نظر وجود دارد. بحث داغی که به نظر می رسد هیچ وقت بر آن پایانی نیست… در اینجا می خواهیم این دو کشور را از نقطه نظرهای مختلفی با هم مقایسه کنیم تا بتوانید به یک دید کلی از هر دو برسید و در صورتیکه قصد سفر به قبرس و یا یونان را داشته باشید، راحت تر بین آنها تصمیم بگیرید. با الی گشت همراه باشید:

مقایسه قبرس و یونان

تفاوت مقررات اخذ ویزا

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به قبرس
کشف راز کاخ های کنوسوس یونان + تصاویر

اگر چه هم قبرس و هم یونان عضو اتحادیه ی اروپا هستند اما قبرس جز کشورهای منطقه شینگن محسوب نمی شود و بنابراین راحت تر می توان به آن رفت و حتی می توان تا ۹۰ روز بدون ویزا در قبرس ماند. در صورتیکه یونان در منطقه ی شینگن است و برای بازدید از آن باید اجازه ی منطقه شینگن را داشت.

مقایسه قبرس و یونان با آب هوایشان

اگر دنبال آب و هوای گرمتری هستید باید به سمت قبرس بروید چرا که قبرس در نزدیکی کشور مصر و در جنوب شرقی مدیترانه قرار دارد و در نتیجه آب و هوایش به نسبت یونان گرمتر است. برای شنا و تفریحات آبی در قبرس می توان در فصل های آوریل تا اکتبر به این کشور سفر کرد اما برای یونان، فصل شنا از می شروع می شود و علاوه بر این، به طور کلی آب و هوای یونان نسبت به قبرس خنک تر است.

مقایسه قبرس و یونان با آب هوایشان

تابستان های هر دو کشور گرم است. معمولا دمای هوا در فصل تابستان در قبرس بین ۳۰ تا ۳۵ درجه ی سانتیگراد است و در یونان هم به بالای ۳۰ درجه می رود اما به طور کلی، قبرس هر دمایی داشته باشد، یونان از آن خنک تر است.

اگر هم بخواهید در زمستان به یکی از این دو کشور سفر کنید… قبرس واقعا زمستان ای عالی ای دارد و آب و هوای آن در این فصل خنک خنک می شود اما خیلی کم پیش می آید که باران و یا برف ببارد. در عوض زمستان های یونان خنک تر است و معمولا نصف روزهای آن هوا بارانیست…

تفاوت سواحل قبرس و یونان

درست است که هم قبرس و هم یونان هر دو در منطقه ی مدیترانه قرار دارند اما تفاوت های فاحشی هم از نظر دریا و هم از نظر سواحل با هم دارند. سواحل یونان بیشتر شن و سنگ ریزه هستند. دمای هوا در یک بخش از یونان با بخش دیگر آن بسیار متفاوت است و در هر جزیره ی آن، هم دما و هم شرایط دریا و ساحل با جزیره ی دیگر فرق دارد.

قبرس سواحل ماسه ای دارد. البته بعضی از سواحل پافوس، کاملا صخره ای هستند و در یونان هم چند ساحل صخره ای به چشم می خورد.  به طور میانگین آب و هوا در همه جای آن مثل هم است و تغییر چندانی ندارد. شن های ساحل هم در قبرس در بعضی جاها قهوه ای و در بعضی جاهای آن سفید است.

سواحل قبرس و یونان

تفاوت طبیعتی در قبرس و یونان

قبرس و یونان هر دو کشورهای بسیار زیبایی هستند و هر کدام دیدنی های خود را دارند، بنابراین اینکه بتوان مقایسه قبرس و یونان را از نظر طبیعت این دو داد کار واقعا سخت و اشتباهی است. فقط همین قدر باید گفت که در کشور یونان به غارها، آبشارهای و تالاب های زیادی برخود خواهید کرد و به طور کلی جاذبه های طبیعی یونان بیشتر از قبرس است.

برای سفر به قبرس این موارد را به خاطر بسپارید
برای سفر به قبرس این موارد را به خاطر بسپارید
۱۲ مورد از پر بازدیدترین دیدنی های قبرس
۱۲ مورد از پر بازدیدترین دیدنی های قبرس
آشنایی با شگفتی‌های طبیعت قبرس
آشنایی با شگفتی‌های طبیعت قبرس
معرفی هتل آموروگوس بوتیک لارناکا | ۳ ستاره
معرفی هتل آموروگوس بوتیک لارناکا | ۳ ستاره