کشف راز کاخ های کنوسوس یونان + تصاویر

کنوسوس یونان (Knossos)

یکی از شهرهای تاریخی یونان، جزیره کرت است. در ساحل شمالی این شهر، منطقه ای قدیمی و باستانی به نام کنوسوس وجود دارد که تمدن باستانی کنوسوس یونان در همین منطقه رقم خورده است. قدمت خانه ها و سازه هایی که در کنوسوس وجود دارد، به عصر برنز برمی گردد و به همین دلیل افرادی که تور یونان را انتخاب می کنند علاقه ی زیادی به بازدید از این منطقه دارند. با ادامه ی این نوشتار، الی گشت را همراهی کنید:

کنوسوس یونان
مطالب مرتبط:
در این موزه به تاریخ باستان یونان سفر کنید!+ تصویر
آشنایی با بنای بسیار عجیب متئورا در یونان+ تصاویر

کنوسوس یونان تقریبا تا ۲ هزار سال کامل مانند مروارید می درخشید. این تمدن در دل خود کاخ های بسیار زیبا، ورک شاپ های گسترده و غارهای کنده کاری شده ی لوکس زیادی داشت. کنوسوس، مرکز اصلی تجارت و اقتصاد آن دوران هم محسوب می شده است و با بیشتر شهرهای مدیترانه ای، تجارت گسترده ای داشت.

باستان شناسان، بررسی و تحقیقات گسترده ای در این منطقه انجام داده اند و مشخص شده است که اولین کاخی که در این منطقه ساخته شده است، در سال ۱۹۰۰ قبل از میلاد مسیح ساخته شده بوده است. با نگاهی به این کاخ می توان به ساختار ساده و طبیعی آن پی برد. کاخ کنوسوس، یکی از بهترین دیدنی های یونان محسوب می شود.

کاخ کنوسوس یونان

این کاخ باستانی، بخش ها و قسمت های زیای دارد و اتاق ها متعددی در  آن وجود دارد که هر کدام جذابیت خاص خود را دارند، اما زیباترین اتاق این کاخ که به همراه وسایل داخلش که تقریبا نیمه سالم هم به جا مانده، اتاق تاج و تخت پادشاهی است. در این اتاق، یک صندلی بزرگ و چندین نیمکت وجود دارد و روی دیوارهای آن، نقاشی های متعددی کشیده شده است، تصاویری از موجودی به نام گریفینز که بدن شیر و سر عقاب دارد.

البته این تنها نقاشی روی دیوارهای کاخ نیست و در همه جای آن، تصاویری نقاشی شده از فعالیت های مختلف مثل ماهیگیری و فعالیت های ورزشی به چشم می خورد.

نقاشی های روی دیوار اتاق ملکه

کمی از کاخ کنوسوس یونان بیشتر بدانید

این کاخ بر روی تپه ای به نام Kephala ساخته شده است و دسترسی آسانی به دریا داشته است و با توجه به اسناد به جا مانده، محل قطعی زندگی پادشاه آن دوران بوده است. قدیمی ترین ردپای سکونت در این منطقه به سال های ۳۰۰۰ تا ۷۰۰۰ قبل از میلاد مسیح برمی گردد. این کاخ در واقع ساختمانی چند طبقه در مساحتی حدود ۲۰۰۰۰ متر مربع بوده است که نسبت به تکنولوژی و ابزار آن دوران، ویژگی های تحسین برانگیزی داشته است. موادی که در ساخت این کاخ مانند سنگ های مرمر و… به کار رفته، دیوارهایی که با بهترین رنگ های موجود رنگ شده، اشیا داخل اتاق ها و.. همه و همه نشان از سطح بالای پیشرفتی دارد که در آن دوران توسط مردم این منطقه کسب شده است.

اتاق پادشاهی کاخ کنوسوس یونان

تمام یافته های کاخ کنوسوس یونان مانند اشیا هنری، وسایل سفالین، مجسمه ها و اشیایی دیگری که در کند و کاش های این کاخ بدست آمده، در موزه ی هراکلیون نگهداری می شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code