دیدنی اما خطرناک، قطارهایی که از وسط خانه ها رد می شوند!+ تصویر

هانوی پایتخت ویتنام و از معروف ترین شهرهای جنوب شرقی آسیا و شهر محبوب بک پکرهاست. این شهر به لطف طبیعت خیره کننده و فرهنگ جذاب، غذاهای خوشمزه و ارزان و دیدنی های زیادی که دارد به یکی از شهرهای گردشگری و توریستی دنیا تبدیل شده است. در بخش جدیدتر هانوی می توان جاذبه های مدرن تر مثل موزه ها را دید در حالی که بخش قدیمی هانوی فرصتی فوق العاده برای قدم زدن و گشت و گذار، آشنا شدن با مردم محلی و لذت بردن از مغازه های بیشمار و جاذبه های متنوع آن است. در این بخش از شهر، یکی دیگر از جاذبه های شهر هانوی وجود دارد و آن هم قطارهایی هستند که از حیاط خانه ها رد می شوند! قطارهای هانوی ویتنام واقعا می توانند مرگبار باشند… با الی گشت در ادامه همراه باشید تا داستان این قطارها را بدانید.

قطارهای هانوی ویتنام
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به هانوی
غذاهای خیابانی محبوب آسیا اینها هستند!

قسمت قدیمی شهر هانوی به عنوان پایتخت ویتنام، منطقه ای کوچک، با خیابان های باریکی است که صدها خانه در آن چپانده شده است، خانه هایی با معماری های جذاب دوران استعمار، بناهای مذهبی و… همه ی این ها در کنار هم قرار گرفته اند. این قسمت از شهر هانوی منطقه ای قدیمی است که از زمان های دور به عنوان یک مرکز تجاری، اهمیت زیادی داشته است. بعضی از خانه ها و مغازه هایی که در این قسمت از شهر وجود دارند، از زمان های قدیم حدود ۱۰۰ سال پیش ساخته شده اند و از آن جایی که در این منطقه محدودیت ساخت وجود دارد (خانه ها نباید بیشتر از ۲ طبقه باشند) در نتیجه شهر به صورت افقی رشد کرده تا عمودی!

در بخش قدیمی هانوی، خانه ها به طرز ترسناکی در لبه ی خیابان ها قرار گرفته اند و همچنین به طرز خطرناک تری به ایستگاه راه آهن نزدیک هستند طوری که خط راه آهن از میان حیاط خانه ها رد می شوند تا در انتها به پل لانگ بین برسد.

عکس قطارهای هانوی ویتنام

این خط راه آهن به اندازه ای به ساختمان ها نزدیک است که وقتی دارد رد می شود، عابران و بچه هایی که در حال بازی کردن هستند مجبور می شوند تا عقب بایستند. این قطارها از خیابان ها و از حیاط پشتی بعضی از خانه ها رد می شود با این حال مردمی که در این خانه ها زندگی می کنند می دانند که قطارهای هانوی چه زمانی رد می شوند و به همین دلیل می دانند که کی باید از سر راه آن کنار بایستند، آن ها همچنین مغازه هایشان را در زمان نزدیک شدن قطار می بندند. به طور کلی روزی دو بار این قطار رد می شود.

شاید زندگی در چنین شرایطی برای ما غیر قابل تصور باشد، اما این بخشی از زندگی روتین آن هاست و توریست های زیادی هم برای دیدن صحنه ی دیدنی رد شدن قطارهای هانوی از میان خانه ها به این قسمت از شهر می روند. مردان پیر صندلی های پلاستیکیشان را روی ریل می گذارند و تمام روز در آن جا می نشینند و حرف می زنند و همین که قطار از راه می رسد، از جایشان بلند می شوند و صندلیشان را یک متر عقب می کشند و بعد از اینکه قطار رد می شود دوباره به وسط می روند و می نشینند و صحبت می کنند.

عکس های قطارهای هانوی ویتنام

یکی از پرسنل شرکت گردشگری خارجی ای که به ویتنام رفته بوده است، در شهر هانوی، این صحنه ی منحصر بفرد را دیده است و در این باره می گوید: به محض این که قطار را دیدم که از آن جا گذشت توانستم به راحتی تصور کنم که در طول همه ی این سال ها چه حوادث مرگباری رخ داده است و چند نفر کشته شده اند، قطارهای هانوی ویتنام جذاب ولی واقعا خطرناک هستند و قسمت بد ماجرا این است که شما نمی توانید این را به مردمی که در آن جا زندگی کرده اند بگویید. او همچنین در این باره می گوید: همین که از آن محله رد می شدیم، از ما دعوت شد تا به داخل خانه هایشان برویم، مردم هانوی واقعا گرم و مهربان هستند و همیشه لبخند روی لب دارند، آن ها غذایشان را با تقسیم کردند. در جایی که روزی دوبار قطارهای نسبتا پر سرعت از وسط خانه تان می گذرد، واقعا شگفت انگیز است که هنوز هم مردمانی را می بینید که در چنین آرامشی زندگی می کنند.

قطارهای شهر هانوی ویتنام

ظاهرا اولین دفعه ها عکس این قطارها در شبکه های اجتماعی پخش شده است و بعد از اینکه مردم دیگر نقاط تصاویر آن را دیده اند، کنجکاو شده اند تا به هانوی سفر کنند و از نزدیک آن را ببینند.

کی می توانیم قطارهای هانوی را ببینیم؟

این قطارها روزی دوبار از میان این منطقه ی قدیمی در هانوی می گذرند، یک بار در ساعت ۳:۳۰ بعدازظهر و قطار بعدی هم در ساعت ۷:۳۰  بعدازظهر. با این حال اگر دوست دارید تا این جاذبه ی دیدنی ولی ترسناک را ببینید پیشنهاد می کنیم که ساعت ۳:۳۰ را که هوا روشن تر است انتخاب کنید، این ساعت همچنین برای عکاسی هم بهتر است.

علاوه بر این بهتر است زودتر به این منطقه بروید تا بتوانید یک نقطه ی امن برای ایستادن پیدا کنید.

قطارهای هانوی

چنین قطارهایی فقط در کشور ویتنام وجود ندارند، بازار مائه کلونگ هم جای مشابه دیگری در کشور تایلند است، جایی که به آن لقب خطرناک ترین بازار دنیا را داده اند. بر خلاف هانوی که مردم در لبه ی خط راه آهن زندگی می کنند، خط راه آهن بازار مائه کلونگ درست در وسط بازار قرار گرفته است. در این بازار هم مشابه قطارهای هانوی، وقتی که قطار از راه می رسد، مغازه دار و افرادی که بساط کرده اند، بساط  سبدهایشان و هر چیز دیگری که بر سر راه قطار هست را برمی دارند. همین که قطار می رود، دوباره بساطشان را پهن می کنند و به همان حالت قبلی ای که بودند برمی گردند، انگار که نه انگار هیچ اتفاقی افتاده است و اصلا قطاری وجود دارد!

منبع: amusingplanet.com

مدرسه ای عجیب اما واقعی درون غاری در چین
زیباترین و باشکوه ترین مساجد روسیه
عجیب ترین دیدنی های دنیا
همه چیز درباره موزه ای با ابهت به نام لوور!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code