بلیط هواپیما

باید از ارواح این قلعه تشکر کرد!

قلعه دال هاوزی (Dalhousie Castle)

کشور اسکاتلند از آن دست جاهایی است که به هر سمت آن که بروید با قلعه ها و دژهای تاریخی زیادی روبرو می شوید. قلعه دال هاوزی از آن دست قلعه هایی است که هم از بعد تاریخی و هم از بعد فرهنگی ارزش زیادی دارد، قلعه ای که معماری قرون وسطایی و مبلمان قیمتی اش هر چشمی را به خود خیره می کند و قلعه ای که سکونتگاه ارواح محسوب می شود! نام این قلعه دال هاوزی است و حالا دیگر به هتلی لوکس تبدیل شده است. با الی گشت باشید:

قلعه دال هاوزی
مطالب مرتبط:
سیاه خانه های اسکاتلند! + تصویر
۸ جاذبه دیدنی در اسکاتلند

قلعه دال هاوزی در کشور اسکاتلند و در منطقه ی میدلوتیان در ۱۳ کیلومتری شهر ادینبورگ واقع شده است. این قلعه در گذشته محل زندگی نجیب زاده های اسکاتلند بوده است  که در گذشته بر قبیله ی رمزی فرانروایی می کرده اند. قلعه دال هاوزی توسط این قبیله ساخته شده است. در مورد دال هاوزی باید گفت که تاریخ ساخت آن به قرن پانزدهم میلادی می رسد اما با گذشت زمان بخش های زیادی از آن دچار آسیب شد و در نتیجه چندین بار بازسازی شده است به طوری که بیشتر آن چیزی که امروز از آن باقی مانده است حاصل مرمت هایی است که در قرن هفدهم انجام شده است.

گفته می شود که این قلعه محبوبیت خود را از آن جا به دست آورده است که محل رفت و آمد ارواحی است که در گذشته در این قلعه جان خود را از دست داده اند و امروز ه هم آن را به تسخیر خود در آورده اند. تا اوایل قرن بیستم هم قلعه دال هاوزی سکونتگاه قبیله رمزی بود تا اینکه کم کم مردم قبیله به جای دیگری نقل مکان کردند اما همچنان مالک آن بودند. در سال ۱۹۷۲ قلعه تغییر کاربری داد و به هتل تبدیل شد.

قلعه دال هاوزی اسکاتلند
داخل قلعه دال هاوزی

سال های زیادی بر این قلعه گذشته است و دال هاوزی تلخی ها و شیرینی ها و مرگ های زیادی را به خود دیده است، افرادی که جانشان را در این قلعه از دست دادند اما ارواح آن ها ظاهرا هیچ وقت قرار نیست تا دال هاوزی را ترک کنند. مشهورترین شبحی که گفته می شد در قلعه دال هاوزی زندگی می کند، شبح فردی به نام سر الکساندر رمزی است که بعد از شکنجه های طولانی مدت در اثر گرسنگی شدید جان خود را از دست داده است. روح سر الکساندر بیشتر در راهروها و زمین های اطراف قلعه پرسه می زند. یکی دیگر از اشباح معروف، لیدی کاترین یا همان بانوی خاکستری است که بیشتر در کنار برج های قلعه دیده شده است. این قلعه امروزه دیگر هتل است اما مهمانانی که دوست دارند تا این نوع از اقامت را تجربه کنند و در آن بمانند باید خودشان را برای صداهای عجیب و غریب و حرکت اجسام آن هم به صورت خود به خودی و ترس های متوالی آماده کنند.

هتل قلعه دال هاوزی

امکانات هتل قلعه دال هاوزی

هتل قلعه دال هاوزی دارای ۲۹ سوییت بسیار مجلل با بهترین و قیمتی ترین وسایل و امکانات است. البته امکان برگزاری مراسم های عروسی با هزینه ی گزاف هم وجود دارد و عروس و داماد می توانند هتل این قلعه را برای مدت معینی اجاره کنند. البته احتمالا ارواح هم بدشان نیاید تا در این مراسم شرکت کنند و بنابراین باید منتظر حضور آن ها هم بود.

چطور از فرودگاه ادینبورگ به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه ادینبورگ به مرکز شهر برویم؟
چرا بن بست های ادینبورگ معروف هستند؟
چرا بن بست های ادینبورگ معروف هستند؟
قلعه صورتی کرایژیوار، الهام بخش داستان های والت دیزنی
قلعه صورتی کرایژیوار، الهام بخش داستان های والت دیزنی
به آیونا جزیره افسانه ای اسکاتلند خوش آمدید
به آیونا جزیره افسانه ای اسکاتلند خوش آمدید