قلعه ای اسرار آمیز که یک نفر به تنهایی آن را ساخته است!

قلعه مرجانی

شهر «هوم استید» در فلوریدا جاذبه ای عجیب و غریب را در خود جای داده است جاذبه ای که از زیبایی و عجیبی چیزی کم از اهرام جیزه و یا استون هنج ندارد. اسم این مکان اسرار آمیز قلعه مرجانی است اما معمولا آن را به نام سازنده اش «ادوارد لیدزکالنین» می شناسند. در سال ۱۹۲۰ بود که این مرد به صورت کاملا پنهانی ساخت این قلعه را شروع کرد و بعد از حدود دو دهه این جاذبه اسرار آمیز را به وجود آورد . «لیدزکالنین» بدون اینکه دیگران بفهمند بلوک های بزرگ مرجانی را به محل ساخت این قلعه برد و با قرار دادن آن ها به روی هم بر جاذبه غلبه کرد! باورنکردنی نیست اما بعضی از تخته سنگ ها حدود ۳۰ تن وزن داشتند! این که چگونه یک نفر به تنهایی توانست این جاذبه منحصربفرد را درست کند چیزی است که همچنان به صورت راز باقی مانده است. اگر می خواهید از این قلعه مرجانی بیشتر بدانید در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

قلعه مرجانی

چه کسی قلعه مرجانی را ساخت؟

مطالب مرتبط:
جزایر رویایی فلوریدا
پنساکولا، شهری با پنج پرچم در فلوریدای امریکا

در نگاه اول، چیزی که برای گردشگران جالب و حیرت آور است و آن ها را به اینجا می کشاند مواد خاصیه که برای ساخت قلعه به کار رفته است. همه چیزهایی که در این قلعه هست مرجانیه اما اگر درباره تاریخچه این محل بیشتر تحقیق کنید با گذشته ای غافلگیرانه روبرو می شوید. دلیل اینکه ساخت این قلعه بیش از ۲۰ سال طول کشید این بود که کل این محوطه فقط توسط یک نفر ساخته شده است! اما اگر بدانید این یک نفر چه کسی بوده بیشتر تعجب می کنید! مردی با حدود ۱۵۰ سانتی متر قد و ۴۵ کیلو وزن! «ادوارد لیدزکالنین» در سال ۱۸۸۷ در لتونی به دنیا آمد و ذاتا مردی مرموز و درون گرا بود. عده ای می گویند او در ۲۶ سالگی قصد ازدواج داشت اما به به دلایلی نامزدی اش به هم خورد برای همین تصمیم گرفت از این شهر برای همیشه برود و راهی نیویورک شود. او در آوریل سال ۱۹۱۲ به نیویورک رسید و از آنجایی که به مدت ۶ ماه نتوانست هیچ کار یا شغلی پیدا کند به سمت شمال غربی اقیانوس آرام رفت. در آن زمان در این محل خیلی از افراد به چوب بری مشغول بودند و او هم مثل دیگران همین شغل را انتخاب کرد. چند سال بعد او مبتلا به بیماری سل شد و تصمیم گرفت که به مناطق گرم فلوریدا برود. در فلوریدا بود که او قطعه ای زمین خرید و به یاد نامزد سابقش شروع به ساخت خانه ای کرد.

قلعه مرجانی کالیفرنیا

پارک مرجانی چگونه ساخته شد؟

عده ای می گویند عشق او به نامزد سابقش انگیزه ای اسرار آمیز را در او به وجود آورد تا این قلعه خارق العاده را خلق کند. او به تنهایی حدود ۱۰۰۰ بلوک مرجانی را استخراج کرد و آن ها را تا این محل آورد. در اینجا این بلوک ها را به شکل های مناسب درآورد و شروع به ساخت دیوارهای خانه جدیدش کرد. شاید باورتان نشود اما وزن هر کدام از این بلوک های سنگی بیش از ۳۰ تن بوده است. بعضی ها می گویند او حداقل تعدادی از این بلوک ها را حدود ۱۶ کیلومتر با کامیون جابجا می کرده اما معلوم نیست که این بلوک های سنگین چگونه به داخل کامیون گذاشته و بارگیری می شدند. او برای ساخت تزئینات و وسایل خانه از ۱۰۰ تن بلوک مرجانی دیگر هم استفاده کرد. یکی از ویژگی های باورنکردنی این پارک ستونی هرمی شکل است که ۲۸ تن وزن دارد و در آن یک بلوک مرجانی مجزای دیگر هم به عنوان درب به کار رفته است. این در حدود ۹ تن وزن دارد اما چنان با مهارت در سر جای خود قرار گرفته که به راحتی فقط با یک انگشت جابجا می شود.

پارک مرجانی

لیدزکالنین چگونه قلعه مرجانی را ساخت؟

درباره ساخت این قلعه داستان های زیادی وجود دارد. عده ای می گویند این مرد اسرار آمیز همه این قلعه را در طول یک شب ساخت تا کسی متوجه کارهای او نشود! آن ها می گویند او برای تکان دادن این بلوک های سنگین کف دستانش را بر روی سنگ می گذاشت و شروع به خواندن می کرد و ناگهان سنگ برروی هوا شناور می شد! حتی اگر این داستان ها واقعی باشند آنقدر خیال انگیز به نظر می رسند که کسی آن ها را باور نمی کند. نظریه متفاوت دیگری هم می گوید او برای ساختن این قلعه از نیروهای پنهان ذهنش استفاده کرده و همه بلوک ها را با ذهنش جابجا کرده است! عده ای هم به سراغ خود این مرد رفتند و از او پرسیدند که چگونه توانسته به تنهایی این خانه را بسازد. تمام چیزی که این مرد در پاسخ سوال آن ها گفت این بود که او از همان روش مصریان باستان برای ساخت اهرام مصر استفاده کرده است. این طور که به نظر می رسد او کاملا از راز ساخت اهرام مصر آگاه بوده و توانسته نیروهای مغناطیسی والکتریکی را تحت کنترل درآورد.

قلعه اسرار آمیز مرجانی

میدان های انرژی؟

آیا واقعا او فردی مرموز بود؟ متاسفانه هیچ کسی تا به حال به پاسخ این سوال نرسیده است چون او تمام رمز و رازهای ساخت این خانه را در سال ۱۹۵۱ با خود به دنیایی دیگر برد. بعضی از مردم نسبت به میدان های انرژی حساس تر هستند دانشمندان با تحقیق در این محل متوجه شدند که در بعضی از قسمت های این قلعه انرژی های خاصی وجود دارد. در ساخت این قلعه از هیچ ملاتی استفاده نشده و همه سنگ ها چنان با تعادل کامل بر روی همدیگر قرار گرفته اند که انگار هیچ نیروی جاذبه ای وجود ندارد که آن ها را از تعادل خارج کند! این محل امروز به یکی از پربازدید ترین جاذبه های گردشگری دنیا تبدیل شده و خیلی از گردشگران آرزوی دیدن آن را دارند.

منبع: historicmysteries.com

تنها معدن الماس جهان که ورود عموم به آن آزاد است!
صدور مجوز جدید از جانب آمریکا جهت مذاکرات هواپیمایی با ایران
کافه ای با فرودگاه اختصاصی!
تاریخچه ساندویچ همبرگر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code