دریاچه ای که در سرمای کشنده پر از قوهای سپید است!

سرمای کشنده این دریاچه و قوهای آن!

سیبری از مناطق شمال روسیه است که همه آن را به زمستان های سرد و طاقت فرسا می شناسند. در این سرزمین دریاچه ای هست که در سرمای زمستان پر از قوهای سفید و زیبا می شود! در حالی که همه جا پر از برف و یخ است و دمای هوا چندین درجه زیر صفر است این قوها سالم و سرحال در حال شنا در این دریاچه هستند! اینکه این دریاچه چه ویژگی ای دارد که قوهای دریاچه حاضر نمی شوند آن را ترک و مهاجرت کنند را در ادامه می فهمید، الی گشت را همراهی کنید.

دریاچه عجیب سیبری
مطالب مرتبط:
ساحل شیشه های رنگی در روسیه!
تجربه ترسناک آسمانخراش نوردی در روسیه

دریاچه Svetloe که در نزدیکی روستای Urozhainoe در سیبری قرار دارد از نظر محلی ها بیشتر به «دریاچه قو» معروف است. اگر در اوج سرمای ماه فوریه (بهمن) به دیدن این دریاچه بروید از دیدن صدها قوی زیبا که در حال شنا در آب این منطقه بینهایت سرد هستند تعجب می کنید. البته مطمئنا وقتی بفهمید این قوها این دریاچه را به عنوان سکونتگاه زمستانی خودشان انتخاب کرده اند متعجب تر می شوید چون قوها معمولا ترجیح می دهند تا در سرمای سخت مناطق شمالی به مناطق جنوبی پرواز کنند تا از سرمای کشنده در امان باشند.

قوهای دریاچه سیبری

با دیدن قوها در دریاچه باور نمی کنید اینجا سیبری، یکی از سردترین نقاط دنیا باشد. به نظرتان این دریاچه چه فرقی با دریاچه های دیگر دارد که قوها دوست دارند در سرمای کشنده سیبری در آن بمانند و شنا کنند؟ مهم نیست هوای اطراف چقدر سرد است این دریاچه ی منحصربفرد هیچوقت یخ نمی زند! چشمه های آب گرم زیادی به این دریاچه می ریزنند برای همین دمای آب، همیشه بالای صفر است و آب آنقدر شفاف است که می توانید به راحتی اعماق آن را ببینید. حتی وقتی که دمای هوای اطراف به منفی ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد دمای آب حدود ۵ تا ۶ درجه است و همین دمای مناسب این آب را تبدیل به محلی مناسب برای زندگی این پرندگان دوست داشتنی کرده است.

دریاچه سیبری

اولین باری که سرو کله قوها در این دریاچه پیدا شد سال ۱۹۶۷ بود، در آن زمان تعداد قوها فقط ۱۵ عدد بود اما از آن زمان تا به حال قوهای این دریاچه به بیش از ۳۵۰ عدد رسیده و همچنان هم بیشتر می شود. این دریاچه بخشی از حفاظتگاه حیات وحش قوها به حساب می آید البته این فقط قوها نیستند که در فصل زمستان در این دریاچه زندگی می کنند بلکه پرندگان و حیوانات دیگری هم با دیدن شرایط مساعد به این دریاچه آمده اند. فقط دو دریاچه در روسیه هستند که در زمستان زیستگاه این قوهای سفید می شوند. یک عکاس ۴۶ ساله که با یک مجله علمی همکاری می کرد در دمای منفی ۲۵ درجه به این دریاچه رفته و این عکس های خیره کننده را از قوهای این دریاچه انداخته است.

دو قوی زیبا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد