۷ لباس سنتی هندی ها

لباس‌های جالب هندی ها

هند کشوری است که تنوع سنتی و فرهنگی غنی ای دارد. فرم صحبت کردن، لباس پوشیدن و غذای بی نظیر مردم این کشور منحصر بفرد و خاص است. در اینجا نگاهی داریم به لباس های سنتی هندی که حالا نه تنها در هند بلکه در سرتاسر دنیا مشهور شده است. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
۴ بازار محلی آگرای هند که زمان در آنها یخ زده است
۶ توصیه مهم به خانم ها در سفر به هند
kurta pyjama

۱- Kurta pyjama: این لباس یک لباس مردانه است که در همه جای هند پوشیده می شود. چه کارناوال باشد و چه یک مراسم باشکوه فرقی ندارد، kurta با pyjama یا churidaar پوشیده می شود. این لباس یک لباس گشاد بلند و یقه ایستاده است که با چند دکمه در بالا تزیین می شود. ۲- Lungi: این لباس سنتی هندی بیشتر در هند جنوبی پوشیده می شود. جنس لونگی از ابریشم یا نخ است و برای گرمای تابستان این کشور گزینه ی خوبی است. در بیشتر جشن های سنتی هند، مردان این کشور را زیاد در لونگی می بینید. ۳- Dhoti: dhoti لباسی است که بیشتر روستایی های کشور هند آن را می پوشند. اگر چه امروزه مردان، dhoti را با sherwani هم در مراسم ازدواج می پوشند . ۴- Sherwani: شروانی لباسی کت مانند و بلند است که توسط مردان هندی پوشیده می شود. شروانی لباس سنتی زیبایی است که معمولا در موقعیت های رسمی و بیشتر در بخش شمالی هند پوشیده می شود. ۵- Chagra choli: chagra یا lehenga choli یک لباس مرسوم در راجستان و گوجارات برای خانم های هندی است. فرم های متفاوتی از این لباس وجود دارد و بیشتر هم در مراسم عروسی از آن استفاده می شود. این لباس را می توان یکی از باشکوه ترین و زیباترین لباس برای خانم ها در سرتاسر هند دانست. ۶- Salwar یا churidar kameez: در لیست مشهورترین و پر اسفاده ترین لباس های رسمی در هند، این لباس معروفیت بیشتری نسبت به بقیه دارد. این لباس یک سارافون بلند تا پایین زانو یا تا قوزک پا است و لباس سنتی مردم ایالت پنجاب، هاریانا و هیماچال پرادش است.

sari

۷- Sari(ساری): بدون شک نام ساری را تابحال بارها در جاهای مختلف شنیده اید و آنقدر معروف است که حتی شنیدن نام آن ما را به یاد هند و داستان هایش می اندازد. این لباس بسیار زیبا تقریبا قدیمی ترین و سنتی ترین لباس پوشیده شده در هند است و آنقدر زیباست که هنوز هم هندی ها مانند گذشته آن را می پوشند. جالب است بدانید امروزه ساری دیگر فقط محدود به هند نیست و این لباس نه تنها در هند بلکه در کشورهای دیگر دنیا هم توسط افراد زیادی پوشیده می شود. مرسوم ترین فرم ساری، ساری ابریشمی، kanjivaram sari و banarasi sari است. استایل پوشیدن این لباس در هر منطقه ای از هند با جای دیگر فرق دارد. بعضی ها آن را با یک pallo (پالو) در جلو و برخی هم آن را با پالو که در پیشت آویزان می شود می پوشند. این لباس به خانم های زنانگی ظریفی می بخشد. ساری تقریبا گران است اما اگر بخواهید به عنوان سوغاتی بخرید، مطمئن باشید یکی از با ارزش ترین سوغاتی هاییست که از کشور هند می توان با خود آورد.

منبع: topyaps.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد