مناطقی بدون وای فای اما پر از جذابیت!

چند روزی در آرامش دور از اینترنت

درست است که اینترنت بخش زیادی از زندگی ما را اشغال کرده و زمان زیادی از هر یک ما روزانه به چک کردن ایمیل ها، سرچ در اینترنت و وب گردی سپری می شود. حال ما به شما پیشنهادی داریم! اگر از این حجم اطلاعات و ابزار آنلاین خسته شده اید و در نظر دارید چند روزی را به دور از این دنیای آنلاین دست و پاگیر رها کنید، ما شما را با خود به نقاطی از دنیا می بریم که چند روزی را در آرامش محض سپری کنید. با الی گشت همراه باشید تا این مناطق را مرور کنیم.

مطالب مرتبط:
پیاده روی لذت بخش در جزایر زیبای جهان
تفریح و آرامش در زیباتین نقاط دنیا

بیابان کالاهاری

کالاهاری (Kalahari Desert) بیابانی نیمه خشک است که در جنوب قاره‌ آفریقا واقع شده است. این بیابان حیات وحش متنوعی دارد و از شیر درنده، کفتار و شغال گرفته تا انواع حیوانات بی‌آزار چون آهوی آفریقایی در این منطقه زندگی می‌کنند. بیابانی بی‌انتها با شن‌هایی به رنگ قهوه‌ای مایل به سرخ، چشم هر بیننده‌ای را به تماشای یک زیبایی بی‌انتها دعوت می‌کند. البته هرازگاهی درختان کاکتوس و اقاقیا نیز در این منطقه دیده می شوند اما آنچه که در این بیابان هرگز به چشم نخواهد آمد، سیگنال‌ های ‌Wi-Fi است. با در نظر گرفتن این حقیقت که این مکان، دارای طبیعتی بکر و دست نخورده است و تنها زیستگاه بومیان منطقه می باشد، این مساله را می پذیرید که وسایل ارتباط جمعی هیچ پیشرفتی در این منطقه نداشته باشد. به خصوص زمانی که طبیعت ‌گردان در کمپ‌ های مناطق حفاظت شده‌ حیات وحش اقامت دارند هیچ امکان ارتباطی نخواهند داشت. ولی در عوض با طبیعتی روبرو هستند که در هیچ جای دیگری از جهان نظیر‌ش را نخواهند دید.

kalahari

پارک ملی یلو استون

پارک ملی یلو استون (Yellow Stone) واقع در در آمریکا، یک شگفتی زمین شناختی است که دارای آبفشان‌ های طبیعی، تنوعی گسترده از گونه‌ های گیاهی و جانوری بوده و طبیعت‌ گردان بسیاری را به خود جذب ‌می‌کند. در این منطقه هیچ خبری از Wi-Fi نیست و هتل‌ های این منطقه نیز معمولا خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهند. این پارک ملی بزرگ مکان مناسبی برای پیاده روی، دوچرخه سواری، چادر زدن و ماهیگیری مکان می باشد. چشمه‌های آب گرم این منطقه یکی دیگر از جاذبه های طبیعی این پارک محسوب می شود.

Yellow Stone

دهکده یاکوتات

یاکوتات (Yakutat) دهکده‌ای واقع در آمریکای شمالی و در ایالت آلاسکا می باشد. چشم ‌اندازهای فوق العاده ای از خلیج آلاسکا از دارایی های اصلی این دهکده است. این دهکده در واقع یک دهکده‌ توریستی–تفریحی است اما امکان دسترسی به اینترنت در آن وجود ندارد. این دهکده در امتداد گذرگاه آبی inside passage قرار دارد که کشتی‌های بسیاری از این گذرگاه عبور می‌کنند. به دلیل جمعیت بومی و محلی این منطقه، سفر به این دهکده‌ یک تجربه‌ی فرهنگی نیز خواهد بود و مسافران می‌توانند با سنت‌های خاص این منطقه آشنا شوند. ولی در عوض باید برای مدت کوتاهی از اینترنت و رسانه ‌های اجتماعی خداحافظی کنند.

Yakutat

دریاچه‌ پانگونگ تسو

شهر لاداخ (Ladakh) در هند یک مقصد گردشگری مهم در این کشور به حساب می آید و دریاچه زلال و آبی پانگونگ تسو (Pangong Tso) از جاذبه ‌های توریستی این شهر می باشد. این دریاچه‌ زیبا و افسون کننده فرصتی به وجود می آورد تا مسافران از چادر زدن و گشت و گذار در کنار دریاچه خاطراتی فراموش نشدنی داشته باشند. اما مساله این است که در این منطقه‌ بکر، دسترسی به اینترنت و حتی تلفن همراه غیرممکن است. چه کسی روی کره‌ زمین وقتی طبیعت و چشم‌اندازهای زیبای‌ باشکوهش را پیش رویش می بیند، به فکر چک کردن شبکه‌های اجتماعی اش می افتد؟

Pangong Tso

بیابان صاحارا

بیابان صاحارا (Sahara)بزرگترین بیابان دنیا است که تقریبا تمام مناطق شمال آفریقا از لیبی، مراکش تا موریتانی، نیجر، الجزایر، مصر و حتی قسمت ‌هایی از چاد، تونس، سودان و مالی را نیز در بر می گیرد. نام دیگر این بیابان، صحرای بزرگ آفریقا است. این بیابان بزرگترین صحرای گرم جهان بوده که حدود ۹ میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد. تپه‌های شنی بی پایان و سراب تنها چیزی است که در این صحرا دیده می‌شود. هیچ پوشش گیاهی در این منطقه وجود ندارد. درجه حرارت این منطقه در ساعات روز و در سایه به ۶۰ درجه سانتی‌گراد و هنگام شب به زیر صفر می‌رسد. اکثر این مناطق خالی از سکنه هستند. مشخص است که در این بیابان خشک و برهوت، خبری از اینترنت و سیگنال‌های تلفن همراه نخواهد بود.

Sahara
پوکت صاحب بزرگترین چرخ و فلک جهان خواهد شد
پوکت صاحب بزرگترین چرخ و فلک جهان خواهد شد
آشنایی با نیس، یکی از جذاب ترین شهرهای فرانسه
آشنایی با نیس، یکی از جذاب ترین شهرهای فرانسه
جاذبه هایی که باید در اولین سفرتان به کپنهاگ ببینید
جاذبه هایی که باید در اولین سفرتان به کپنهاگ ببینید
کهتویه و دنیای ساده مردمانش
کهتویه و دنیای ساده مردمانش

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code