تفریح و آرامشی بی نظیر در زیباترین نقاط جهان

 لذت بودن در زیباترین نقاط جهان

زمانی که به گشت و گذار در یک منطقه زیبا مشغول می شوید، با خود به این نتیجه می رسید که گویا خدا با حوصله تمام به خلق این نقطه از جهان هستی دست زده است و همه چیز را با هماهنگی عجیب و خیره کننده ای در کنار هم قرار داده است. یکی از این خلقت های طبیعی، جزایر زیبای توریستی در جهان است. برای اینکه زیبایی های بیشتری از این مناطق خدادای بشناسید، خواندن این مطلب را از دست ندهید. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۵ مورد از عجیب ترین نقاط گردشگری دنیا
خلوت ترین نقاط گردشگری جهان کدامند؟

حس تنهایی همراه با هنرهای ماقبل تاریخ، «لوانتزو»، ایتالیا

جزایر «اگادی» که در شمال غربی سیسیل واقع شده اند، کمتر از جزایر «آیپولین» شناخته شده اند و هنوز محل زندگی ماهیگیران سنتی این منطقه هستند. لوانتزو که با هیدروفویل (قایق اسکی) ۱۰ دقیقه تا «فاویگنانا» فاصله دارد، برای کسانی که به دنبال آرامش و سکوت بوده و می خواهند خودشان را در میان طبیعت وحشی و خوش بوی اینجا رها کنند، ایده ال است. در اینجا تنها یک روستا وجود دارد که همان روستای جذاب «کالا دوگانا» می باشد. همچنین سواحل سنگی با آب فوق العاده زلال و شفاف، از جمله دیدنی های دیگر این منطقه به شمار می رود. یکی دیگر از جاذبه های این جزیره، غار «لا گروتا دل گنووز» است که در سال ۱۹۴۹ کشف شد که دارای سنگ نبشته هایی با قدمت ۱۲۰۰۰ سال می باشد. این غار با پای پیاده، و اتوموبیل قابل دسترسی است.

لوانتزو

«پورکرولس» فرانسه

چسبیده به ساحل «پراونس»، جزیره پورکرولس واقع شده که مناسب برای افرادی است که قصد گردشگری و پیاده روی دارند. در این منطقه، استفاده از خودرو ممنوع است، ولی از طریق گذرگاه های پرشیب جنوبی آن که از کنار چشمه های آب گرم دنج و دورافتاده عبور میکنند، می توان به جاهای مختلف آن سفر کرد. قایق های تفریحی مختلفی از «ایرس» (با صرف ۱۹ یورو برای برگشت، و طول مدت سفر ۱۵ دقیقه) و «تولون» به این جزیره گردش می کنند.

پورکرولس

گردش یک روزه در «فورمنترا»، اسپانیا

در «ایبیزا» سوار قایق تفریحی شده و به سمت این جزیره ی صاف و یکنواخت حرکت کنید. این سفر حدود ۱ ساعت به طول می انجامد و البته شرکت های مختلفی، قایق های تفریحی برای آن ارائه می دهند (برای مثال، می توانید از «آکواباس» استفاده کنید که هزینه رفت و برگشت آن ۱۹ یورو است). هنگام ورود به بندر، می توانید، دوچرخه کرایه کرده و یا با ارائه گواهی نامه خود، از موتورگازی استفاده نمایید. سپس در نواحی صاف پوشیده از نمک حرکت کرده و برای صرف ناهار به «تیبورون» که دقیقا روی ساحل قرار دارد، بروید. سری به آب های زلال آنجا بزنید و به صورت رایگان، از سرویس fish-pedicure بهره مند شوید. در این حالت، ماهی های کوچک موجود در آب، سلول های مرده پوست شما را جدا می کنند و باعث شادابی و طراوت پوست شما می شوند. پس از این، می توانید اندکی روی ساحل استراحت کرده و سپس دوباره سوار دوچرخه شده و مسیر یک مایلی که آمده اید را به سوی قایق تفریحی بازگردید. قایق در حوالی عصر به سمت ایبیزا حرکت می کند که به این معنی است که می توانید در طول مسیر بازگشت، از منظره ی زیبای غروب هم لذت ببرید. برای یک گردش یک روزه، این فوق العاده است.

فورمنترا
دریاچه های لاجوردی در دل صحرا، پدیده ای عجیب در برزیل
دریاچه های لاجوردی در دل صحرا، پدیده ای عجیب در برزیل
آبی ترین مسجد دنیا
آبی ترین مسجد دنیا
مادایا پرداش قلب هندوستان بزرگ
مادایا پرداش قلب هندوستان بزرگ
«سیدی بو سعید»، شهری در تونس که الهام بخش نویسندگان است
«سیدی بو سعید»، شهری در تونس که الهام بخش نویسندگان است

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code