لذت سفر به ایتالیا در این غذاهای خوش طعم

چند غذای ایتالیایی که باید امتحان کنید

خوش طعم، اصیل و تازه. این ها ویژگی غذاهای ایتالیایی است و یکی از لذت بخش ترین بخش های سفر به ایتالیا هم غذا خوردن است. غذا برای مردم این کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ایتالیا به اندازه ای غذاهای متنوع و خوشمزه دارد که اصلا نمی توان گفت کدام غذا از دیگری خوشمزه تر است و این موضوع مطمئنا یک موضوع سلیقه ای است. در این فهرست از الی گشت سعی شده تا ۷ تا از بهترین غذاهای ایتالیایی به شما معرفی شود. البته که این فهرست سلیقه ای است بنابراین اگر با آن اختلاف نظر داشته باشید، طبیعی است:

مطالب مرتبط:
۹ مقصد گردشگری پر طرفدار در ایتالیا
راز کودک مومیایی شده ایتالیا

پیتزا ناپلتانا: یکی از سنتی ترین غذاهای ایتالیایی، پیتزا ناپلتانا است که از نان تخت با گوجه، پنیر موتزارلا و روغن زیتون در روی آن درست می شود. البته درست است که شاید پخت آن ساده به نظر برسد اما واقعا خیلی بیشتر از یک پیتزا با چند مواد ساده، نیاز به دقت دارد و درست کردن آن یک هنر است! سادگی و تازه بودن مواد در این پیتزا، آن را به یک غذای مناسب و کامل و با کیفیت تبدیل می کند.

پیتزا ناپلتانا | بهترین غذاهای ایتالیایی
لازانیا: لازانیا یکی از با سابقه ترین غذاهای ایتالیایی است که به دلیل خوش طعم بودنش به سرعت راه خودش را به فرهنگ غذایی ایران هم باز کرد. یک غذای سنتی و راحت با کمی ریزه کاری، که از لایه های مختلف ورقه های پاستا، گوشت و مخلفات، سس و پنیر درست می شود.

لازانیا | بهترین غذاهای ایتالیایی
بستنی: درست است که بستنی در ایتالیا اختراع نشد است اما مطمئنا ایتالیایی ها خیلی حرفه ای آن را درست می کنند. هنوز مشخص نیست چه کسی برای اولین بار این دسر یخی خوشمزه را در ایتالیا درست کرد اما تاریخچه ای رنسانسی دارد. امروزه بیشتر از ۳۰۰۰ نوع بستنی در ایتالیا وجود دارد که بهترین آنها را می توان در رم، فلورانس و بولوگنا پیدا کرد. دانستن این مقدار تنوع کافی است که بدانید داریم درباره یکی از مهدهای بستنی دنیا صحبت می کنیم!

بستنی | بهترین غذاهای ایتالیایی
پانزانلا: پانزانلا نام سالادی خوشمزه از منطقه ی توسکانی ایتالیا است که از نان و گوجه فرنگی تشکیل شده است و زمان سرو آن بیشتر در فصل تابستان است.


اسپاگتی آلا کاربونارا: افرادی که اسپاگتی کاربونارا را امتحان کرده باشند ممکن است بگویند این غذا خیلی شاخص نیست. درست است که شاید خیلی قدیمی یا خاص ترین اسپاگتی نباشد اما واقعا طعم خوبی دارد. اسپاگتی کاربونارا از گوشت خوک، پنیر، فلفل سیاه و رومانو درست می شود. اسپاگتی آلا کاربونارا مخصوص شهر رم است.


کاپونتا: اگر فقط یک فرصت در زندگی تان داشته باشید که به شهر سیسیل سفر کنید و در آن جا هم، فقط فرصت امتحان کردن ۱ غذا را داشته باشید، مطمئنا باید کاپونتا باشد! نقش اصلی این غذا را بادمجان بازی می کند و ترکیب آن با پیاز، کرفس و چند نوع سبزیجات دیگر به همراه سس ترش و شیرین، مزه ی باورنکردنی ای به آن می دهد.

کاپونتا | بهترین غذاهای ایتالیایی
براتا: اگر پنیر دوست باشید و از میان پنیرها به موتزارلا علاقه داشته باشید، براتا برایتان دوست داشتنی خواهد بود. این غذای خوشمزه با پنیر موتزارلا و خامه ی تازه درست می شود و در کنار انواع پاستاها و ساندویچ ها سرو می شود.

براتا
منبع: travelaway

کانال بزرگ ونیز، جایی برای غرق شدن در زیبایی
کانال بزرگ ونیز، جایی برای غرق شدن در زیبایی
۷ جاذبه ناشناخته رم
۷ جاذبه ناشناخته رم
معرفی هتل ۵ ستاره هتل کاوالیری در رم
معرفی هتل ۵ ستاره هتل کاوالیری در رم
معماری تحسین برانگیز پنجمین کلیسا بزرگ جهان را تماشا کنید
معماری تحسین برانگیز پنجمین کلیسا بزرگ جهان را تماشا کنید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code