آتش آبی در جزایر اندونزی

لذت صعود به کوه آتشفشانی لین  Ijen

یکی از جزیره های کشور اندونزی جزیره جاوه است که جاکارتا پایتخت اندونزی در آن قرار دارد. مجموعه آتشفشانی لین در شرق جاوه در اندونزی مجموعه ای از آتشفشانهای کامپوزیتی است. در این جزیره حیات وحش و جاذبه های دیدنی زیادی وجود دارد. لذت صعود به کوه آتشفشانی لین بسیار هیجان انگیز است. کوه لین بدلیل پدیده شعله آبی رنگی که از این کوه خارج می شود و منظره زیبایی که بوجود می آورد به عنوان یک جاذبه توریستی به طور فزاینده باعث جذب گردشگران شده و مورد توجه توریست ها و کسانی که به جاذبه های طبیعی علاقه دارند قرار گرفته است. شعله های آبی فیروزه ای کوه لین یک پدیده طبیعی است که فقط در این نقطه به علت احتراق گازهای سولفوریک دیده می شود. کوه لین یک آتشفشان فعال است اما در واقع گدازه ای ندارد که از آن جاری شود. Ijen  آتشفشان آرام اما فعال در میان چشم انداز های خیره کننده ای از مخروط های آتشفشانی و دریاچه گوگرد فیروزه ای رنگ زیبا قرار گرفته است. در طبیعتگردی امروز برای لحظاتی لذت صعود به کوه آتشفشانی لین  Ijen را با الی گشت تجربه کنید.

لذت صعود به کوه آتشفشانی لین Ijen

درباره کوه آتشفشانی لین  Ijen

مطالب مرتبط:
فعال شدن آتشفشان آگونگ بر صنعت تورسیم اندونزی تاثیر می گذارد
راهنمای سفارت اندونزی و اخذ ویزای این کشور

در این منطقه دریاچه ای وجود دارد که این دریاچه به عنوان بزرگترین دریاچه ای اسیدی جهان شناخته شده است. این دریاچه منبعی برای آب رودخانه ای است در این نقطه در جریان است و در نتیجه آب رودخانه از نظر ترکیبات موجود بسیار غنی است که شامل ترکیبات اسیدی و فلز است و تاثیر قابل توجهی بر روی اکوسیستم این نقطه و پیرامون آن دارد.

در سال ۲۰۰۸ جورج کوورونز یکی از کاوشگران یک قایق پلاستیکی کوچک را بر روی دریاچه اسید قرار داد تا میزان اسیدیته آن را اندازه گیری کند. در بررسی جورج کوورونز، در آب لبه های دریاچه اسید سولفوریک موجود در آب  ۰٫۵ و در وسط دریاچه ۰٫۱۳ اندازه گیری و نشان داده شد. در لذت صعود به کوه آتشفشانی لین  Ijen از ویژگی های این کوه می گوییم.

آتشفشان لین

این دریاچه ۱ کیلومتری در دهانه ی کوه لین پر از اسید سولفوریک و بزرگترین دریاچه اسیدی روی زمین است که به رنگ درخشان فیروزه ای روشن است همه چیزهای لازم برای نشان دادن این کوه به عنوان یکی از زیبا ترین آتشفشان جهان، در این نقطه وجود دارد و همین موضوع باعث شده از هر گوشه جهان برای دیدن این کوه به اینجا سفر کنند. دریاچه محل کار معدنکاری است که سبدهای حاوی گوگرد را بر دوش حمل می کنند.

آن ها بدون هیچ تجهیزاتی و با دست گوگردها را در سبد می گذارند و جابه جا می کنند کاری که هم بسیار سنگین و پر خطر است. شرایط خطرناک و ناهمواری برای معدنچیانی که در این منطقه کار می کنند وجود دارد، دود سمی و بخارها ناشی از گازهایی که از دریاچه متصاعد می شود و در فضای این ناحیه وجود دارد و همچنین کمبود تجهیزات حفاظتی کارگران را با خطرات جدی مواجه کرده است. شعله های آتش ممکن است تا شعاع پنج متر بالا برود بعضی از گازها به مایع متابولیزه می شود و همچنان در حال سوختن است. این بزرگترین منطقه شعله آبی در جهان است و مردم محلی آن را آتش آبی نام گذاری کرده اند.

گوگرد

دریچه فعال در لبه دریاچه منبع عنصر گوگرد است و برای عملیات استخراج معادن بکار می رود. برای حفاظت و دوری از گازهای آتشفشانی شبکه ای از لوله های سرامیکی در آنجا در نظر گرفته شده که این گازها بوسیله لوله ها هدایت می شود و منجر به تراکم گوگرد مذاب می شود. گوگرد در موقع رسیدن به رنگ قرمز سیر تبدیل می شود و به آهستگی از انتهای این لوله ها و استخرها بر روی زمین فرو می ریزد و به آرامی سرد می شود.

معدنچیان مواد سرد شده را که به شکل قطعات بزرگی در می آید در سبد ها حمل کنند. باری که معدنچیان حمل می کنند از ۷۵ کیلوگرم تا ۹۰ کیلوگرم است و مسیری ۳ کیلومتری با شیب ۴۵ تا ۶۰ درجه را طی می کنند تا به پایین کوه برسند و سبدها را خالی کنند. کارگران دو بار در روز این کار را انجام می دهند. در لذت صعود به کوه آتشفشانی لین  Ijen از دیگر ویژگی های این کوه می گوییم.

فوران های این کوه عمدتا حاوی گاز متان و گازهای دیگر است که خطرات زیادی به دنبال دارد چون این فوران ها بصورت طبیعی قابل پیش بینی نیستند. با این همه دهانه کوه لین که با آب فیروزه ای رنگ بسیار اسیدی پر شده است زیبا و دیدنی و منحصر به فرد است و این کوه زیبایی دراماتیک دارد که در هنگام شب شعله های آبی تا طلوع آفتاب جلوه ای بی نظیر دارند.

گردشگری در آتشفشان لین

مسیر دسترسی برای صعود به کوه آتشفشانی لین 

برای اینکه لذت صعود به کوه آتشفشانی لین را تجربه کنید باید با هواپیما به جزیره جاوه در کشور اندونزی سفر کنید و از جزیره جاوه با ون یا اتومبیل به سمت کوه آتشفشانی لین حرکت کنید. بسته به تعداد افرادی که در یک تور یا گروه گردشگری قرار دارند وسیله حمل و نقل وجود دارد و گردشگران می توانند به راحتی به این نقطه سفر کنند. در لذت صعود به کوه آتشفشانی لین Ijen  چند نکته ایمنی را رعایت کنید.

نقشه صعود به کوه آتشفشانی لین Ijen

نکات ایمنی برای صعود به کوه آتشفشانی لین

 • قبل از پیاده روی، تمام جواهرات را در هتل یا محل اقامت خود بگذارید چون قرار گرفتن جواهرات در معرض گوگرد باعث ایجاد تغییرات روی طلا و جواهرات می شود.
 • چشم هایتان را هرگز لمس نکنید و اگر خواستید این کار را بکنید حتما قبل از این کار دستتان را با آب بشویید.
 • انتقال توسط ون صورت می گیرد و گردشگران به راحتی می توانند به این منطقه برسند. بنابراین به تنهایی به نقاط مختلف این منطقه نروید.
 • لباس هایی که کاملا بدن شما را بپوشاند مثل لباس هایی که در زمستان می پوشید با خود بردارید.
 • لباس اضافی برای تعویض تا زمانی که پیاده روی را تمام کنید.
 • اگر لنز دارید مراقب باشید چون گوگرد برای چشمهایی که لنز دارند بسیار مضر و خطرناک است.
مسیر پیاده روی آتشفشان لین

وسایل مورد نیاز برای صعود به کوه آتشفشانی لین  Ijen

 • برای اینکه لذت صعود به کوه آتشفشانی لین  Ijen را تجربه کنید حتما وسایل زیر را همراه خود داشته باشید.
 • ماسک های گاز و ماسک های معمولی.
 • دستکش.
 •  کیسه خواب.
 •  کفش های پیاده روی راحت.
 • ماسک برای محافظت.
 • یک ماسک گاز در برابر محافظت از ابرهای گوگردی سمی.
 •  مشعل دست یا چراغ هایی که با باتری روشن می شوند.
 • باتری های اضافی.
 • از یک چراغ یا مشعل دست استفاده کنید و باتری های اضافی را با خود بردارید.
 •   یک کوله پشتی سبک.
 • راهنما.

منبع: indonesia.tripcanvas.co

roadaffair.com

walkingenglishman.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد