بلیط هواپیما

لهستانی ها درباره ما چه می گویند؟ (بخش سوم)

ایران

نظر لهستانی ها درباره ایرانی ها

در مطلب دو شماره پیش از ورود یک گردشگر لهستانی به ایران صحبت کردیم که او پس از سفر به ایران، اطلاعات جالب و متفاوتی از تجربه سفرش به ایران نوشته بود که به آن اشاره کردیم و در این مطلب به نکات جالب دیگری که این گردشگر درباره ایران و ایرانی نوشته بود، می پردازیم.  با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
لهستانی ها درباره ما چه می گویند؟ (بخش اول)
لهستانی ها درباره ما چه می گویند؟ (بخش دوم)
گردشگری در ایران

ایران شماره یکِ عمل بینی در دنیا!!

این گردشگر لهستانی در مورد جراحی پلاستیک بینی در دخترای ایرانی می گوید: «به صورت خیلی خنده داری متوجه سیل عمل های بینی در ایرانیان شدم. در یکی از سفرهایم در این کشور، پسر جوانی را دیدم که چسبی بر روی بینی اش بود.  فکر کردم حادثه ای برایش اتفاق افتاده است. فردای آن روز دوباره پسر دیگری دیدم با بینی بسته شده. پیش خود گفتم چقدر در ایران پسرها دعوا می کنند! اما وقتی در سایر شهرها هم با این صحنه مواجه شدم و دختران زیادی را با چسب روی بینی دیدم تازه فهمیدم ماجرا از چه قرار است! عمل بینی در ایرانیان به یک وسواس تبدیل شده و حتی دختری می گفت که چسب های عمل را مدتی طولانی روی بینی نگه می داریم تا همه متوجه عمل بینی مان بشوند!!! آنها فکر می کردند من هم بینی ام را عمل کرده ام اما برایشان توضیح دادم که بینی من عمل نشده است.»

حجاب

Marysia در مورد حجاب در ایران می گوید: «حجاب در ایران اجباری است و حتی اگر شما یک توریست باشید باید حجاب را همانند ایرانی ها رعایت کنید. من از لباس و روسری های رنگی و زیبا استفاده می کردم و هیچ کس با این کار مشکلی نداشت. زنان ایرانی بسیار شیک پوش بوده و از مانتوها و روسری های زیبا و رنگارنگ استفاده می کردند. من به عنوان یک گردشگر مشکلی با حجاب نداشتم.»

مردم ایران بیش از حد خوب و مهربان هستند

Marysia درباره رفتار و برخورد مهربانانه ایرانیان می گوید: «این موضوع را من بارها بیان می کنم که ایرانی ها مردمان بسیار خوبی هستند. مردم در ایران بسیار مهربان، مهمان نواز و کمک حال گردشگران هستند. بیش از آن چه که فکرش را کنید. در فرهنگ ایرانیان، مهمان را «دوست خدا» (حبیت خدا) می دانند.» من سفرهای زیادی به کشورهای مختلف داشتم و خودم را به خاطر آشنایی با مردم کشورهای مختلف دنیا، بسیار خوش شانس می دانم. اما در این میان ایرانی ها من را شگفت زده کردند. می دانستم که ایرانی مهمان نواز هستند اما فکر نمی کردم از عمانی ها مهربان تر و مهمان نوازتر باشند! اما دیدم چرا، ایرانی ها مهمان نواز ترین افرادی هستند که تا کنون دیده ام.»

جاذبه های روستای کهتویه(بخش اول)
جاذبه های روستای کهتویه(بخش اول)
معرفی فرودگاه بین المللی اهواز
معرفی فرودگاه بین المللی اهواز
روستای بیابانک
روستای بیابانک
ایران و چین در حوزه ی گردشگری، تفاهم همکاری امضاء کردند
ایران و چین در حوزه ی گردشگری، تفاهم همکاری امضاء کردند