ماجراجوترین مادرهای دنیا

با مادرهای ماجراجوی دنیا آشنا شوید

همیشه وقتی اسم ورزش و کسب مقام های قهرمانی در رشته های ورزشی خاص به گوشمان می خورد، ذهنمان سمت مردان و زنان جوان یا حتی میانسالی می افتد که در زندگی هیچ علاقه ای به جز ورزش نداشته اند و همه ی زندگیشان را برای آن گذاشته اند. اما این تصور درستی نیست چرا که در فهرستی که الی گشت آماده کرده می بینید که مادران بخش بزرگی از ماجراجویی های دنیا را در دست گرفته اند. خانم هایی که در ادامه ی این فهرست می بینید، زنان موفقی هستند که همه مادرند و توانسته اند به موفقیت های بی نظیری از فتح قله ی اورست تا سنگنوردی در کوهستان های صخره ای برسند. همراه ما باشید:

مطالب مرتبط:
چگونه برای ماجراجویی های خود پول پس انداز کنید؟
این ماجراجویی ها را امتحان کنید!

۱- هیلاری اونیل، اسکی باز حرفه ای
هیلاری اونیل، خانمی است که سابقا ورزشکار حرفه ای بوده است و شروع زندگی متاهلی و به دنیا آوردن فرزندش هیچگاه او را از ورزش حرفه ای دور نکرد. این خانم علاوه بر اینکه یک مادر نمونه است، یک ورزشکار حرفه ای هم هست و تنها زنی در جهان است که توانسته در یک روز، ۸۰۰۰ متر از قله ی اورست بالا برود.

هیلاری | ماجراجویی در سفر
۲- ، یخ نورد و سنگ نورد
این خانم با وجود به دنیا آوردن پسری در سال ۲۰۰۰، توانست برنده ی مسابقات جام جهانی یخ نوردی از سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۶ باشد.

آینس پاپرت | ماجراجویی
۳- کارولین جرج، کوهنورد و اسکی باز
خانم کارولین جرج، مدرک IFMGA/UIAGM که به راهنمایان ماهر کوهنوردی داده می شود را دارد. باید بدانید تعداد بسیار کمی خانم در دنیا وجود دارند که دارای این مدرک معتبر هستند. این خانم در فصل زمستان، از کوه صعب العبور نورث فیث ایگر بالا رفته است و زمانی که در کوه آلپ به عنوان راهنما فعالیت می کرد، باردار بود! این مادر ماجراجو، ۱۰ روز بعد از تولد دخترش، دوباره فعالیت های ورزشی را شروع کرد و سراغ تورهای اسکی مسیرهای کوهستانی رفت.

کارولین جرج | ماجراجویی
۴- جاسیندا هانتر، کوهنورد
جاسیندا هانتر، زنی کوهنورد و مادر ۴ بچه است. شغل اصلی این خانم، پرستاری است اما در کنار آن کوهنوردی را به طور حرفه ای دنبال می کند طوری که در سنگ نوردی توانسته به مرحله ی V11 که یکی از بالاترین مراحل در این رشته نه چندان آسان ورزشی است برسد. حالا فرزندان او می توانند به داشتن چنین مادری افتخار کنند…

جاسیندا هانتر | ماجراجویی
۵- دایان ون درن، دونده
این خانم که مادر است، دچار حملات صرع وحشتناکی می شد تا جایی که یک عمل برداشتن عضو انجام داد. این عمل باعث پدیده ای به نام تداخل توانایی گذشت زمان در او شد، اما مانع تلاش او نشد و او را به یک دونده ی عالی تبدیل کرد. این خانم تا حالا توانسته ۲ مسابقه ی بزرگ دوندگی را ببرد.

دایان ون درن | ماجراجویی
۶- کیت دس لاوریرز، اسکی باز
ایشان اولین خانمی در جهان است که توانسته از بالای کوه اورست اسکی کند. در سال ۲۰۱۳، از بالای کوه گراند تتون به تنهایی اسکی کرد. جدای از این ها، رکورد جالبی که این خانم زده است، صعود به این کوه و اسکی از بالای آن فقط در مدت ۲۴ ساعت است. به گفته ی او، این زمان بین روز ۴ شنبه بود که به فرزند خود فوتبال یاد داد و بعدازظهر پنجشنبه که او را از مدرسه آورد!

 

مصاحبه با فردی ۲۷ ساله، که به ۹۷ کشور دنیا سفر کرده!
ماجراجویی و طبیعت گردی از روستای آهار تا آبشار شکراب
هیجان انگیز ترین سرسره های آبی دنیا در کجا قرار دارند؟
ماجراجویی در جنگل های آمازون

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code