بلیط هواپیما

ماجراجوها، با خواندن این مطلب از خود بی خود می شوند!

انگار که اسم ماجراجویی با آدرنالین گره خورده است چون همینکه اسم آن می رسد، یکی چیز در ذهنمان تداعی می شود: آدرنالین! افرادی هستند که در زندگی مسیر مستقیم را دنبال می کنند و ترجیح می دهند زندگی صاف و بدون ریسک و آرامتری داشته باشند اما برای بعضی از افراد انگار هر چقدر هم که ترشح شود باز هم کم است. در اینجا می خواهیم چند مقصد برتر ماجراجویی را برای سفر به شما معرفی کنیم پس تا آخر با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
۱۵ حقیقت جالب از آفریقای جنوبی
جالبترین سلفی ها در سفر

سریلانکا

سریلانکا

سریلانکا بعد از جنگ داخلی که در آن گذشت، کم‌ کم دارد به یک مقصد بسیار محبوب در گردشگری ماجراجویانه تبدیل می‌شود. غیر از فرهنگ غنی این کشور که می‌تواند گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند، از نظر طبیعی هم سریلانکا میزبان گردشگران عاشق طبیعت و ماجراجویی است. بهترین مکان برای تماشای نهنگ‌ ها اینجا است. سافاری‌ های زیادی در کشور برای انتخاب و تجربه وجود دارد که می‌توانید با آن‌ ها به دیدن فیل‌ها بروید، کاشت چای را از نزدیک ببینید، از جشنواره های مذهبی و فرهنگی دیدن کنید و کارهای دیگری که شما را سر شوق می‌آورد، انجام دهید.

نامیبیا

نامیبیا می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای طبیعت‌دوستان باشد. اینجا هم می‌توان طبیعت وحشی را دید و هم ماجراجویی‌ های طبیعی بسیاری را امتحان کرد. اگر اهل پیاده‌روی باشید، می‌توانید روی بلندترین تپه‌ های شنی دنیا راه بروید یا اینکه دوچرخه‌تان را بردارید، به کوهستان بروید و دوچرخه‌ سواری کوهستان را امتحان کنید. اگر هم عاشق حیوانات باشید، می‌ توانید سری به فیل‌ ها، شیرها و کرگدن‌ ها بزنید و زندگی آن‌ ها را از نزدیک ببینید.

پاپوآ گینه‌ی نو

پاپوآ ترکیبی از فرهنگ شگفت‌آور برای دیدن و فعالیت‌های ماجراجویانه برای انجام دادن است. اینجا خانه‌ی چندین آتشفشان فعال بوده و جالب است بدانید که مردم ساکن آن به ۷۰۰ زبان مختلف صحبت می‌کنند. اینجا می‌توانید با بومی‌ها اوقات خود را بگذرانید و هنرهای سنتی مثل حصیربافی، تتوی قبیله‌ای و جشن مومو را از نزدیک ببینید.

بومی های گینه نو

طبیعت پاپوآ گینه نو

هند

هند سرزمین غنای فرهنگی، آداب و رسوم و تمدن است و بخش شمال شرقی آن هم به واسطه‌ ی طبیعت زیبایی که دارد، مقصد گردشگران اهل ماجراجویی است. از بیابان‌های خشک گرفته تا حیات وحش غنی، از صومعه‌ های لاداخ تا تپه‌ های سرسبز نگالند، هر چیزی که بخواهید در این سرزمین پیدا می‌ شود. هند جز بهترین مقاصد گردشگری برای ماجراجویی‌ های هیجان‌ انگیز در دل طبیعت است.

هندسوئیس و ایتالیا

برای تمام عاشقان ارتفاعات زیاد، باید بگوییم که ایتالیا و سوئیس بهشت آن‌ ها خواهد بود. دوست‌ داران ارتفاع می‌ توانند در این دو کشور مکان‌ های بسیار مناسبی را برای کوه‌ پیمایی و دوچرخه‌ سواری کوهستان بیابند و از مناظر زیبای در مرز این دو کشور نهایت استفاده را ببرند. این‌ جا می‌ توانید از دهکده‌ های خیره‌کننده‌ ای که در ارتفاعات قرار گرفته‌ اند، عبور کنید و اگر عضلاتتان از فعالیت زیاد درد گرفت، به اسپای ۲۰۰۰ ساله‌ ی رومی‌ ها بروید و حال و هوای تازه پیدا کنید.

زامبیا

به دل طبیعت و حیات وحش بروید و از تجربه‌ ی بکر و منحصر به‌ فردی که دارد، نهایت استفاده را ببرید. حیات وحشی که شاید در بسیاری از نقاط  دیگر دنیا نتوانید ببینید.

منبع: frecked.com

راهنمای سفر به کاتماندو
راهنمای سفر به کاتماندو
رویای سفرهای فضایی به کمک خواب انجمادی
رویای سفرهای فضایی به کمک خواب انجمادی
در تعطیلات تابستانی به کجا سفر کنیم؟
در تعطیلات تابستانی به کجا سفر کنیم؟
بهترین مقاصد سفر برای خانم های تنها
بهترین مقاصد سفر برای خانم های تنها