ماجراجویی در سرزمین پرتغالی های چین، جزیره ماکائو

ماجراجویی در ماکائو، جزیره ای چینی

شبه جزیره ای در کشور میلیاردی ها که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن پیدا می شود. معمای سختی نیست، منظور ما جزیره ی پر ماجرای ماکائو در کشور چین است. این جزیره ی زیبا سالانه توریست های بسیاری را از سراسر جهان به سوی خود برای ماجراجویی و سیاحت به سمت خود جذب می کند و یکی از مناطق گردشگری جذاب و معروف در دنیا محسوب می شود. ماکائو، این جزیره ی پر زرق و برق در کشور چین و در عین حال ساده و متوسط، مقصد بسیاری از ماجراجویان برای رقم زدن سفری متفاوت است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به ماجراجویی در جزیره  ماکائو در کشور چین زیبا و در عین حال اسرار آمیز سفری اکتشافی داشته باشیم.

شهر ماکائو

ماکائو

مطالب مفید:
ماکائو، پربازدیدترین جزیره چین + ویدیو
مرکز تاریخی ماکائو؛ ترکیب معماری غرب و شرق

ماکائو با این که جزیره ای در کشور چین است ولی هستند کسانی که آن را جزیره ی پرتغالی ها نیز بنامند. قرار گیری مناظر و جاذبه های بکر و زیبا در کنار ساختمان های مدرن و زیبا و جشن ها و فستیوال های مدرن، ماکائو را تبدیل به یک مقصد اسرار آمیز، پیچیده و هیجان انگیز برای هر گردشگر و ماجراجویی کرده است. این اسرار آمیزی زمانی بیشتر می شود که در فصل بهار فضایی مه آلود و گرم به خود می گیرد و در تابستان نیز هوایی گرم و بارانی پیدا می کند. هوای پاییزیش بسیار مطبوع و خنک است و زمستان های سرد و آفتابی اش، بسیار زیبا و پر منظره است. بهترین فصل برای سفر  وماجراجویی در ماکائو فصل پاییز است و شما برای هرگونه ماجراجویی به مشکلات آب وهوایی بر نخواهید خورد. از آن جا که ماکائو سال ها تحت سلطه و استعمار پرتغالی ها بوده، این جزیره را جزیره ی پرتغالی ها نیز می نامند. رکز مامائو ، شهر ماکائو با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت می‌باشد . مساحت ماکائو ۱۶ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۴۵۷ هزار نفر است. این جزیره ی چینی – پرتغالی، ۶۵ کیلومتر به سمت غرب هنگ کنگ قرار گرفته است.

پرنده مورد علاقه ی چینی ها

کلمات پرتغالی در میان کلمات چینی مردم این جزیره جا افتاده است و شاخه ای جدید از زبان را در این منطقه به وجود آورده است. اما این نفوذ زبانی، تنها یادگار زنده ای است که از حضور پرتغالی ها برای چینی ها مانده و فرهنگ چینی در این منطقه همچنان بسیار پر رنگ و زنده است. از نشانه های این فرهنگ اصیل هم می توان به خط چینی، چاپستیک ها، پرنده های آوازه خوان و استفاده از وسایلی سنتی همچون عود در منازل و مکان های عمومیشان اشاره کرد. شما با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خود از الی گشت، می توانید به این جزیره ی زیبا سفر کنید و هر نوع ماجراجویی از حضور در بهشت های این جزیره تا مناظر بکر و جالبش را امتحان کنید.

جاذبه های طبیعی ماکائو

خرابه های کلیسای سنت پائول

شما می توانید با حضور در کلیسای سنت پائول، این کلیسای تاریخی که متعلق به قرن ۱۷ است و به عنوان کلیسای جامع مسیحیان مورد استفاده قرار می گرفته است، در تاریخ زنده و گویای این شهر خود را درمیان جمعیت دعاگذار قرن ۱۷ ببینید. این کلیسا در سال ۱۸۳۵، دچار حریق آتش شد و قسمت هایی از آن در آتش سوزی سوخته است. امروزه این کلیسا به عنوان تاریخ مصور جزیره ی ماکائو و مکانی مذهبی به شمار می رود

میدان سناد

پل تایپه

پل تایچه در گذشته ای نه چندان دور یک جزیره بوده است و بعد تر ها به علت حرکت آرام صفحات اقیانوسی به سمت ساحل کلون (Coloane) ، باعث ایجاد منطقه ای جدید در این مکان شدو و به نام کوتای (Cotai)، نام گذاری شد. این شهر بعدها، آن‌چنان رشدی کرد و به پیشرفتی در آن حاصل شد که به سختی می‌توانید باور کنید که در گذشته جزیره‌ای ساده بوده است. در این منطقه می‌توانید از نزدیک شاهد زندگی سنتی مردم اصلی ماکائو باشید و به ماجراجویی در بین قصه ها و آداب رسوم آنان بپردازید. ویلا‌ها و اقامتگاه‌هایی مدرنی که برای گردشگران و ماجراجویان نیز در این‌جا به چشم می‌خورد تلاشی است از طرف دولت چین تا رضایت مردم و گردشگران را با هم به دست بیاورد. دولت چین سعی در حفظ بافت سنتی این ناحیه و مردمش را دارد.

جاذبه های دیدنی میاکائو

پارک سون یات سن ماکائو

یکى دیگر از جاذبه های جزیره ی ماکائو پارک خورشید یات سن است که در شمال ماکائو قرار دارد. این پارک یکی از چهل و سه پارک خورشید یات سن در جهان و بزرگ‌ترین پارک در ماکائو است و مقصدی فوق العاده مرموز برالی ماجراجویان از سرار جهان به حساب می آید. پارکی با طبیعتی اسرار آمیز و هوایی مه آلود! تجربه ی حضور در آن را از دست ندهید.

مقبره الما

میدان سِناد

میدان اصلی و زیبای ماکائو که در جشن ها و مناسبت های مختلف همیشه مملو از جمعیت گردشگران و مردم عادی و محلی می شود. پرتغالی ها با ابتکاری جالب از سنگ های سیاه و سفید که مانند موجی در حال حرکت است، سنگ فرشی طراحی کرده اند که در نوع خود بی نظیر است. تا به حال به اینم فکر کرده اید که در نهایت، نقطه ی آخر طراحی همچین مکان و سنگفرشی در نهایتبه کجا می انجامد؟ با اصلا انتهایش کجاست؟ حتما این ماجراجویی را تجربه کنید.

جزایر ساحلی ماکائو

مقبره اِما 

مقبره ی اما، بنای یادبودی برای یک ماجرای جالب است، دختر فقیری برای رسیدن به منطقه کانتون از فرد ثروتمندی برای سفرش،  تقاضای کمک می کند اما فرد ثروتمند از کمک به او انصراف می دهد. در این میان یک مرد ماهیگیر به او کمک میکند. در طول سفر در منطقه نزدیک ماکائو فعلی رعد و برق، تمام قایق ها را می سوزاند به جز قایقی که دخترک بر آن سوار بوده است. از آن به بعد در این منطقه این بنای یادبودی توسط ماهیگران برای دخترک ساخته شد. این مقبره، امروز به عنوان نماد شهر ماکائو شناخته می شود. جالب است بدانید که، در واقع اسم شهر ماکائو از این مقبرهاستخراج شده است، در واقع ماکائو به معنای یادبودی برای اما است.

قصرهای ماکائو

شهر رویا ها و افسانه گنج اژدها

این روایت افسانه ای در در زیر یک گنبد شیشه ای که به کمک نورهای رنگی لیزر شما به سفری خیال انگیز و ماجراجویانه ی خیالی می برد،و برای شما داستان میراث امپراطور جید(jade )و ۴ اژدهای اقیانوس و هیولا ها و دشمنان اساطیری را  به طور رایگان روایت می کند.

در ترکیه برای رفتینگ به کجا برویم؟
در ترکیه برای رفتینگ به کجا برویم؟
با معروف ترین سگ های ماجراجوی اینستاگرام آشنا شوید!
با معروف ترین سگ های ماجراجوی اینستاگرام آشنا شوید!
چطور بدون ماشین به سافاری برویم؟
چطور بدون ماشین به سافاری برویم؟
هیجان فرود از آبشار خور
هیجان فرود از آبشار خور

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code