بلیط هواپیما

ماجراجویی های نفسگیر در نپال

ماجراجویی در نپال

نپال سرزمینی است که در بین دو کشور بزرگ چین و هند قرار گرفته و به همین دلیل گاهی به راحتی نادیده گرفته می شود. تعجب برانگیز است که کشوری به کوچکی نپال این همه فرصت های ماجراجویانه را برای گردشگران به وجود آورده است. این کشور به داشتن نواحی کوستانی خیره کننده و مسیرهای کوهنوردی منحصربفرد معروف است و جنگل های زیبا، شهرهای قرون وسطایی و مکان های مذهبی زیادی برای گردشگران دارد. اما چیزی که در این کشور بیشتر به چشم می آید این است که هر نوع گردشگری که باشید، چه کسی که به دنبال مسیرهای سخت کوهنوردی است و چه کسی که فقط در جستجوی کمی هیجان است، این کشور برایتان انتخابی فوق العاده است. کوله گردان اغلب به اینجا می آیند تا سفری به هیمالیا داشته باشند و جشم اندازهای بکر کوهستانی را ببینند و شاید هم کوه اورست را فتح کنند. به نظر شما چه چیزی باعث شده که نپال تا این حد برای ماجراجویان جذاب باشد؟ می خواهیم لیستی از کارهای ماجراجویانه در نپال را به شما نشان دهیم، الی گشت را همراهی کنید.

نپال

بالارفتن از آبشار یخ زده

مطالب مرتبط:
برای دیدن این جاذبه های نپال باید دوبار سفر کنید!
غارهای اسرارآمیز موستانگ | نپال

۸ تا از بلندترین قله های دنیا در نپال هست و هیمالیا محلی مناسب برای کوهنوردان و همینطور یخ نوردان است. یخ نوردی کم کم به یکی از محبوب ترین ماجراجویی های این ناحیه تبدیل شده و چشم اندازهای حیرت آوری که در مسیر صعود می بینید کاملا مناظری منحصربفرد از نپال هستند.

بالارفتن از آبشار یخ زده

بالا رفتن از کوه اورست

نپال یکی از زیباترین کشورهای دنیا برای کوهنوردی است و هزاران کوهنورد به این ناحیه می آیند تا توانایی و استقامت خود را امتحان و نقطه نقطه این کوهستان را کشف کنند. اگر می خواهید خودتان را به چالش بکشید به کمپ کوهنوردی ۱۲ روزه اورست بروید، در این مسیر هم توانایی های فیزیکی و هم توانایی های ذهنی خودتان را امتحان می کنید و می بینید که بعد از راهی طولانی و طاقت فرسا هیچ لذتی بالاتر از این نیست که بر روی قله فتح شده و برف گرفته این کوه بنشینید.

بانجی جامپبنگ

بانجی جامپینگ وقتی هیجان انگیزتر می شود که چشم اندازی بکر را هم همراه خود داشته باشد. بیشتر ماجراجویان می دانند که نپال یکی از بهترین نقاط دنیا برای تجربه هیجان بانجی جامپینگ است. دلیل آن هم معلوم است؛ با پایین پریدن از دره ای ۱۰۶ متری بر فراز رودخانه عریض «بهوت کوشی» هجوم و فوران آدرنالین را در بدنتان حس می کنید. اگر می خواهید روز ماجراجویانه خود را کامل تر کنید این پرش را با کوهنوردی همراه کنید.

بانجی جامپبنگ

پرواز بر فراز کوه های نپال

اگر چشم اندازهای کوهستانی را دوست دارید اما زمان و یا مهارت کافی برای فتح اورست ندارید باز هم به نپال بیایید! در اینجا می توانید سوار بر هلیکوپتر و یا هواپیما مناظری بکر از کوهستان را ببینید. راحت به صندلی هلیکوپتر تکیه دهید و در حالی که در نزدیکی کوه ها در حال پرواز هستید از دیدن قله های برفی لذت ببرید. برای این ماجراجویی از کاتماندو حرکت می کنید و بر فراز دورترین نقاط هیمالیا می روید.

منبع: adventureinyou.com

خطرناک ترین گذرگاه جهان+ تصویر
خطرناک ترین گذرگاه جهان+ تصویر
پمپ آدرنالین در جنوب آسیا!
پمپ آدرنالین در جنوب آسیا!
هیجان فرود از آبشار خور
هیجان فرود از آبشار خور
قوانین عجیب برای ماجراجویی در قطب جنوب
قوانین عجیب برای ماجراجویی در قطب جنوب