ماجرای بی اعتباری یاهو

یاهو و بی اعتباری هایش

چندی پیش خبری اعلام شد که شرکت مخابراتی وریزون تصمیم گرفته با پرداخت ۴٫۸ میلیارد دلار یاهو را خریداری کند، اما مشخص نیست با توجه به اتفاق بدی که دامن گیر این شرکت در حفاظت از حریم شخصی شده، کاربران وریزون همچنان علاقه مند به خرید یاهو باشد.

اتفاقی که افتاده با این شرح است که یاهو روز گذشته از شناسایی نفوذ دیگری به حساب ‌های کاربران خود خبر داده بود که منجر به سرقت اطلاعات بیش از یک میلیارد حساب کاربری شده است. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
آیا گوگل، رقبا را زمین می زند؟!
آیا گوگل جاسوس زندگی ماست؟
Yahoo

کارشناسان براین اعتقادند، افشای این موضوع پس از افشای عملیات هکری بر ضد یاهو در سه ماه قبل به طور جدی آینده یاهو را مورد تهدید قرار می دهد.

با توجه به اخبار به انتشار رسیده، یاهو قربانی بزرگ ترین حملات هکری در طول تاریخ بوده است، البته این شرکت به علت همکاری گسترده با سازمان های جاسوسی و اطلاعاتی ایالات متحده و تسهیل دسترسی آنها به ایمیل های خصوصی کاربران هم بر محبوبیت آن بسیار تاثیر گذاشته و بسیاری از سازمان های مدافع حریم شخصی بدان علت که این شرکت این موضوع را از شهروندان مخفی کرده از آن شکایت های مختلفی تنظیم کرده و رهسپار داداگاه شده اند.

بر اساس اطلاعیه یاهو، سرقت اطلاعات یک میلیارد حساب کاربری این شرکت در سال ۲۰۱۳ اتفاق افتاده بود و در سال ۲۰۱۴ هم هکرها توانسته بودند اطلاعات حداقل نیم میلیارد حساب کاربری را مورد سرقت قرار دهند. یاهو براین اعتقاد است، این دو عملیات هکری جداگانه اتفاق افتاده و ارتباطی یا یکدیگر ندارند.

این شرکت قبلا ادعا کرده بود حمایت یک دولت خارجی از این اقدام شده بود، ولی این بار فرد یا دولتی را به این اقدام هکری متهم نکرده است. یاهو می گوید هکرها این بار با نفوذ به حساب های کاربری یک میلیارد نفر اطلاعاتی مانند اسامی، آدرس های ایمیل، شماره های همراه، تاریخ تولد، سوالات امنیتی افراد و پاسخ های آنها و … را مورد سرقت قرار داده اند. اما این اطلاعات حاوی داده های کارت اعتباری و اطلاعات حساب ‌های بانکی نیستند.

 

با برنامه GlassWire مصرف اینترنت خود رامدیریت کنید
۷ کتابخوان الکترونیکی که در سفر لازمتان می شود
مونوپاد، وسیله ای که عکاسی در سفر را آسان تر کرده است!
در سفر چگونه اینترنت پیدا کنیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code