بلیط هواپیما

ماجرای جالب سفر زوج آلمانی_سوئیسی به ایران!

سفر زوج آلمانی_سوئیسی به ایران

در روزهایی که از سرتاسر جهان، خبرهایی از درگیری و جنگ به گوش می رسد و خیلی از جاها، مناطق امنی برای سفر نیستند، زوجی سوئیسی_ آلمانی عزم سفر کردند و ایران را به عنوان مقصد امن خود در پیش گرفتند. جالب است بدانید سفر آنها نه با هواپیما بلکه زمینی و بوسیله ی یکی از سریعترین خودروهای برقی جهان بوده است. این زوج بعد از گشت  گذار در شهرهای مختلف ایران، می خواهند به کشورشان برگردند. داستان جالب سفر زوج آلمانی_سوئیسی به ایران را با جزییاتش در ادامه ی این مطلب از الی گشت بخوانید:

سفر زوج آلمانی_سوئیسی به ایران
مطالب مرتبط:
۵ نکته برای اینکه کوهنوردی بهتری داشته باشید!
چرا هر کسی نیاز به سفر ماجراجویانه دارد؟

این زوج که ماگدالنا و بندیکت نام دارند، تصمیم گرفتند که سفر قاره ای خودشان را بوسیله ی یک خودروی تماما برقی و بسیار سریع انجام دهند تا ثابت کنند که با روش های ساده و بدون ضرر و آسیب به محیط زیست هم می توان سفر کرد، حتی اگر این سفر به فاصله ی هزاران کیلومتر باشد. نقطه ی آغاز سفر این زوج در فصل تابستان ۲۰۱۶ بود.

سال ۲۰۱۶  زوج اروپایی تصمیم گرفتند تا یک مدل از سریع ترین خودروهای برقی جهان به نام تسلا را اجاره کنند و ابتدا یک سفر آزمایشی در اروپا با آن انجام دهند تا در صورت صحت، سفر به ایران را آغاز کنند. بنابراین اول بطور ازمایشی از ایتالیا به اتریش، بعد اسلواکی و بعد پرتغال رفتند. در این سفر آزمایشی آنها متوجه شدند که بدون داشتن امکانات زیاد می توانند یک ماجراجویی برقی داشته باشند و سفری پاک را به یک قاره ی دیگر داشته باشند.

سفر زوج آلمانی_سوئیسی

بندیکت، همسر این خانم درباره ی ماجراجویی برقی شان نوشته است: از اول هم قصد سفری طولانی را با این خودروی برقی داشتیم اما هیچ وقت فکر نمی کردیم که این اتفاق به این سرعت بیفتد. در هر صورت حالا ما مسیری طولانی را طی کرده ایم و ظاهرا شرکت ما، به فکر جایگزینی برای ما است.

آنها تصمیم گرفتند که اول از همه به ایران به عنوان اصلی ترین مقصد سفر خود، بیایند و از آنجا به دل آسیا بروند. آنها سفر خود را از کشور سوئیس شروع کردند و بعد از گذر از هلند، اتریش، اسلونی، مونته‌نگرو، بوسنی و هرزگوین، کوزوو، آلبانی، بلغارستان، ترکیه، گرجستان و ارمنستان به ایران رسیدند.

جایگاه شارژ خودروی برقی در ایران

این زوج ماجراجو از مرز شمال غربی وارد ایران شدند و در شهرهای تبریز، ارومیه، گچسر، تهران، قم، کاشان، اصفهان، نائین، مراغه، زنجان، رشت، پارک جنگلی گلستان، بجنورد و شیروان؛ توقف کردند تا جاذبه های بی نظیر این شهرهای عزیز کشورمان را ببینند.

این خودرو تا حالا حدود ۲ مگاوات برق مصرف کرده است و به راحتی توانسته اند خودرویشان را در هر شهری شارژ کنند. حتی برای شارژ آن می توان آن را به پریز برق متصل کرد. این زوج، عکس هایی را هم از جایگاه های شارژ خودرو تهیه کردند تا نشان دهند هیچ دغدغه ای در ایران از نظر شارژ خودروهای برقی وجود ندارد.

این زوج خوش سفر، تازه از ایران خارج شده اند و قصد دارند تا آسیای مرکزی بروند و بعد از عبور از ترکمنستان و ازبکستان، به روسیه بروند و از آنجا به خانه شان برگردند.

سفر زوج آلمانی_سوئیسی به ایران در اصفهان
روستای قطرم، ماسوله ای ۵۰۰۰ ساله در بافق یزد
روستای قطرم، ماسوله ای ۵۰۰۰ ساله در بافق یزد
احتمال لغو ویزا بین هند و ایران
احتمال لغو ویزا بین هند و ایران
افزایش قابل توجه گردشگران خارجی در آذربایجان شرقی
افزایش قابل توجه گردشگران خارجی در آذربایجان شرقی
باغ فردوس، موزه سینمای ایران
باغ فردوس، موزه سینمای ایران