ماشین سواری بر روی دریاچه یخ زده بایکال!

دریاچه یخ زه بایکال روسیه

هر سال که می گذرد مردم بیشتری برای دیدن دریاچه بایکال در فصل زمستان به روسیه می آیند. بعد از دیدن تصاویر زیبای دریاچه یخ زده و شنیدن داستان هایی از ماشین سواری بر روی بایکال خیلی از گردشگران می خواهند بودن در کنار آن را در زمستان تجربه کنند. اما این ماشین بستگی به شرایط اب و هوایی دارد و گاهی می تواند یک ماجراجویی خطرناکی باشد. در این پست می خواهیم با جزئیات بیشتری از آمدن به کنار این دریاچه در زمستان و ماشین سواری بر روی آن بگوییم پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
در روسیه به کجا برویم
۶ دلیل که شما را مشتاق دیدن روسیه می کند
ماشین سواری بر روی دریاچه یخ زده بایکال

چرا در زمستان با دیدن بایکال بیاییم؟

وقتی می گوییم زمستان منظور فصلی است که گاهی تا آوریل نیز ادامه دارد، بایکال در زمستان زیبایی حیرت آوری دارد و تپه های یخی روی آن عکاسان زیادی را به سمت این دریاچه می کشاند. یکی دیگر از دلایلی که بایکال را در زمستان تبدیل به  مقصدی رویایی کرده است ماهی گیری در یخ است.

دریاچه بایکال چه زمانی یخ می زند؟

این دریاچه معمولا از اواسط ژانویه تا اویل فوریه یخ می زند. از زمستان ۲۰۱۶ تاکنون دمای اطراف بایکال آنقدر گرم شده که در ۹ فوریه، یخ بعضی از قسمت ها آنقدر ضخیم نیست که بتواند وزن وسایل نقلیه را تحمل کند . اکر به پیش بینی هواشناسی درباره دهکده اسلیودیانکا در فوریه ۲۰۱۶ نگاه کنید می بینید که در بعضی از روزها دمای هوا در طی روز ۰ درجه سیلیوس می باشد که این دمایی است که در آن یخ ها شروع به آب شدن می کنند، شب ها دمای هوا به منفی ۲۰ درجه سیلسیوس می رسد که باعث ضخیم تر شدن یخ ها می شود. از این پیش بینی معلو ممی شود که ۲۰۱۶ سال خوبی برای ماشین سواری بر روی بایکال نبوده است.

ضخامت یخ دریاچه چقدر است؟

معمولا ضخامت یخ دریاچه بایکال ۷۰ تا ۱۱۳ سانتی متر است و ضخامت ۵۰ سانتی متری می تواند وزن ۱۵۰۰۰ کیلوگرمی را تحمل کند این در حالی است که وزن «ماشین های اس یو وی» کمتر از ۳۰۰۰ کیلوگرم است. وقتی ضخامت یخ حدود ۱۰۰ سانتی متر باشد می تواند وزن هلیکوپتر و یا حتی  لوکوموتیو را هم تحمل کند. در طول سرمای شدید سال ۱۹۰۳-۱۹۰۴ بر روی دریاچه یخ زده بایکال ۴۰ کیلومتر مسیر ریلی بین ایستگاه بایکل تا تانخوی قرار داده شده بود و لوکوموتیوها با قطار ازروی این ریل عبور می کردند!

دریاچه یخ زده بایکال

آیا رانندگی بر روی دریاچه بایکال قانونی است؟

آیا بر روی این دریاچه مسیری قانونی وجود دارد؟ بله و فقط اگر از روی مسیر قانونی دریاچه اولخون رد شوید کار شما قانونی است، اگر از مسیرهای غیر قانونی عبور کنید به دردسری خواهید افتاد که کمترین آن پرداخت جریمه است.

مسیر جزیره اولخون

فقط یک مسیر قانونی بر روی دریاچه بایکال قرار دارد که هر سال توسط متخصصان آماده سازی می شود و در هنگامی که شرایط یخ اجازه دهد این مسیر باز می شود. این مسیر ۱۲ کیلومتر طول دارد و از دهکده کورکوت تا گوبا در جزیره اولخون ادامه دارد. در سال ۲۰۱۵ این مسیر یخی از ۱۷ فوریه تا ۲۳ مارس باز بود، در این مسیر ضخامت یخ حدود ۶۰ سانتی متر است و حداکثر می تواند تا وزن ۱۰۰۰۰ کیلوگرم را تحمل کند. این مسیر فقط از ۹ صبح تا ۶ عصر باز است. مسیرهای دیگری هم بر روی دریاچه قرار دارد که غیر قانونی هستند و بیشتر ماهی گیران از این مسیرها رد می شوند.

مسیر اولخون

از چه ماشین هایی برای رانندگی باید استفاده شود؟

«ماشین های اس یو وی » مطمئنا بهترین انتخاب برای رانندگی بر روی دریاچه یخ زده است، بر روی یخ ممکن است با ترک ها و حفره هایی روبرو شوید که از تغییرات دمایی بوجود آمده اند. بیشتر ترک ها عرض ۵۰ تا ۲۰۰ سانتی متری دارند، برای رد شدن از رو ترک ها باید شرایط یخ را چک کنید اگر زیاد بزرگ نبود بهترین راه رد شدن از روی یخ سرعت گرفتن و پریدن از روی آن است.

منبع: russianblogger.me

عجیب ترین مومیایی های جهان! + تصویر
۷ جاذبه ناشناخته رم
بام لرستان، بزرگ ترین مجتمع تفریحی غرب ایران
با دنیای پروانه های کمیاب در بانکوک آشنا شوید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code