آنچه برای ماه عسلی رویایی به بوداپست باید بدانید

اگر به دنبال مکانی برای ماه عسل خود هستید که علاوه بر دیدنی های چشمگیرش دارای تاریخ غنی باشد، بدون اینکه دچار تکرر و خستگی شوید، بوداپست انتخاب اول شما خواهد بود.

با ورود مجارستان به اتحادیه ی اروپا بعد از کمونیسم، شهر بوداپست که در همجواری رود دانوب قرار دارد، دری به رویش گشوده شد و همگان را شیفته ی تاریخ، معماری و هنر پر زرق و برقش کرده است.در این شهر همانند سایر کشورهای کمونیستی چانه زنی بی فایده است، اما شما می توانید از خدماتی لوکس با هزینه ای پایین برخوردار شوید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

بوداپست

نکات ضروری سفر به بوداپست

  • زبان: مجارستانی، اما بیشتر ساکنین به زبان انگلیسی و آلمانی مسلط هستند.
  • واحد پولی: فورینت مجارستان.
  • شرایط ورود: داشتن گذرنامه معتبر با اعتباری حداقل ۳ ماهه
  • زمان پرواز: از تهران تا بوداپست تقریبا ۴ ساعت زمان خواهد برد.

بوداپست

بهترین زمان سفر به بوداپست

بهترین آب و هوا: بین ماه های اردیبهشت و شهریور شاهد مناسب‌ترین آب و هوا با ۲۱دمای درجه سانتیگراد خواهید بود. ولی در تابستان ها هم با ۲۶ درجه سانتیگراد هوای دلپذیری را تجربه خواهید کرد.

بهترین قیمت:  در زمستا با توجه به سردی هوا که تا -۱ درجه سانتیگراد کاهش می یابد، می توانید از بهترین قیمت ها و تخفیفات برخوردار شوید.

بوداپست

کارهایی که باید انجام داد

فرهنگ  قهوه‌خانه: بعنوان یکی از تاثیر گذارترین عوامل فرهنگی بوداپست می توان به قهوه اشاره کرد و کلیه ی ابعاد زندگی و فکریشان را تحت الشعاع قرار می دهد. می‌توانید برای درک بهتر این شهر در بین گشت‌وگذار خود به این قهوه‌خانه‌ها بروید و به مطالعه روزنامه‌ها و کتاب‌هایی که در اختیار شما می‌گذارند، بپردازید.

معماری شهر: تنها قدم‌زدن در خیابان‌های بوداپست می‌تواند برای بازدیدکنندگان، درس معماری باشد. شما در این شهر باقی‌مانده‌های امپراطوری روم، گوتیک و ساختمان‌هایی به سبک باروک و هچنین بسیاری از ساختمان‌های سبک مدرن را که با سایر بخش‌های شهر در ارتباط است، خواهید دید. می‌توانید با بازدید از موزه‌های (مانند موزه هنرهای زیبا)  این شهر، اطلاعات فرهنگی خود را افزایش دهید و با خرید بلیط به تماشای نمایش در خانه‌های اپرا یا سالن‌های کنسرت محلی بروید.

حمام: بوداپست به خاطر چشمه‌های آب گرم بهاری خود خیلی معروف است. این چشمه‌های آبگرم دارای خواص معدنی و درمانی زیادی هستند. می‌توانید در این چشمه‌های آب گرم حمام کنید و از آن‌ها لذت ببرید.

بوداپست
تاریخچه متروی بوداپست؛ قدیمی ترین شبکه متروی اروپا
معرفی بهترین دانشگاه های بوداپست
کریسمس بوداپست، شهری غرق شده در چلچراغ را ببینیم!
تپه گلرت و چشم اندازهای شگفت انگیز از بوداپست

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code