بلیط هواپیما

مترسک های ترسناکی در بریتانیا که واقعی به نظر می رسند!

مترسک های ترسناک

یکی از شخصیت های آشنایی که در چشم اندازهای روستایی بریتانیا به چشم می خورند مترسک ها هستند. نگهبان های زشت و ساکت حومه شهرها که با وجود اینکه برای ترساندن آفت مزرعه ها مثل پرنده ها درست شده اند ولی آنقدر ترسناکنند که حتی می توانند آدم ها را هم بترسانند! در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا از مترسک های ترسناک بریتانیا بیشتر بدانید.

مترسک های بریتانیا
مطالب مرتبط:
روستاهای عجیبی که فقط در بریتانیا پیدا می شوند!
خانه نویسندگان مشهور بریتانیایی چه شکلی است؟

یکی از عکاس های بریتانیایی که برای عکس گرفتن از این مترسک ها به مزارع روستایی رفته است می گوید وقتی در بین این مترسک ها هستید احساس ناخوشایندی بهتان دست می دهد، هر لحظه خیال می کنید که آن ها شما را زیر نظر دارند! بعضی از آن ها آنقدر واقعی به نظر می رسند که امکان دارد هر آن زنده شوند! این مترسک ها از جهان کاردستی ها نیامده اند بلکه نوادگان اشباحی هستند که قرن هاست چشم اندازه های بیرون از شهر را به تسخیر خود درآورده اند.

ترسناک های بریتانیا

در حالی که قرن هاست که از این مترسک ها در مزرعه ها استفاده می شود اما کسی نمی داند که چه شد که این مترسک ها تا این حد مرسوم شدند. تاریخدان ها می گویند در قرون وسطی، مترسک های بریتانیا در واقع پسرهای جوانی بودند که وظیفه آن ها ترساندن پرندگان بود تا به محصولات نزدیک نشوند. اما وقتی که طاعون بزرگ در سال ۱۳۴۸ نیمی از جمعیت بریتانیا را به کام مرگ فرستاد دیگر پسران جوان زیادی نبودند تا برای ترساندن پرندگان استخدام شوند به همین دلیل صاحبان مزارع کیسه هایی را از کاه پر کردند تا بدن این مترسک ها را بسازند، برای درست کردن صورتشان هم از سبزیجاتی مثل کدو یا شلغم استفاده کردند و در آخر هم آن ها را به کمک چوب ایستاده نگه داشتند.

مترسک های ترسناک بریتانیا

مترسک ها با گذشت زمان تغییر کردند و لباس های بهتری به آن ها پوشانده شد به طوری که گاهی ولگردها لباس های آن ها را در می آوردند و خودشان می پوشیدند. این مترسک ها تنوع زیادی دارند  بعضی ها کاملا صاف ایستاده اند، بعضی ها حرکت می کنند، برخی مثل درخت بر روی زمین هستند؛ امروزه از پلاستیک به همراه دیگر مواد مدرن مثل ماسک و لباس های یکسره برای این مترسک ها استفاده می شود. آن هایی که این مترسک ها را درست می کنند معتقدند که صورتی با حالت چهره خاص مهمترین فاکتور برای دور نگهداشتن پرندگان است.

مترسک واقعی

در ابتدای هر سال این مترسک ها در مزارع ریاست و از محصولات مراقبت می کنند در زمستان در هنگام باد و و کولاک بعضی از آن ها را باد می برد و یا برخی از روی ستون ها به زمین می افتند اما رسیدن محصولات به این معنی است که ماموریت این مترسک ها به پایان رسیده است. در همین برداشت آن ها را از مزارع بیرون می برند تا  زیر دستگاه های برداشت محصول آسیبی به آن ها وارد نشود. بعضی وقت ها رهگذران به این مترسک ها حمله، آن ها را زخمی و یا دست و پاهایشان را جدا می کنند و گاهی چیزهای دزدیده شده را درون جیب آن ها پنهان می کنند، مترسک های خوش قیافه تر هم اغلب دزدیده می شوند.

مترسک های رعب انگیز بریتانیا

عکاس این مترسک ها می گوید همیشه نزدیک شدن به مترسک های جدید هیجان انگیز است در طول مسیر به این فکر می کنید که مترسک جدید چه چهره ای دارد؟ غمگین است؟ شاد است؟ و یا چهره اش شیطانی به نظر می رسد؟ عکس هایی که این عکاس از مترسک ها گرفته بود در ماه مارس ۲۰۱۶ در گالری ای در لندن به نمایش در آمد.

منبع: amusingplanet.com

آشنایی با هواپیمایی بریتیش ایرویز
آشنایی با هواپیمایی بریتیش ایرویز
قد این روستا هر سال ۲ سانتی متر بلند می شود!
قد این روستا هر سال ۲ سانتی متر بلند می شود!
راه آهن های قدیمی بریتانیا چه شکلی بودند؟
راه آهن های قدیمی بریتانیا چه شکلی بودند؟
گردشگری بریتانیا در مسیر رکوردشکنی دوباره
گردشگری بریتانیا در مسیر رکوردشکنی دوباره