بلیط هواپیما

محله اسپرت سیتی دبی، محله ای برای طرفداران ورزش!

محله اسپرت سیتی دبی | Dubai Sports City

اگر ورزشکار هستید یا به ورزش علاقه دارید، بهتر است قبل از سفر به دبی با محله اسپرت سیتی دبی آشنا شوید. یکی از شهرهایی که بسیاری از گردشگران و توریست های سراسر دنیا را به خود جذب می کند، دبی است. این شهر توانسته با ساخت و سازهای عظیم و جاذبه های متنوعی که در شهری بیابانی و خشک ساخته است، بتواند یکی از قول های صنعت گردشگری شود. اگر شما هم به عنوان گردشگر به دبی سفر می کنید، چه خوب است اگر نه تنها با جاذبه های گردشگری بلکه با محله های دبی نیز آشنا باشید. در مجله الی گشت شما را با محله های متفاوت دبی آشنا می نماییم و در این مطلب، می توانید بیشتر با محله اسپرت سیتی دبی آشنا شوید.

جاذبه های تفریحی محله اسپرت سیتی دبی

دبی اسپرت سیتی 

مطالب مرتبط:
از بهترین مکان ها برای خرید، مجتمع تجاری مرکاتو در دبی
شرایط زندگی در دبی چگونه است؟
بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل

یکی از بهترین و مفرح ترین مناطق دبی است که هم بخش های مسکونی دارد و هم برای کارهای تجاری، ساختمان های متعددی در آن ساخته شده است. اگر اهل ورزش هستید، این منطقه برای شما بسیار عالی است. چرا که محله اسپرت سیتی دبی دارای زمین ها و باشگاه های ورزشی بسیار عالی بوده و بیشتر میزبان ورزشکاران و گروه های ورزشی از سراسر دنیا بوده است. همچنین وسعت عالی آن به همراه خانه هایی که افق دید یکسانی در یک سمت محله دارند با آپارتمان ها و ساختمان های تجاری و مرکزی که در سمتی دیگر قرار گرفته اند، هارمونی و هماهنگی خاصی در زمینه معماری و طراحی شهری یافته اند. اگر به محله اسپرت سیتی دبی بیایید می توانید تیم های ورزشی متعددی را ببینید که در میان زمین های چمن، باشگاه های ورزشی و حتی استادیوم در حال تمرین هستند و روحیه شادابی دارند. همچنین ورزشگاه دبی، جشن موفقیت در داخل و خارج از میدان محسوب شده و جذابیت ورزش را نشان می دهد.

پیاده سازی طرح ها و ساختمان ها، با استفاده از طرح جهانی و ساخت و سازهایی با ایده های بزرگتر، توانسته سه شرکای این مجموعه را که به نام های عبدالرحیم الزرونی، عبدالرحمن بخاری و عبدالرحمن فلاکناز هستند، همکار نماید. در نتیجه تمام مجموعه، برای شمایی که گردشگر یا تاجر هستید و به این محله وارد کرده شده اید، یک حس کسب و کار بی نظیر را ایجاد می کند. تمام محله به دلیل وسعت بسیار، زمین های سبز و چمن و کم بودن خیابان ها، سکوت خاصی دارد و می تواند آرامش را برای افرادی که در این منطقه ساکن هستند یا برای مدت کوتاهی رفت و آمد دارند، فراهم آورد.

منطقه مسکونی اسپرت سیتی دبی

در محله اسپرت سیتی دبی می توانید مجموعه ای بی نظیر از خانه های مسکونی، بازارها، ساختمان های تفریحی و امکانات متعدد ورزشی را با هم و در فاصله ای کوتاه از یکدیگر داشته باشید به طوری که حتی تصور هم نمی توانید بکنید! ۳ تاجر و شرکایی که اقدام به ساخت چنین محله ای در دبی نموده اند، بی نهایت به ساخت و ساز و سازندگی علاقه مند بوده و در کل، به جز این منطقه مجموعه ها و ساختمان های بزرگ متعددی را در زمینه های تجاری و مرکز خرید، زمین های ورزشی و حتی مسکونی و هتل ساخته اند. این ۳ نفر در دبی، بسیار مشهور هستند. شور و علاقه این سه نفر به ورزش باعث ساخت چنین محله ی زیبایی در دبی شده است. در اینجا ترکیبی از هر آنچه که برای زندگی و تفریح و سلامتی نیاز دارید، فراهم شده است.

موقعیت محله

یکی از مزیت هایی که محله اسپرت سیتی دبی دارد، قرارگیری در حاشیه و یک سمت خیابان معروف دبی به نام خیابان شیخ محمد بین زاید است. همین موضوع این محله را به یکی از منطقه های پر طرفدار برای سرمایه گذاری تبدیل نموده است و ارزش زمین های این ناحیه را بالا برده است. چرا که دسترسی حرف اول را می زند. از خوبی های دیگر این محله، نزدیکی و دسترسی راحت به فرودگاه بین المللی آل مکتوم بوده که رسیدن شما به این منطقه را سریع تر می نماید. بنابراین اگر هتل خود را در این محله رزرو کرده اید، بهتر است که پرواز خود به دبی را به سمت فرودگاه آل مکتوم بگیرید. همچنین سایت نمایشگاهی اکسپو ۲۰۲۰ در این محله قرار دارد که مایه افتخار آن می باشد.

محله دبی اسپرت سیتی یکی از مقاصد رویایی برای هر ورزشکاری است. برای نوجوانان و جوانانی که می خواهند در ورزش پیشرفت کرده و به سطحی جهانی برسند، این منطقه مناسب زندگی است. استعدادهای جوان از میانجوانان پرشور و پر انرژی کشف می شوند و با بهترین مربی ها در باشگاه های این محله تمرین داده می شوند تا در نهایت وارد عرصه جهانی ورزش شوند و شروع به درآمدزایی نمایند.

موقعیت محله اسپرت سیتی دبی

معرفی جاذبه های محله

باشگاه های خوبی همچون باشگاه الس (Els) که باشگاهی برای ورزشکاران گلف است، برنده جایزه های جهانی متعددی شده است. همچنین مدرسه آموزشی گلف با نام بوتچ هارمون (Butch Harmon School)، برای علاقه مندان به گلف در این محله قرار داردو دروس و واحدهایی را ارائه می دهد. همین موضوع به تنهایی می تواند انگیزه ای باشد تا افراد ورزشکار برای زندگی در بخش مسکونی محله اسپرت سیتی به این مکان، مهاجرت کنند. به جز ورزش گلف، می توان به زمین ها و استادیوم بین المللی دبی برای ورزش کریکت اشاره کرد که بسیار زیبا و بر طبق استانداردهای بین المللی طراحی شده اند و از آن ها استقبال بسیاری شده است.

وجود چنین زمین های ورزشی نه تنها ورزشکاران بین المللی گلف و کریکت را به این محله دعوت می کند، بلکه مردم دبی نیز اگر بخواهند به راحتی می توانند از چنین امکانات و قابلیت هایی در شهرشان بهره ببرند. شرکت DSC همچنین جوامعی را برای اقامت در برج های ویکتوری (Victory Heights) دعوت می نماید. سبک زندگی افرادی که در این ناحیه زندگی می کنند، بسیار متفاوت از دیگر نواحی دبی است. چرا که مجموعه ای بی نظیر از امکانات ورزش های حرفه ای در اطراف ساکنین این محله وجود دارد و حتی بسیاری از ساکنین آن را ورزشکاران، تشکیل می دهند. می توانید حتی ورزشکاران خارجی و بین المللی را که اهدافی بزرگتر و جهانی تر برای مسابقات دارند، در این محله ببینید. یکی از تفریحاتی که شما در دبی می توانید به دنبال آن به این محله بیایید، تماشای بازی کریکت در استادیوم مربوط به آن یا شرکت در بازهای گلف در باشگاه گلف الس است.

برای ساخت محله اسپرت سیتی دبی فراتر از زمان حال نگاه شده و تنها شامل گروه های ورزشی و امکانات ورزشی نیست. منطقه های مسکونی با خانه هایی شبیه به خانه های اروپایی و مراکز خرید تبدیل به مکانی برای زندگی همه قشر از جامعه شده است. شهرسازی این محله، با طراحی عالی و خیابان کشی های درست، اقامتی راحت را برای ساکنینش به ارمغان آورده است.

استادیوم دبی

در محله دبی اسپرت سیتی مدرسه باشگاهی الاتحاد (GEMS United School) که یکی از بهترین مدارس دبی است قرار دارد. منطقه زمین هایی که برای کریکت در نظر گرفته شده است، دارای یک رستوران به نام رستوران کیکرز بوده که یکی از سالم ترین و متنوع ترین منوها را برای مهمانانش آماده می کند. همچینین فضای مفرحی برای ورزشکاران اهل رقابت دارد. برج  فرانکفورت اسپورتس در غرب این محله واقع شده و همچنین ساختمان های مرتفع ویکتوری در ناحیه جنوب غربی قرار دارند.

در مرکز محله اسپرت سیتی دبی کانال آبی مصنوعی ساخته اند و فضایی سرسبز را با طراحی بی نظیر در کنار کانال آب، برای پیاده روی و گذراندن عصری دل انگیز فراهم نموده اند. در مجموع در اطراف این کانال آب و تمام محله می توانید حدود ۲۶۱ رستوران را پیدا کنید که برای شما بهترین غذاها را فراهم آورده اند. در باشگاه و استادیوم کریکت این منطقه، مسابقات جهانی کریکت برگزار می شود و از کشورهایی همانند پاکستان و هند تیم های قدر این رشته در این این ورزشگاه با یکدیگر به رقابت می پردازند. همچنین بسیاری از مراسم های جهانی همانند مسابقات فیفا نیز در این محله و استادیوم زیبای آن، برگزار می شوند.

منطقه مسکونی کانال غربی | Canal Residence West

هنوز بسیاری از واحد های مسکونی این ناحیه برای خرید و فروش آماده است. امکانات و مغازه های متعددی همانند فروشگاه ها، داروخانه، سالن های آرایشگاه، نانوایی، رستوران ها، کافه ها و کلینیک ها را در این منطقه مسکونی پیدا خواهید نمود که تمام نیازهای اهالی محله اسپرت سیتی دبی را فراهم می آورد.

منطقه مسکونی کانال غربی

در هر صورت چه ورزشکار هستید و چه عاشق ورزش، می توانید در سفر به دبی خود، به گونه ای برنامه ریزی نمایید که بتوانید به دیدن بسیاری از مسابقات در ورزشگاه این محله بیایید. اوج هیجان را تجربه کنید و از تیم هایی که طرفدار آن هستید، پشتیبانی نمایید. به جز محله اسپرت سیتی دبی که در این مطلب به شما معرفی نمودیم، می توانید از دیگر محله ها و مناطق دبی با خواندن مجله الی گشت، اطلاعات خود را بالا ببرید. برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به مقصد دبی تنها کافیست که به سایت الی گشت مراجعه کنید و به صورت آنلاین خرید خود را انجام دهید. همچنین اپلیکیشن الی گشت بر روی گوشی همراه هوشمندتان به شما اجازه می دهد تا به راحتی کارهای مربوط به سفرتان را از هر نقطه که قرار دارید، تنها با اتصال به اینترنت، انجام دهید. امیدواریم که بهترین تجربه خود را در سفر به دبی داشته باشید.

منبع: dubaicity.com

اوج هیجان در بهترین شهربازی های اروپا
اوج هیجان در بهترین شهربازی های اروپا
معرفی بهترین سرگرمی های مسکو
معرفی بهترین سرگرمی های مسکو
جاذبه‌های گردشگری خور و بیابانک
جاذبه‌های گردشگری خور و بیابانک
اوج هیجان در پارک آبی مارماریس
اوج هیجان در پارک آبی مارماریس